Merak na mereni vlhkosti pudy?



Stránky: 1,  2   
host - 155.234 (?) 
25.3.2015 10:59, zobrazeno: 8631x

Vazeni, chci Vas poprosit o radu s nakupem fungujiciho meraku na mereni vlhkosti pudy-jde mi o to, ze bych rad nove vysazene stromky nepreleval, protoze od 60cm je jiz sedy nepropustny jil a ja nevim jak moc budou koreny ve vlhku-zkratka bych si to rad zmeril, ale veskere meraky co jsem nasel maji 20cm dlouhou merici tyc a nevim jestli to neni malo..abych se dostal zatim pod koreny bych potreboval tak 30 cm.. ma cenu to resit anebo proste zalivat a nic neresit? Diky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 25.3.2015 11:38

Ach jo, teď se mi otvírají nové obzory. Já hlupák jsem se vždycky podíval kolem kmínku na půdu a když byla tmavě hnědá či až do černa, tak jsem si myslel, že nějaká ta vláha tam je, a když byla došeda tak jsem si myslel, že je tam sucho a je třeba zalít. Ach jo, jak jsme byli primitivní. Děkuji za inspiraci. Nějak nestíhám vývoj, snad se polepším abych nědělal rodině ostudu v tom jednadvacátem století.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.2 (?), 25.3.2015 11:52

Vy většinou moc nevíte o čem je vůbec řeč. Již nestor všech zahradníků pan Vaněk z Chrudimi kdysi říkal, že ten kdo umí zalévat, tak ten umí i pěstovat. A platí to i dnes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.19 (?), 25.3.2015 12:04

Zdravím Ferdo, Vy ještě nemáte měřič zemní vlhkosti? To jste snad jediný tady na foru. Rychle se polepšete. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.9 (?), 25.3.2015 12:23

Docela by mne zajímalo, kolik lidí tady takový měřák má. Osobně neznám nikoho, co vím, tak to každý dělá jako FM...          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.3.2015 12:28

Já takový měřák poslední generace mám a používám ho. Je to výborná věc a funguje Je to typ ULR (ukazovák levé ruky).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 25.3.2015 12:30

já mám jednoduchý "pravěký" pro jednorázově opakované použití.

wink

Je to dřevěný kolík který se zapíchne na hloubku rýče hluboko, pak se vysloví magická formule (nebo jen minutu počká) a kolík se vytáhne. Vizuálně se zhodnotí, nakolik navlhnul od okolní zeminy a dá se schnout. Po vyschnutí je připraven k opakovanému použití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 25.3.2015 12:44

Když odhlédnu od  (pochopitelné) reakce praktiků, vrtá mi hlavou jedna věc a sice jak zjistíte jakou hodnotu byste měl naměřit, aby to bylo ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.3.2015 13:18

Vlhkoměrem ULR posunujemen tangenciálně půdou a po arteficiální erozi superficia organolepticky hodnotíme dle VAŠ (vizuální analogové škály) půdní hydrataci. 
   Lidově: povrch odhrábnem a vidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.234 (?), 7.4.2015 19:59

Omlouvám se, že reaguji až nyní, ale měl jsem pracovní povinnosti.

Možná ten dotaz vyzněl trošku hloupě, ale byl myšlen v dobré víře a to v dobré víře začátečníka který zasadil prvně v životě stromy a teď mám strach - jelikož půda ve které jsou stromky zasazené je dost neprpustná - tzn. celý obsah vykopané jámy je vyměněn - je tam úrodný kompost, ale složení půdy říká, že od 60cm nastupuje šedý težko propustný jíl... a jelikož by se měly nově zasazené stromky zalévat, ale zase na druhou stranu je nechci přelít - nevím jak moc dobře stromky tu vodu vypijou potažmo jak dlouho se tam ta voda bude držet (ve vykopaných jámách ta voda tam klidně týden stála a to skoro nepršelo...)... z druhé strany zase slýchám ať v takové půdě vůbec nezalévám! a nechám kořeny svému osudu... tak jsem na rozpacích... děkuji za Vaše názory a rady...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika