kapková závlaha



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 224.48 (?) 
20.6.2012 22:20

Neviem ako gardena... mam hunter. Kvapkace su dva plastove disky spojene zaskrutkovanim jedneho do druheho. Kvapka to, pretoze v jednom disku je vyfrezovana klukata drazka. Hrubka drazky dava roznu vydatnost kvapkaca. Rozpojenim diskov sa to da krasne cistit, i ked to nikdy nerobim. Niektore su zahadzane v blate a predsa zasobuju vodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 8.5.2014 22:28

Před několika lety jsem nakoupil kapkovací hadice u kterých bylo v popisu, že je možné i jejich použití v zemi (asi složitější labyrint kapačů). V současné době jsem ji v nabídce nenašel (Irimon). Po cca 7 letech mám v oblasti jejich položení větší výskyt vody. Je to kombinováno s přítokem povrchové vody od sousedů, takže najisto nevím, zda je závada v kapkovací hadici. Dnes bych doporučil i takovou hadici dát jen pod povrch půdy (já mám 25 cm) pro snadnější kontrolu a na začátek KAŽDÉ kapkovací hadice dát ventil (zrovna v tomto případě jsem ho tam nedal) a počátek mám pod rozrostlým plotem z Hlohyně (proto to zatím neřeším).

Takže k Vašemu dotazu. Spíše myslím, že je nebezpečí v poškození hadice hlodavci. Na povrchu (pod kůrou) pak kosi a kuny. Měnil jsem díky nim mnoho metrů prokousané hadice. Bezpečnější je v takových případech použít normální PE hadici s kapači rozmístěnými dle potřeby (např. Agrotherm).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 100.187 (?), 9.5.2014 22:16

V tomhle místě hlodavce vůbec nemáme, máme poměrně mělkou půdu na skále, tekže se jim tam asi nelíbí.  Je ale fakt, že bychom to asi měli mít zezačátku pod dozorem. Anebo propříště koupím pár metrů hadice určené pod zem :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Nimie - (13) - 114.211 (?), 23.6.2016 17:34

Abych nezakládala zbytečně novou diskuzi. Potřebovali bychom nějak vyřešit závlahu na malé předzahrádce (50m2). V těch vedrech je většinou větši problém zavlažovat okolní rostlinstvo než trávník (ten většinou zvládá i dva dny bez zalití). Na zahradě ale máme i rostliny v květináčích, které na horko a sucho doplácí nejvíce. Bylo by možné tam umístit několik kapkových hadic s tím, že by na některých místech vedla ze země do květináče a pak zase dolů nebo je nutno mít celou hadici v jedné rovině? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.149 (?), 18.2.2019 10:11

Neměl by někdo zkušenost zda by bylo možné dát "kapače" na HDPE vodovodní trubku 20mm? Trubky totiž mám hodně.

Budu řešit závlahu keřů atp.  Používá se pružná hadice 16 nebo 20mm do které se ten kapač napíchne, je otázkou kdypych to do té tvrdé trubky předvrtal zda by to tam šlo zasunout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.158 (?), 27.4.2019 21:08

Mohl by mně někdo poradit s kapkovou závlahou?

Konkrétně tyto rozdělovače na samotný kapač - viz. fotka. Myslel jsem, že pomocí nich rozvedu vodu do jednotlivých květináčů/rostlinám. Ale nechápu jak to má fungovat, protože voda se samozřejmě vydá cestou nejmenšího odporu, tady hadičkou která vede níž, je kratší atd. a z ostatních hadiček tak nic nevytéká. V čem je fígl? Přece není možné mít hadičky naprosto stejně dlouhé, ve vodorovné poloze...

Druhá věc je pak odvzdušňování - je to potřeba řešit? Mám rozvedeno 200m 16mm rozvodné hadice s různě rozmístěnými kapači v pěti větvích, je to položené na terénu, takže tam určitě vznikají místa kde je hadice výš a pak zase klesá, takže tam můžou být místa kde by nějaká "vzduchová kapsa" mohla být...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 27.4.2019 21:34

V tomto prípade je to, bohužiaľ, tak ako píšete. Voda sa vydá cestou najmenšieho odporu, kedže tie kapiláry nemajú na koncoch nič, čo by regulovalo a zabezpečovalo rovnaký prietok v každej kapiláre. Museli by tam byť (predpokladám, že na konci kapiláry sú kvapkacie ihlice) nainštalované tlakové kompenzátory, ktoré by tento roblém vyriešili. Odvzdušnenie nie je treba riešiť. Keď pustíte závlahu, tlak vody vytlačí prípadný vzduch v hadici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika