kapková závlaha



host - 63.11 (?)
29.7.2008 14:19

My dáváme mulčovací fólii, drží vlhko, nemusí se okopávat a plevel je jen v místech prořezu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 171.232 (?), 27.3.2008 16:16

Díval jsem se na stánky té firmy,  bohužel průtok 0,65 l/hod je pro mé účely moc velký, já potřebuji asi 8x menší. cca 2 l/den z jednoho otvoru. nevíte náhodou, jestli by to šlo zajistit snížením výšky umístění nádrže? Nevím jestli je ten kapkovač funkční i při tlaku nižším než 1m :) Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.151 (?), 30.3.2008 23:18

Již 9 sezon mám ve skleníku kapkovou závlahu ,skleník 6x 3m .  Na jaře ji otřu a během sezony několikrát vyčistím filtr. Je to hadice s kapači. a je od Keji. Mrkněte se na stránky Keja cz. , tehdy byla za bezkonkurenční cenu.   JN

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.204 (?), 6.10.2011 13:44
Tak, pokud chcete závlahu aspoň trošku automatickou tak jak dlouho = kolik vody si nastavíte na časovači, či řídící jednotce. V manuálním případě prostě pustíte na dvě hodiny kohout či ventil. Pokud by jste chtěl mít zapojenou hadici furt tak nevím ak se vyrovnáte s obdobím deště a sucha.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 218.195 (?), 2.6.2008 9:06

Děkuji všem, po přečtení reakcí a rad jsem zakoupil kapkovače gardena. Kolem rajčat a cuket jsem natáhl hadici do hadice kapkovače. Já jsem koupil kapkovače co dávají 2l za hodinu. Celé to mám napojené na nádrž ve výšce cca 5m a zalévání mi řídí časovač Claber. Momentálně ráno 1hodinu kapu a na večer také. Až rostliny vyrostou přidám čas a tím i víc vody. Zatím to funguje přesně podle mých představ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
radim.twist - (7) - 211.130 (?), 5.10.2012 13:19

Na příští sezonu plánuji zavedení kapkové závlahy Gardena pro truhlíky. Přívod vody budu mít v místnosti. Myslíte, že je velké riziko použivat počítač a filtr v bytě? Ostatní rozvody již budou mimo místnost.

Předem dekuji za reakce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.144 (?), 27.5.2008 20:30

Vážení pěstitelé, velmi oceňuji vaše příspěvky a Vaší snahu podělit se o své zkušennosti s kapkovou závlahou va svých sklenících a zahrádkách.I já mám své velmi dobré výsledky a bez kapkové závlahy si pěstování zeleniny, zejména rajčat, paprik,a okurek nedovedu představit.Ale přece je tu něco o čem nikdo nepíšete, nebo jsem na to ještě nenarazil a to je čas kdy zalévat.Přes den, kdy teplota je ve skleníku velmi vysoká a voda v hadicích je téměř horká do doby než odteče.Tak se vás ptám, jak často zaléváte, jak dlouho (to platí pro ty kteří užívají automat) a v kolik hodin, zda brzo ráno, nebo večer a jaké máte zkušenosti, podělte se.           Váš Pepča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 94.187 (?), 6.7.2008 10:43

Dobrá je závlaha Family Drip. Filip

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.94 (?), 8.7.2008 22:09
Hmm a ako sa to potom okopáva, keď mám medzi rastlinami na zemi hadice?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.11 (?), 29.7.2008 14:19

My dáváme mulčovací fólii, drží vlhko, nemusí se okopávat a plevel je jen v místech prořezu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
muri - (2) - 232.242 (?), 27.9.2008 20:47

Patnáct let používám na celé zhradě kapkovou závlahu Lego (nyní Elego). Systém robustní dosud jsem nic neměnil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika