Jak využít roztok Sulky po moření česneku?



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?)
30.11.2015 23:54

... ořechové listí podrtím (sbíráním rotační sekačkou) a přidávám do kompostu. Tleje pomaleji, ale já mám času dost, protože netleje pomaleji než štěpka z drtiče.

Proč použité mořidlo z Rovralu neředím a leji do jahod? Protože neředěné nezpůsobí selekci rezistentních kmenů plísně šedé a dalších a v jahodách si pro další sezónu snížím infekční tlak přezimujících plísní a hub (okrajově i bílé skvrnitosti). Samozřejmě, neleji to v období jako je dnes, ono týden-dva počká na vhodnou vlhkost jahod. Když by ne, mám pár pytlů s pilinami na mulčování a ty mohu tím roztokem taky prosytit (a pak nechat uschnout).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 30.11.2015 15:24, zobrazeno: 14589x

Jak využít roztok Sulky po moření česneku? Po dalším zředění tím zalijte vysazené stroužky.--Tak uvádí pan Kozák.

A jak mám využít roztok Rovralu, také tak. Jaké jsou vaše názory???

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 30.11.2015 15:46

Nevyužívám nijak. Vyleju ho do trávníku. Mám ho jen cca 3/4 l.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 30.11.2015 16:41

Na mých 240-260ks česneku spotřebuji 1,5l roztoku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 30.11.2015 17:59

Po 2,5hod. hrabání se na netu jsem našel i odpověď pana Kozáka!

Irena Kvitová: ROVRAL Aquaflo07.11.15 13:38
Dobrý den,

chci se zeptat, jak naložit s přípravkem ROVRAL Aquaflo (po namoření česneku), zda je možno jej využít i jinak - jako např. Sulku k zalití záhonu. Díky za reakci
Ing. Jan Kozák: 09.11.15 19:24
U Rovralu je to spíše likvidace než využití. To je rozdíl od Sulky. Pokud nemáte možnost nějakého odložení ve sběrném dvoře, pak roztok hodně nařeďte a zalejte jím vysazený česnek. Možná by byla lepší závlaha do výsadbových rýh než na povrch. Nevím.

To jsem pouze okopíroval z diskuzních stránek p.Kozáka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 30.11.2015 18:47

Já osobně použitý roztok Rovralu Aquaflo využívám k ošetření srdíček jahodníku. U dvouletého porostu dávám cca půldecku na jednu rostlinu. Množství použité mořící lázně mi ani nedá na celou příslušnou část porostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 135.84 (?), 30.11.2015 21:19

Jaky je ucel tohoto osetreni jahodniku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.130 (?), 30.11.2015 23:35

Teď po těch poměrně vydatných deštích bych to určitě nezalejval, napadlo mě tím opláchnout kmeny stromů proti přezimujícím škůdcům a přidat trochu vápna, Rovral je chemie zdraví škodlivá, toho máte ale určitě jen trochu - dávám na hromadu ořech. listí a vytrvalého plevelu co odvezu pryč do kontejneru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 30.11.2015 23:54

... ořechové listí podrtím (sbíráním rotační sekačkou) a přidávám do kompostu. Tleje pomaleji, ale já mám času dost, protože netleje pomaleji než štěpka z drtiče.

Proč použité mořidlo z Rovralu neředím a leji do jahod? Protože neředěné nezpůsobí selekci rezistentních kmenů plísně šedé a dalších a v jahodách si pro další sezónu snížím infekční tlak přezimujících plísní a hub (okrajově i bílé skvrnitosti). Samozřejmě, neleji to v období jako je dnes, ono týden-dva počká na vhodnou vlhkost jahod. Když by ne, mám pár pytlů s pilinami na mulčování a ty mohu tím roztokem taky prosytit (a pak nechat uschnout).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.138 (?), 1.12.2015 5:06

... Protože neředěné nezpůsobí selekci rezistentních kmenů plísně šedé a dalších a v jahodách si pro další sezónu snížím infekční tlak přezimujících plísní a hub (okrajově i bílé skvrnitosti)....

Tak to je naprosta hloupost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 17.210 (?), 1.12.2015 13:52

Nemusi to byt hlupost. Pouzivanie nespravnych koncentracii, myslene nizsich koncentracii, ci uz antibiotik, ale aj roznych herbicidov a insekticidov...  moze naozaj nastartovat rezistenciu mikroorganizmov alebo cohokolvek ineho. Chemia v znizenych davkach nezabije, ale vytvori urcity selektivny tlak, aby prezilo vela odolnejsich... Najvacsia hlupost, co niektori lekari robia, ze na lahku formu choroby daju slabsiu davku antibiotik. A najvacsia hlupost co robia pacienti, ze ked sa im polepsi, prestanu brat antibiotika uplne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika