Kanadská borůvka - neprospívá



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?) 
13.5.2015 22:50

je to i zrádné, protože plody jsou i indikátorem zdravotního stavu = přemokření či sucho se na nich projeví lépe než na listech. Pokud by je rostlina neuživila, spadly by samy (indikace nevhodného hnojiva apod.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
pcnatko - (17) - 37.210 (?), 13.5.2015 22:52

Postupoval jsem přesně takto. Opravdu si na tom dávám hodně záležet a hodně číst jak co pěstovat. Teorie je ale jenom teorie.
Že je nemusím moc probírat mi dělá velkou radost.

Standa von Königgrätz já se naopak je bál ponořit hlouběji, aby mi nezahnívaly (praktická nezkušenost), protože jsem předpokládal, že budu kvůli prorůstání plevele doplňovat mulčovací kůru. Doplnit rašelinu ale samozřejmě můžu.

Mám dvouletého kluka, který již trajdá po zahradě, tak jsem na ní zasázel různé drobné ovoce k zobání.(borůvky,  Zimolez, ostružiny-beztrné, maliny, josta, rybíz, muchovník, mini kiwi, černý jeřáb, dřín, a pod)

Drobečkovi odepiráme čokoládu, colu, hranolky a jiné nezdravosti, ale tohle mu rád dopřeju. A dělá mi radost mu dělat radost :-)

Vše je sázené teprve letos, tak nějakou úrodu očekávám až příští rok. Jsem tedy rád alespoň za ty borůvky. Zatím tady máme k jídlu pouze třešně, meruňky a švestky, ale na ty si sám nevyleze :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.28 (?), 14.5.2015 1:38

Probirat je nutne nemusite, ale bylo by to lepsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 13.5.2015 13:49

Lidi co jim vadí "chemie" dávají jen rohovinu a kamenec hlinitodraselný na jaře v době kvetení. Fosfor pak doplňují nastláním listí z bříz po jejich opadu napodzim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.153 (?), 14.5.2015 3:05
Vladimíre, aby se Vaše rodina dočkala nějaké borůvky, tak nezapomeňte keřiky, před zmodráním borůvek, přikrýt sítí proti ptákům!! Kosáci je miluji. Aty Vaše kleriky by zlikvidovali během jednoho dne(časného rána, kdy ještě budete pochrupovat😃). To se pořád probírají nejrůznější hnojiva a jejich aplikace pro tvorbu velké úrody borůvek, a pak stačí pár pravidelných návštěv kosů a velikost sklizně do Vašich zobáčků se díky opeřencům značně zmenší. Síť koupíte např. v Hornbachu. Tak ať si pochutnáte na křupavých borůvkách!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.126 (?), 14.5.2015 10:52
Keříky mám od minulého roku. Odrůdy emblue a goldtraube 71. Snad nějaká malá úroda bude. Kosákům nedám šanci!😃
letošní kvetení
letošní kvetení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.11 (?), 15.5.2015 9:54

Síť proti ptákům nebyla pro mě ideální, čilí kosáci ozobali na co přes síť dosáhli. Už několik let dávám netkanou textilii. Jak začnou modrat tak na malé borůvky navléknu pytel z netkané textilie a u velkých zatluču kolík a borůvky obalím textilijí jako do stanu. Jsou tam chráněné i proti všem rozmarům počasí. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pcnatko - (17) - 34.136 (?), 19.5.2015 11:32
Někdo tady psal, že se mu osvědčilo naučit k borůvkam chodit kočky pro potravu, že si tam potom kosáci netroufnu. Mohu tedy ale říct, že na moje kosáky to neplatí a dokonce v době hnízdění si chodili do kočičích hrnečků pro potravu. A chutná jim i kuřecí maso které s oblibou kradou kočkám :-( A to se u nás pravidelně zdržuje 5 sousedovic koček.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.234 (?), 7.7.2015 8:03

Zdravím,

na podzim jsme zasadili 10 keřů borůvek - různé odrůdy, některé dvouleté sazenice, některé tříleté. Jsou v rašelině.

Většina z nich ale nějak neroste vzpřímeně, ale dost se sklání k zemi jako třeba ta na přiloženém fotu. 

Mohu poprosit o radu, co by mohlo být špatně?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 139.202 (?), 7.7.2015 18:17

Tezko rict co je spatne, mne take nektere nerostou vzprimene (nektere ano). U kazde mam tycku a kere vyvazuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika