Příspěvky uživatele - Josef.

Stará červená letní jabloň, 12.12.2019
GPavle, díky za příspěvek. To jsou věci! Jee tak si rozkliknu nový příspěvek "Stará červená letní jabloň" a co nevidím? Vždyť jsem to vlákno před lety založíl! :-) Mám ten dojem že hned v onom jaře přesně těchle pět jabloní v aleji buď... celý příspěvek >
Identifikace rostliny, 1.12.2019
Na první pohled jsem si řekl: cesmína - a pořádně narostlá!  Druhý a další pohledy na obrázek ve větším zvětšení mne zviklaly: Zdá se mi, že "to" má spodní stranu listů světlou, možná bíle(šedobíle) plstnatou? Kůra (borka) na... celý příspěvek >
Co je to za housenku?, 20.10.2019
Není to larva drabčíka? Josef.
Poznáte "plevel"?, 30.9.2019
Vypadá to na nějakou rostlinu z čeledi hlichavkovité. A myslím, že nebude domácí (u nás původní), ale cizokrajná. Možná nějaká šalvěj? Josef. Při rozemnutí listů - voní, nevoní?
Identifikace rostliny, 13.9.2019
Bér.  Josef. (Změna jediného písmenka oproti mému předchozímu vyjádření)
Určení keře podle listu, 8.9.2019
Rosička (krvavá) - Digitaria (sanquinea). Byť je fotka dost nezřetelná, myslím, že je to ona. A (snad) zase jednou něco vím :-) Josef.
Paraziti v bazénu, 7.9.2019
To spíš nějací suchozemští korýši - svinka, stínka apod. Josef.
Určení trávy, 7.9.2019
Ozdobnice - Miscanthus je to určitě. Ake jestli Herkules? Snad ano, může být. (Třeba až se během podzima lépe vybarví a více vykvete...?) Josef.
Určení keře podle listu, 7.9.2019
Tak jsem tady (ex machina? :-) :-) :-) (abych udělal radost Ivanovi Hlavatému), ale... zase NEVÍM. Nebo jsem nevěděl a marně jsem pátral a vzpomínal na něco podobného. Nejspíš bude mít pravdu Lída - Moneta Blätter. Ale kde by se (u... celý příspěvek >
Co je to za rostlinu - kuličkové květy, 31.8.2019
Nejspíš tento: rozchodník velký Josef. A s těmi "kuličkovitými květy" - Talinum - jsem si opravdu nevěděl rady. Už jsem myslel, že je to nějaká umělá dekorace, hodně podobné jsem našel, ale bez těch růžových kvítků.
Napadená borovice, 24.8.2019
Ploskohřbetka. Josef.
Co je to za rostlinu - kuličkové květy, 20.8.2019
Mně to připadá jako kombinace: snítka již zmíněného šateru s růžovými kvítka - a k tomu větvička růže mnohokvěté (Rosa multiflora), která má takhle maličké kulaté šípečky. Ale třeba se pletu... Josef.
Thuje x smrk, 13.8.2019
Vámi myšlená thúje je totiž zakrslá odrůda smrku :-) Konkrétněji: smrk sivý (bílý) zakrslý kónický - Picea glauca Conica. A občas se stává, že se nějaký pupen na něm "probudí" a navrátí se se svému původnímu typu, tedy stromovitě rostoucímu... celý příspěvek >
Netřesk - co je to za škůdce?, 8.8.2019
Och, tolik chvály. Jsem v rozpacích ;-) Zahradničení a botanika mne především baví... ... Josef.
Plevel na zahrádce - identifikace a likvidace, 8.8.2019
Ale ano, vzpomně jsem si na to, že jesm takovouhle plazivou rostlinku už kdysi viděl právě v kamenitém substrátu u nějaké palmy, ale její identifikací jsem se ani moc nezabýval. (Myslím, že existuje i trošičku podobné plazivé drobnolisté rdesno anebo... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika