Kanadská borůvka - neprospívá



host - 34.52 (?)
23.5.2013 11:27

Děkuji, myslíte, že by jí pomohlo, kdybych ji přesadila a do jámy bych dala jehličí případně piliny a kůru nahoru?? Dřevo řežeme taky, takže kůry ze stromů máme dost. Bojím se, že po přesazení bych ji zničila úplně. Sluníčka má hodně i hodně vláhy.

To hnojivo jsem měla taky, takže ho ještě koupím a budu hnojit ať se do zimy trošku vzpamatuje. A popřemýšlím, že koupím i další keřík, je možné, že když je jen jedna, že je problém s opylováním...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 34.52 (?), 23.5.2013 9:20, zobrazeno: 83867x

Dobrý den,

vím, že je tady ohledně "borůvek" hodně diskuzí, ale přesto se zeptám. Máme na zahradě keřík kanadské borůvky a vůbec neprospívá. V zimě celkem dost omrznul - mám ty větvičky omrznuté ostříhat a nechat ty, na kterých jsou lístky?? Má asi jen jeden květ. V loni také moc neplodila. I když je fakt,  že ji skoro vůbec nehnojím... je to tím??? Nebo je to stanovištěm?? chtěla by více sluníčka? Je tak trošku zastrčená u malin...

Prosím o radu, jak jí pomoci, aby měla více plodů a více prosperovala. Máme ji už skoro 4 roky.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 65.144 (?), 23.5.2013 9:32

Hnojit by se urcite mela, skolka Drozdin uvadi v navodu - roční přísun živin asi 10 g N, 3 g P a 10 g K v čistých živinách na rostlinu. Ciste ziviny se pocitaji z procentualniho obsahu zivin ve hnojivu, nabidka hnojiv je relativne siroka. Omrznute vetvicky ostrihat, chtelo by to minimalne 2 keriky ruznych odrud pro lepsi opyleni. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 23.5.2013 10:33

Mám borůvky v poměrně drsné poloze a nestalo se, že by omrzly. Hnojím zjara a po sklizni jakýmisi borůvkovými granulemi. Zjara přidávám rašelinu s kůrou nebo pilinami. Možná by se mělo zkontrolovat substrát, ve kterém rostou. Když nemají dost rašeliny, prospívat nebudou. Umístění na plném slunci, dostatek vláhy.

Blue Crop - asi
Blue Crop - asi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.22 (?), 23.5.2013 11:00

Mám pět keřů třetím rokem a letos jsou úplně opsypané květy. Používám hnojivo Agro OM Borůvky a brusinky 1 kg. Je pravda že jsem vykopal velké jámy a zavezl je hrabankou z lesa + horni vrstvu z kůry. Pokud doma řežu dřevo, piliny dávám do záhonu k boruvkám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.52 (?), 23.5.2013 11:27

Děkuji, myslíte, že by jí pomohlo, kdybych ji přesadila a do jámy bych dala jehličí případně piliny a kůru nahoru?? Dřevo řežeme taky, takže kůry ze stromů máme dost. Bojím se, že po přesazení bych ji zničila úplně. Sluníčka má hodně i hodně vláhy.

To hnojivo jsem měla taky, takže ho ještě koupím a budu hnojit ať se do zimy trošku vzpamatuje. A popřemýšlím, že koupím i další keřík, je možné, že když je jen jedna, že je problém s opylováním...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 23.5.2013 11:42

Jestli není v téměř čisté rašelině, nemá cenu hnojit, stejně neporoste. Vykopat jámu alespoň 50 x 50 x 50, vystlat pe pytlem, 20 cm nad dnem propíchat, NE dno!! Směs rašeliny, trochu písku, případně spodní hrabanka. To je základ aby borůvka prosperovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 23.5.2013 12:10

Je to tak. Úspěšné pěstování borůvek není o zázračných hnojivech, dokonce ani příliš o poloze či slunci. Důležité jsou dvě věci: 1. kyseláí půda = rašelina a 2. dostatek vláhy.  Vše ostatní je až druhotné.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 23.5.2013 12:12

Ja mam cucoriedky Spartan a Blucrop iba v hrabanke z lesa, a rastu dobre. Prirastky boli okolo 50cm, tento rok cakam prvu vätsiu urodu (nadherne zakvitli). Ved skadial by som nabral tolko raseliny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 23.5.2013 12:47

Když jsem rozdělal jedno slisované balení rašeliny - 250l z Hornbachu, bylo toho tolik, že pro stejné množství hrabanky bych chodil do lesa 2 týdny s batohem. Pomíjím argument, že se to nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.144 (?), 23.5.2013 12:53

Pokud je boruvka vysazena v ciste raseline, tak bez hnojiva neporoste. A o zadnych 'zazracnych' hnojivech vubec nebyla rec, ale o rocni bilanci zivin, doporucovanych jednim z prodejcu rostlin. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika