Čerpadlo Sigma



host - 126.46 (?)
20.7.2011 12:18

dobry den, mam taky problem s cerpadlem SVA 32

je dvoustupnove a pohani ho motor 1.5kW

cerpadlo neni nove, ale je z domaci vodarny. koupil jsem ho i s vodou uvnitr takze donedavna jelo (pry zavedli vodovod)

napustim si ho vodou, saci potrubi taky ale po zapnuti mi vytryskne proud vody a pak uz nic. najednou se zavzdusni sani.

mam tam asi metr trubky a pak zpetnej ventil. pak je jeste druhej s kosem v potoce.

kdyz jsem to cerpadlo prefazoval, tak zacalo tlakovat saci prostor a voda nikde netece. v zadnem spoji proste nikde.

saci potrubi je v coulove trubce delky 102m s prevysenim necele 3m. predchozi typ SVA 25 jednostupnovy s O.75kW motorem to zvladal vpohode s polovicnim prutokem.

co mam delat? to cerpadlo jinak cerpa vpohode z jednoho metru prez pulcoulovou hadici. jinou sem po ruce nemel.

vystup cerpadle je nenapojen a konci 30cm trubkou prez kterou ho zavodnuji. muze to vadit?

dekuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 31.3.2010 18:33

Otázka je, zda je opravdu pětistupňové, tazatel deklaruje neznalost oboru, třeba počítá i sací a výtokovou přírubu. Pětistupňové čerpadlo je už napáječka do kotelny, to není žádný kotě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 136.240 (?), 31.3.2010 21:08
Děkuji všem rádcům, mile mě překvapila rychlost a věcnost odpovědí:-) Stoprocentně rady vyzkouším a dám vědět. P.S. - Ve studni voda je - jedná se o studnu na které je naštěstí i pumpa, takže momentálně využívám "ruční čerpadlo":-) P.S.2 - pokud bude nějaká větší závada, tak opravdu opravovat sám nebudu, ale Vaše rady zkusím:-) P.S.3 - čerpadlo je opravdu pětistupňové, původní majitel měl všechno dost naddimenzované... a poskládané z toho, co bylo po ruce. P.S.4 U Sigmy určitě chci zůstat. Ještě jednou díky moc všem! Jirka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 134.91 (?), 2.4.2010 23:16

Jen pro zajímavost, nevíte, jak silný elektromotor to 5stupňové čerpadlo pohání? U čerpadel SVA 32 1stupňových je to obvykle 1,1 kW, u 3stupňových 2,2 - 2,5 kW, 5stupňové by tedy mělo teoreticky vyžadovat nějaké nejméně 4 kW. Z toho se jeví ještě (velice teoretická a velmi málo pravděpodobná) možnost, že je čerpadlo zarostlé vodním kamenem a motor ho neutáhne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 3.4.2010 8:18

Sice se opět dostáváme někam jinam, ale: Tato možnost mi připadá velmi velmi teoretická. Jak by to asi pracovalo? Motor by se otáčel pomalu, buď by vypínal nadproudový jistič, pokud tam není, vypínaly by jističe v domovním rozvodu, a když ne, shořel by motor. Už dávno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 3.4.2010 10:41

Tady se teoretizuje, ale nevím nic o tom, že by Hranice vyráběly něco většího jak 3 stupně v samonasávacím provedení, vysokotlaká čerpadla, naopak mají i těch 5 a více stupňů, takže bych se spíše zaměřil na to, zdali se nejedná právě o tento druh čerpadla, který bez (zalití) nenasaje.

Na druhou stranu, však nevěřím tomu,že by darling někdo takto kompletoval,tudíš se bude jednat o variantu s čerpadlem SVA,ale tazatel neví jak vypadají jednotlivé stupně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 3.4.2010 20:51

Vy ovšem teoretizujete taky. Nebo jste se byl u tazatele podívat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.130 (?), 15.10.2010 16:15

Zdravim,

pripojim se do tohoto tematu, abych nezakladal nove, mam cerpadlo Sigma Typ: S-35-V-200

Mam velke problemy s utesnenim hridele z cerpadla pomoci snurky, neustale proteka, po dotazenivydrzi tak 1-2 dny a zacne protekat opet... nove cerpadla Sigma uz maji toto utesneni resene "ucpavkou"?Nejsem si jist, ze je ten nazev spravne, zeptam se tu, je mozne koupit ucpavkove tesneni z noveho typu a osadit na muj model?Predem dekuji za odpovedi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.21 (?), 15.10.2010 17:12

Pravděpodobně máte vadnou zpětnou klapku mezi čerpadlem a nádrží čerpadlo je tak pod tlakem.Novější čerpadla SVA jsou bezucpávková a těsnění které používají nelze použít u starších čerpadel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.46 (?), 20.7.2011 12:18

dobry den, mam taky problem s cerpadlem SVA 32

je dvoustupnove a pohani ho motor 1.5kW

cerpadlo neni nove, ale je z domaci vodarny. koupil jsem ho i s vodou uvnitr takze donedavna jelo (pry zavedli vodovod)

napustim si ho vodou, saci potrubi taky ale po zapnuti mi vytryskne proud vody a pak uz nic. najednou se zavzdusni sani.

mam tam asi metr trubky a pak zpetnej ventil. pak je jeste druhej s kosem v potoce.

kdyz jsem to cerpadlo prefazoval, tak zacalo tlakovat saci prostor a voda nikde netece. v zadnem spoji proste nikde.

saci potrubi je v coulove trubce delky 102m s prevysenim necele 3m. predchozi typ SVA 25 jednostupnovy s O.75kW motorem to zvladal vpohode s polovicnim prutokem.

co mam delat? to cerpadlo jinak cerpa vpohode z jednoho metru prez pulcoulovou hadici. jinou sem po ruce nemel.

vystup cerpadle je nenapojen a konci 30cm trubkou prez kterou ho zavodnuji. muze to vadit?

dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.77 (?), 20.7.2011 12:51

Čerpadlo 32 SV se nazývá tak proto, že má sací přírubu DN32. Pokud máte sací potrubí 100m dlouhé světlosti DN25 a sací koš a ještě k tomu zpětný ventil před čerpadlem rovněž DN25 a na výtlaku jen kousek trubky, pak dle mě zcela jistě dochází k přetržení vodního sloupce v sacím potrubí. Zkuste dát na výtlak čerpadla ventil, který hodně přiškrťte, ale ne úplně uzavřít. Pak zkuste čerpadlo zapnout.když se rozjede a začne voda téct, zkuste pomalu ventil otevírat až se čerpadlo zase zavzdušní.  Pak ventil zase přiškrťte. Větší průtok si nebudete moct. dovolit.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika