Příspěvky uživatele - KUKY

Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 25.4.2024
Hradec Králové - Svobodné Dvory: Jabloně a evropské hrušně jsou v pořádku. Jabloň Granny Smith na pláněti je v plném květu a nebyla poškozena, tedy ani ty květy. Švestky a třešně jsou tak na 50 %. Meruňky jsou na odpis, mirabelka Nancyská je chycená... celý příspěvek >
Jablon OPAL, 25.4.2024
http://najlacnejsiedreviny.sk  Opál jsem tam kupoval vloni na podzim, pěkný špičák v květináči, roste bez problému. Asi 24 euro, platil jsem kartou předem, dorazil během pár dnů. Koukal jsem, že ho momentálně nemají, ale na podzim ho třeba... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 23.4.2024
Tak dnes proti padlí a strupovitosti Luna Experience. K tomu Atonik proti stresu z chladu a listová výživa Kristalon.
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 23.4.2024
Ten rosol je asi OK. Jinak plody vypadají dobře. Já mám asi vymalováno, v poledne krásně tvrdé meruňky. Teď začínají gumovatět a zcvrkávat se před očima. Snad někde mezi listy nějaká přežila. Jinak ostatní ovoce snad bude v pořádku. I broskve.... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 19.4.2024
Já jsem ze Svobodných Dvorů, blíže k centru HK, než je zahrádkářská kolonie. Dokonce u nás dnes ráno bylo po dešti. Kromě révy a těch teplomilných druhů je vše OK, zatím i meruňky.
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 19.4.2024
Sadbu paprik, lilků, celeru, salátu a kedlubů mám v polykarbonátovém pařníčku, rajčata se mně tam už nevešla, rafičil jsem je venku v přepravce, na ni folii apod. Tak jsem je přestěhoval domů pod střešní okno. Pařníček na noc zakrývám silnějším... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 19.4.2024
Dnes ráno bylo v HK +5°C (byla trochu oblačnost), ale včerejšek stál za prd. Jabloně, hrušně, slivoně snad OK, meuňky - plůdky zatím drží, ale to je ještě na hodnocení brzo. Réva, kiwi, kaki z 50 % zmrzlé. Chycené jsou i fíkovníky. Réva vyžene... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 16.4.2024
Decis i Mospilan se do listů dostanou. Deštěm, odparem a v případě Mospilanu i systémově. Já mám listy slivoní taky trochu do lodičky, ale bývá to každý rok. Postupně to vymizí, mšice za to nemůžou. Ale odbočím. Včera jsem stříkal růže, byly obalené... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 12.4.2024
Květní plátky jabloní začínají hromadně opadávat. Zítra či pozítří udělám postřik proti pilatce, padlí a strupovitosti. Bude se měnit počasí, tak zároveň postřik proti houbovým chorobám bude nutný. Dám Mospilan + Belanty + Scala. Scala působí i za... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 11.4.2024
Hrušně dokvetly, jabloně ještě ne. Dnes ošetřím proti pilatce hrušně. Mospilan 2,5 g na 10 l vody.
Pilatka švestková nebo žlutá, slivoň kvete, ale neplodí, 9.4.2024
Já mám už postříkáno Mospilanem (2,5 g na 10 l vody). Hned při a po opadu květních plátků.
Co to je?, 7.4.2024
Rez hrušňová. Zlikvidovat druhého hostitele, tj. hrušně, kilometry kolem. Takže ochrana jalovce je neproveditelná.
Kadeřavost broskvoně 2024, 5.4.2024
Je brzo...
Pilatka švestková nebo žlutá, slivoň kvete, ale neplodí, 4.4.2024
Při dokvétání slivoní (švestky, mirabelky, blumy, myrobalány, špendlíky...), plůdky všech hned po odkvětu likvidují pilatky - švestková a žlutá. Pilatky mohou zlikvidovat celou úrodu. Opravdu celou! Neúrodou se obviňuje třeba počasí, opylovači... ne,... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 3.4.2024 Obsahuje fotku
Větvička dnes před odrolením a stejná po odrolení. Rýsují se tam 3 plůdky. Takhle mrazem spálené byly celé stromy.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika