kapková závlaha



host - 172.204 (?)
6.10.2011 13:44
Tak, pokud chcete závlahu aspoň trošku automatickou tak jak dlouho = kolik vody si nastavíte na časovači, či řídící jednotce. V manuálním případě prostě pustíte na dvě hodiny kohout či ventil. Pokud by jste chtěl mít zapojenou hadici furt tak nevím ak se vyrovnáte s obdobím deště a sucha.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 171.232 (?), 27.3.2008 16:16

Díval jsem se na stánky té firmy,  bohužel průtok 0,65 l/hod je pro mé účely moc velký, já potřebuji asi 8x menší. cca 2 l/den z jednoho otvoru. nevíte náhodou, jestli by to šlo zajistit snížením výšky umístění nádrže? Nevím jestli je ten kapkovač funkční i při tlaku nižším než 1m :) Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.151 (?), 30.3.2008 23:18

Již 9 sezon mám ve skleníku kapkovou závlahu ,skleník 6x 3m .  Na jaře ji otřu a během sezony několikrát vyčistím filtr. Je to hadice s kapači. a je od Keji. Mrkněte se na stránky Keja cz. , tehdy byla za bezkonkurenční cenu.   JN

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.204 (?), 6.10.2011 13:44
Tak, pokud chcete závlahu aspoň trošku automatickou tak jak dlouho = kolik vody si nastavíte na časovači, či řídící jednotce. V manuálním případě prostě pustíte na dvě hodiny kohout či ventil. Pokud by jste chtěl mít zapojenou hadici furt tak nevím ak se vyrovnáte s obdobím deště a sucha.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 218.195 (?), 2.6.2008 9:06

Děkuji všem, po přečtení reakcí a rad jsem zakoupil kapkovače gardena. Kolem rajčat a cuket jsem natáhl hadici do hadice kapkovače. Já jsem koupil kapkovače co dávají 2l za hodinu. Celé to mám napojené na nádrž ve výšce cca 5m a zalévání mi řídí časovač Claber. Momentálně ráno 1hodinu kapu a na večer také. Až rostliny vyrostou přidám čas a tím i víc vody. Zatím to funguje přesně podle mých představ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
radim.twist - (7) - 211.130 (?), 5.10.2012 13:19

Na příští sezonu plánuji zavedení kapkové závlahy Gardena pro truhlíky. Přívod vody budu mít v místnosti. Myslíte, že je velké riziko použivat počítač a filtr v bytě? Ostatní rozvody již budou mimo místnost.

Předem dekuji za reakce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.144 (?), 27.5.2008 20:30

Vážení pěstitelé, velmi oceňuji vaše příspěvky a Vaší snahu podělit se o své zkušennosti s kapkovou závlahou va svých sklenících a zahrádkách.I já mám své velmi dobré výsledky a bez kapkové závlahy si pěstování zeleniny, zejména rajčat, paprik,a okurek nedovedu představit.Ale přece je tu něco o čem nikdo nepíšete, nebo jsem na to ještě nenarazil a to je čas kdy zalévat.Přes den, kdy teplota je ve skleníku velmi vysoká a voda v hadicích je téměř horká do doby než odteče.Tak se vás ptám, jak často zaléváte, jak dlouho (to platí pro ty kteří užívají automat) a v kolik hodin, zda brzo ráno, nebo večer a jaké máte zkušenosti, podělte se.           Váš Pepča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 94.187 (?), 6.7.2008 10:43

Dobrá je závlaha Family Drip. Filip

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.94 (?), 8.7.2008 22:09
Hmm a ako sa to potom okopáva, keď mám medzi rastlinami na zemi hadice?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.11 (?), 29.7.2008 14:19

My dáváme mulčovací fólii, drží vlhko, nemusí se okopávat a plevel je jen v místech prořezu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
muri - (2) - 232.242 (?), 27.9.2008 20:47

Patnáct let používám na celé zhradě kapkovou závlahu Lego (nyní Elego). Systém robustní dosud jsem nic neměnil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika