Příspěvky uživatele - alkuska

Amarylis stále nekvete, 21.2.2015
Koupené amarylky/hippeastra mi taky často vykvetly na krátkém stvolu ale další kvetení už bylo na dlouhé palici :) Myslím si že je to přirychlováním nebo jinou manipulací s těmi cibulemi co se dělá, aby vykvetly koordinovaně, když je chtějí... celý příspěvek >
Záchrana rajčat, 22.8.2014
Tak u nás je hotovo (Brno). Během víkendu, co jsme byli pryč, mi celé rostliny zčernaly, zůstaly pouze nezralé plody. Jsem docela otrávená protože jsem zatím sklidila tak dva košíky a zbytek prostě nezrál, jak bylo furt zima a zataženo. Manžel to... celý příspěvek >
Proč mi nechytají víčka?, 31.7.2014
Sice o rok později, ale neodpustím si to, je to častý dotaz :) Na křivku se díváte "zespoda", tedy od osy x, v tomhle pohledu je konkávní křivka skutečně "dutina". Na zrcadlo se díváte ze strany kam odráží. Takže také u konkávního hledíte do... celý příspěvek >
Nevzejítí okurek, 10.7.2014
Jen doplním - po přečtení infa na stránkách p. Holmana o květilce všežravé jsem záhon zakryla netkankou a výsev po týdnu opakovala. Dala jsem tam levné nemořené semeno dovezené ze zahraniční kterého byl plný pytlík, takže na experimentování dost.... celý příspěvek >
Nevzejítí okurek, 19.6.2014
Stalo se mi uplně to samé. Semínkama to není, sela jsem už 3x!!! různé sáčky. V zemi zůstaly prázdné slupky semínek a některé dokonce obsahovaly polovinu toho vnitřku a zbytek byl vyžraný. Takže to nebyli slimáci co by to sežrali po vzejiti ale vubec... celý příspěvek >
Kapková závlaha, 9.5.2014
V tomhle místě hlodavce vůbec nemáme, máme poměrně mělkou půdu na skále, tekže se jim tam asi nelíbí.  Je ale fakt, že bychom to asi měli mít zezačátku pod dozorem. Anebo propříště koupím pár metrů hadice určené pod zem :)
Kapková závlaha, 8.5.2014
Dobrý den, právě instalujeme na zahradě kapkovou závlahu - zvolili jsme hadice od firmy Kertis Ján - KEJA + automatický časovač od jiné firmy. Montujeme si to sami, je to jako lego :) Mám takový nejapný dotaz - co se stane když hadici určeno... celý příspěvek >
Vaše zkušenost s Agilem, 27.10.2013
No jo, ale jak ho teda zničit v trávníku? Jak jsem psala, velká část problému je v tom, že máme v podstatě "pýrový trávník". Jasně, jsou tam i jiné trávy a další plevele jako pampelišky, ale je to trávník "užitkový", ne okrasný, takže ty mi tak... celý příspěvek >
Vaše zkušenost s Agilem, 27.10.2013
Dobrý den, mám naprosto neskutečně zaplevelenou zahrádku pýrem a už mě nebaví donekonečna okopávat a plet aby se za dva týdny vše vrátilo zpět, zkoušela jsem to tři roky ale je to nerovný boj a je to čím dál horší. Jeden den záhon prokopám a... celý příspěvek >
Hortenzie, 19.8.2013
Dobrý den, dostala jsem darem bílou stromkovou hortenzii ale jsem hortenziový začátečník a moc nevím co s ní. Měla by prý dokázat přežít zimu venku. Máte s tím někdo zkušenost? A jak ji stříhat? Na zahradě mám dost sucho, myslíte že to bude snášet?... celý příspěvek >
Jak sázet česnek, 13.6.2013
Já to určuju podle schnutí listů, jak je víc než půlka listů žlutá a suchá, vytahuju. Zákeží taky na počasí, za vhlka vytahuju raději dřív než později
Gloxinie - uhnívají nebo co, 12.6.2013
No, kdyby to náhodou někdo někdy řešil, napíšu sem své vlastní poznatky získané praxí. Nechat hlízu zatáhnout je blbost, vždycky mi nakonec uhnila nebo uschla a nic z toho nebylo. Jednu hlízu jsem chovala skoro rok a nakonec taky zašla Naopak je... celý příspěvek >
Vysokým rajčinám netreba odstraniť aj nejaký list?, 10.6.2013
Mě doma učili protrhávat, ale pocházím z kopcovité vlhčí oblasti. Teď žiju v Brně kde je spíš sucho a omezuju se na otrhání nebo zakrácení spodních listů aby se nedotýkaly země, jinak nechávám tak. Plíseň nemívám, takže to asi dělám dobře. Pokud bych... celý příspěvek >
Povadlé okurky, 4.6.2013
Nic si z toho nedělejte, mě z cca 60 sazenic zustalo na zahoně 5 a ty maji misto listu jen pletivo... Takže vysevam znova. Dost mě to rozmrzelo, ale pak jsem si řekla, že kromě sklenikařu nemají ostatní, co jim okurky ještě nějak venku vegetují,... celý příspěvek >
Zábrany květinových truhlíků na okenních parapetech, 11.4.2013
Někde jsem četla nápad, že se dá jako zábrana použít taková ta roztahovací tyčka co se používá při rekonstrukcích na podepírání stropů nebo nečeho jiného nad hlavou. Dá se koupit v hobby marketu a prostě ji rozevřete zvenku do oka. Výhoda je, že... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika