Poraďte odrůdu bílých tulipánů



alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 131.15 (?)
15.3.2012 15:26

Však já vím o co jí šlo, ale opravdu si myslím že je to zbytečně náročné, proto jsem navrhla redukci. Já mám tulipány jen asi na ploše 4 m2, což není mnoho, ale zcela mi to na práci stačí (vedle všeho ostatního na zahradě). A navíc neřeším jak to vypadá když odkvetou, protože je nemám na reprezentativním místě a taky nemusím řešit jak je dobýt ze země protože jsou na obyčejném záhoně ve velkých pletivových koších a jednoduše je vyryju když chci. Ovšem pokud paní má dost času a chuti, samozřejmě se to zvládnout dá i se štěrkem, mě by se ale asi nechtělo...

Jinak se musím přiznat že jarní cibuloviny miluju a Keukenhof, který jsem naštívíla v dubnu, byl výlet jak z pohádky...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6515) - 9.2 (?), 13.3.2012 19:26

Kdysi v starých zlatých časech, kdy dálnice mezi Prahou a Brnem teprve vznikala, jezdili jsme po ní bez poplatků zjara do Průhonic. VÚOZ tam měl sbírku tulipánů a za mírný poplatek se tam mohlo koukat. Jen rovné pole a záhony s tulipány označené štítky podobně jako na fotografii. Někdy se i dalo pár cibulek koupit. Byly roky, kdy jsme tam jeli třeba dvakrát, podle toho, jak to postupně nakvétalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 166.4 (?), 13.3.2012 20:33

Protože ty staré "zlaté" časy jsou již naštěstí minulostí, můžete se každé jaro zajet podívat do Keukenhofu u Amsterodamu, tam nejlépe vychutnáte působivost velkých ploch jarních cibulovin. 

A kupovat v Průhonicích byť i jen pár cibulek tuiipánů v době jejich květu  mi případá nerozumné.... wink





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 13.3.2012 20:40

v Průhonicích je momentálně genofond tulipánů, pak některé nvšl., sám jsem počítal tisíce cibulí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.27 (?), 13.3.2012 21:50

Teeeda, Mirku, to je nádhera yes, ale té práce. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6515) - 9.2 (?), 13.3.2012 21:52

Nemíchejte sem politiku, já to taky nedělám. Ty staré zlaté byla tak trochu ironie. I když tenkrát stál benzín 2 koruny a s rodiči dělníkem a úřednicí jsme si ten relativně zbytečný výlet mohli dovolit bez odříkání. Dnes stojí benzín tolik, že do Amsterdamu sice můžu, ale musel bych trochu počítat, zda je to rozumné, víme? A ty cibulky jste si taky mohl odpustit, vím kdy se cibuloviny sklízejí a prodávají. Šlo tehdy o nevysázené přebytky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 131.15 (?), 15.3.2012 15:26

Však já vím o co jí šlo, ale opravdu si myslím že je to zbytečně náročné, proto jsem navrhla redukci. Já mám tulipány jen asi na ploše 4 m2, což není mnoho, ale zcela mi to na práci stačí (vedle všeho ostatního na zahradě). A navíc neřeším jak to vypadá když odkvetou, protože je nemám na reprezentativním místě a taky nemusím řešit jak je dobýt ze země protože jsou na obyčejném záhoně ve velkých pletivových koších a jednoduše je vyryju když chci. Ovšem pokud paní má dost času a chuti, samozřejmě se to zvládnout dá i se štěrkem, mě by se ale asi nechtělo...

Jinak se musím přiznat že jarní cibuloviny miluju a Keukenhof, který jsem naštívíla v dubnu, byl výlet jak z pohádky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rostlinky.cz - (21) - 149.54 (?), 27.4.2012 10:53

Tulipány nemajú radi vlhko a ťažké pôdy, inak by mali prežiť všade. Štrkový záhon však nie je veľmi vhodné riešenie, rovnako ako textília na záhone a mulčovanie, ktoré držia vlhkosť a to cibuliam neprospieva. Bolo by to vhodné len na piesočnatých pôdach. Pre takéto romantické záhony sú vhodné voľné plochy a výsadbu skombinovať s inými druhmi. Vysadiť na husto, aby nevznikali prázdne miesta. Pekný kultivar je napríklad White dream, používaný aj do svadobných kytíc. Čo potom so záhonom po odkvitnutí? Cibule by ste mali aspoň po 2 rokoch vybrať a na jeseň znovu vysadiť. Záhon následne vysadiť letničkami. Ideálna výsadba cibúľ je 10 – 15 cm od seba. Ako doplnok je vhodná nezábudka – myosotis alebo kombinácia s narcismi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika