Čerpadlo Sigma



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 126.46 (?) 
20.7.2011 18:18

aha, a pomohlo by treba posunout cerpadlo o 20m bliz k sani? ale je to jen po rovince.

jak dojde k preruseni sloupce? deje se to v kolenech?  kdystak je muzu vyhodit.

jinak namontoval jsem kohoutek na tu hadici mezi obema ventily a tim novym kohoutem napoustim vodu do sani. pak to jako cerpa. ale za chvili uz ne.

ono neak je ze 100m po rovine je jako 8m do vysky a to cerpadlu vadi?

taky muzu zkusit prehradit potok a pak bude potok tlacit vodu do hadice protoze bude pod urovni hladiny potoka a ubere to 40m.

mohlo by to pomoct? teoreticky by to pak salo jen cca 60m a previseni by se snizilo o pul metru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 243.77 (?), 20.7.2011 21:07

S tím sáním je to tak:

Atmosférický tlak je jeden Bar, což je cca 10m vodního sloupce. To je teoretická maximální sací výška čerpadla. Ve skutečnosti se voda v sacím potrubí pohybuje a tento pohyb vlivem tření o stěnu potrubí vytváří odpor, tedy pokles tlaku. Když zvýším rychlost v potrubí 2x, tlaková ztráta potrubí se zvýší 4x. Na př. když budu mít sací koš DN32, který při řádném dimenzování má tlakovou ztrátu 1m vodního sloupce a nahradím ho košem DN25 a budu chtít ním prohnat stejné množství vody jako košem DN32. Pak tento koš bude mít tlakovou ztrátu cca 3mv. sl.

Jestli budu mít hladinu ve zdroji vody stejně vysoko jako je osa čerpadla, bude vlivem tlakových ztrát v sacím potrubí existovat maximální průtok, kdy bude čerpadlo ještě čerpat. Když průtok budu chtít zvýšit (otevřu ventil na výtlaku čerpadla) zvýší se tlaková ztráta sacího potrubí a čerpadlo se "zavzdušní". Ono se nejedná o vzduch, ale o vodní páru a vznikne to v místě nejmenšího tlaku (největšího podtlaku), tedy ve vstupu vody do prvního oběžného kola.

Když zvýšíte trochu hladinu v potoce a nezkrátíte sací potrubí zlepší se poměry jen nepatrně.

Protože je sání v délce 100m dost nákladná záležitost, není reálná výměna potrubí v celé délce. Přitom podstatnou část tlakové ztráty tvoří vřazené odpory-sací koš, ostrá kolena, zpětný ventil ap. Proto bych vyměnil sací koš za koš 5/4", to samé se zpětnou klapkou před čerpadlem. Dále se zmiňujete o možnosti vyhození kolínek. Udělejte i to. Pak uvidíte o kolik si můžete dovolit zvýšit průtok, než dojde k zavzdušnění čerpadla. Na čerpadle bývá na sacím hrdle přisávací ventilek. Pokud tam je, dejte místo nej zátku (1/4").

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.46 (?), 20.7.2011 22:41

aha takze hladinu zvetsovat nemusim...

zkusim tedy vyhodit kolena. mam jeste holeno v potoce (koleno s rychlospojkou na tu coulku na kterem visi ten kos.) druhe je u cerpadla, uplne to same ale na nem je Tcko kde ta odbocka je nastavena ventilem kterym zavodnuju cely system pote to pokracuje prez dve redukcni kolena ktere to redukuji na tech 32 misto 25. ty zkusim vyhodit.

na vystup jsem pred asi 45minutami v garazi dokoncil kohout.

s kamaradem jsme z te priruby museli tu trubku vyrezat pilkou a vytklouct majzlikem. pak je prechodka z topeni na 3/4 a kohout. zitra to vyzkousim.

jeste by me zajimalo, mam moznost posunout cerpadlo cca o 20m bliz a tim zkratit potrubi.

5/4 ZP. ventil je ten 32mm ze? tak ten budu stejne asi muset koupit protoze nemam zatim zadne soucastky n tak siroky rozvody. vsecko max. coul a i to je problem v garazi najit.

jinak zde se muzete mrknout jak mi to pekne cerpalo (SVA25) (dejte tam 8. minutu)

ventil je uz zavareny pouzity od druheho cerpadla. to bylo prvni co sem udelal ze skosenosti s minulym cerpadlem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.224 (?), 24.7.2011 14:31

Prosím Vás nemáte niekto postup na repasáciu čerpadla SVA.Mám na mysli vzdialenosti obežného kola od vložky.

Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.180 (?), 15.9.2011 21:36

Zdravím.

Mám ten samím problém ze sigmou, netesní kolem hřídele (voda proteka kolem hřídele a tak si čerpadlo nenasaje vodu) podíval jsem se na schéma náhradních dílu, ale je tam snad 6 kroužku zvane jako ucpavkove tesnení. Dá se tohle tesnění sehnat?

další vec - mel jsem tam nastavený tlakovy spínač mezi 3,5 až 4,5 atmosfer. Měl jsem ale slabý tlak v domácnosti tak jsem vyměnil regulátor který spína čerpadlo u 4,5 a vypína u 5,5. Je možné že to tesnení takový tlak nevydrží? Nebo je vubec tento typ čerpadla SVA 35 stavěny na takový tlak? Díky za rady...5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.123 (?), 15.9.2011 23:54

Starší čerpadla Sigma SVA měla hřídelové těsnění lojovou šňůrou. Je to čtyřhranný provázek asi 1 x 1 cm napuštěný nějakým parafinem nebo něčím podobným. Seženete to u prodejce těchto čerpadel na metry, cena nepatrná. Problém je spíš odmontovat staré zrezavělé šrouby, které drží přírubu, která tu šňůru tlačí na hřídel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 16.9.2011 10:12

Myslím, že tam je šňůra 6x6mm. Dělá se to tak, že se šňůry navine na kulatinu stejného průměru jako těsněný hřídel. Pak se podélně rozřízne, čímž vzniknou kroužky, které se pak vkládají střídavě do tělesa čerladla. Takto vzniklá ucpávka se mírně dotáhne. Po krátné domě provozu se ucpávka dotáhne, ale jen tak, aby kapala voda. Je to důležité, protože se tím ucpávka maže a chladí.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 29.61 (?), 16.9.2011 8:49

Čerpadlo SVA jsem repasoval. Mám dojem, že oběžná kola jsou na doraz.  V podstatě je mezera dána tlouštkou těsnicího papíru vloženého mezi pevné díly tělesa čerpadla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.126 (?), 16.9.2011 9:25

Jde čerpadlem otočit na sucho rukou?Těsnění máte originál nebo vyrobené?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 29.61 (?), 16.9.2011 9:48

Těsnění jsem stříhal z těsnicího papíru. Sládal na barvu. Po složení a stažení poklepejte na hřídel v její ose aby se uvolnily vůle ve složení. Na sucho by se mělo točit, ale ne volně. Po naplnění vodou a krátkém běhu dojde k přestavění vnitřních vůlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika