Jak využít roztok Sulky po moření česneku?



host - 17.210 (?)
1.12.2015 13:52

Nemusi to byt hlupost. Pouzivanie nespravnych koncentracii, myslene nizsich koncentracii, ci uz antibiotik, ale aj roznych herbicidov a insekticidov...  moze naozaj nastartovat rezistenciu mikroorganizmov alebo cohokolvek ineho. Chemia v znizenych davkach nezabije, ale vytvori urcity selektivny tlak, aby prezilo vela odolnejsich... Najvacsia hlupost, co niektori lekari robia, ze na lahku formu choroby daju slabsiu davku antibiotik. A najvacsia hlupost co robia pacienti, ze ked sa im polepsi, prestanu brat antibiotika uplne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 30.11.2015 15:24, zobrazeno: 14638x

Jak využít roztok Sulky po moření česneku? Po dalším zředění tím zalijte vysazené stroužky.--Tak uvádí pan Kozák.

A jak mám využít roztok Rovralu, také tak. Jaké jsou vaše názory???

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 30.11.2015 15:46

Nevyužívám nijak. Vyleju ho do trávníku. Mám ho jen cca 3/4 l.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 30.11.2015 16:41

Na mých 240-260ks česneku spotřebuji 1,5l roztoku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 30.11.2015 17:59

Po 2,5hod. hrabání se na netu jsem našel i odpověď pana Kozáka!

Irena Kvitová: ROVRAL Aquaflo07.11.15 13:38
Dobrý den,

chci se zeptat, jak naložit s přípravkem ROVRAL Aquaflo (po namoření česneku), zda je možno jej využít i jinak - jako např. Sulku k zalití záhonu. Díky za reakci
Ing. Jan Kozák: 09.11.15 19:24
U Rovralu je to spíše likvidace než využití. To je rozdíl od Sulky. Pokud nemáte možnost nějakého odložení ve sběrném dvoře, pak roztok hodně nařeďte a zalejte jím vysazený česnek. Možná by byla lepší závlaha do výsadbových rýh než na povrch. Nevím.

To jsem pouze okopíroval z diskuzních stránek p.Kozáka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 30.11.2015 18:47

Já osobně použitý roztok Rovralu Aquaflo využívám k ošetření srdíček jahodníku. U dvouletého porostu dávám cca půldecku na jednu rostlinu. Množství použité mořící lázně mi ani nedá na celou příslušnou část porostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 135.84 (?), 30.11.2015 21:19

Jaky je ucel tohoto osetreni jahodniku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.130 (?), 30.11.2015 23:35

Teď po těch poměrně vydatných deštích bych to určitě nezalejval, napadlo mě tím opláchnout kmeny stromů proti přezimujícím škůdcům a přidat trochu vápna, Rovral je chemie zdraví škodlivá, toho máte ale určitě jen trochu - dávám na hromadu ořech. listí a vytrvalého plevelu co odvezu pryč do kontejneru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 30.11.2015 23:54

... ořechové listí podrtím (sbíráním rotační sekačkou) a přidávám do kompostu. Tleje pomaleji, ale já mám času dost, protože netleje pomaleji než štěpka z drtiče.

Proč použité mořidlo z Rovralu neředím a leji do jahod? Protože neředěné nezpůsobí selekci rezistentních kmenů plísně šedé a dalších a v jahodách si pro další sezónu snížím infekční tlak přezimujících plísní a hub (okrajově i bílé skvrnitosti). Samozřejmě, neleji to v období jako je dnes, ono týden-dva počká na vhodnou vlhkost jahod. Když by ne, mám pár pytlů s pilinami na mulčování a ty mohu tím roztokem taky prosytit (a pak nechat uschnout).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.138 (?), 1.12.2015 5:06

... Protože neředěné nezpůsobí selekci rezistentních kmenů plísně šedé a dalších a v jahodách si pro další sezónu snížím infekční tlak přezimujících plísní a hub (okrajově i bílé skvrnitosti)....

Tak to je naprosta hloupost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 17.210 (?), 1.12.2015 13:52

Nemusi to byt hlupost. Pouzivanie nespravnych koncentracii, myslene nizsich koncentracii, ci uz antibiotik, ale aj roznych herbicidov a insekticidov...  moze naozaj nastartovat rezistenciu mikroorganizmov alebo cohokolvek ineho. Chemia v znizenych davkach nezabije, ale vytvori urcity selektivny tlak, aby prezilo vela odolnejsich... Najvacsia hlupost, co niektori lekari robia, ze na lahku formu choroby daju slabsiu davku antibiotik. A najvacsia hlupost co robia pacienti, ze ked sa im polepsi, prestanu brat antibiotika uplne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika