Čerpadlo Sigma



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 104.185 (?) 
13.10.2011 19:30
Mirec- mohli by ste mi niekto poradit nahradu tesnenia lojovej snury? Dalo by sa pouzit gufero? Dakujem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 110.174 (?), 13.10.2011 21:53

Lojová šňůra je osvědčená ucpávka, levná, jednoduše opravitelná. U čerpadel se používají také mechanické ucpávky, kterými ale nejde bez výměny celých dílů ucpávka lojovou šňůrou nahradit.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.73 (?), 9.3.2012 14:17

Já si teda myslím, že se vůle samy nepřestaví.  Obežná kola jsou na hřídeli stranově navolno, a unáší je pera. Hřídel se může pohybovat na obě strany až co jí dovolí na jedné straně pouzdro hřídele motoru a na druhé straně dorazový šroub.  Lamely oběžného kola by měly patrně běhat co nejblíže otvoru v sací vložce. Pokud má čerpadlo další stupně, musí být další stupeň pootočen vůči stupni předchozímu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.16 (?), 7.4.2012 21:18

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat o kolik musí být pootočen další stupeň? Mám 3stupňové SVA 32. Podle obrázků na netu jsem vyčetl, že první díra má bejt dole, ale pak už to nejde vidět. Kdyby bylo nějaké scéma, bl bych neskutečně vděčnej.

Dále bych se chctěl zeptat, zda musí být sací potrubí při prvním spuštění plné vody nebo si jí dokáže samo natáhnout a stačí pouze zalejt čerpadlo?

Předem děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.197 (?), 8.4.2012 9:49

Stupně bývají označeny značkami. Ty bych dal jedním směrem. Před prvním spuštěním bych zalil sací potrubí a čerpadlo vodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.16 (?), 8.4.2012 11:39

Značky stejným směrem jsem dal, ale to asi správně nebude. čerpadlo jsem zalil, ale do sacího potrubí se nedostanu. Podle toho, co jsem četl na netu, tak by si měla sama nasát až do výšky 8mi metrů, což 100% je. Podle mého ty značky souží ke správnému sestavení, ale musejí být ve správném poředí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.59 (?), 20.4.2012 15:11

jednotlive stupne musi byt otoceny o 180°,

pro 32sva od vytlaku dve nahoru pak jedna a zase dve

II-I-II

 a brat v potaz jen ty siroky carky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.47 (?), 7.6.2012 17:29

Zdravím všechny, čerpadlo 32SVA2 vykazovalo sice dobrý výkon při běhu, ale při spouštění byl poslední dobou obrovský problém se zavodňováním a následným spouštěním.Třebaže jsem zalil komplet sání, včetně mašiny, po zapnutí se utrhla hladina. Přitom v minulosti s tím vůbec nebyl problém, dokonce postačilo zalít čerpadlo a trochu sání a nějaká ta bublinka v sací hadici vůbec nevadila. Testoval jsem tenkrát čerpadlo před uváděním do provozu a mělo fantastický podtlak, asi jako vodokružná vývěva. Zkrátka vždy si dokázalo během několika okamžiků natáhnout a pak se jen ozval typický zvuk a mohl jsem hasit požáry. Ale k věci, pro výše uvedené zhoršení jsem koupil nová oběžná kola v domění, že původní budou již kavitací, či jinak mechanicky opotřebená. Rozborka, nafocení poloh přírub, sborka podle fotek s novými koly, namazání, přetěsnění. Výsledek bídný, třebaže se startem a zavodňěním již problém není, nyní nemá tlak. Vždyť já jej udržím palcem, to bylo původně přece nemyslitelné! Připadne mi to, jako by se voda vracela zpět do sání nějakým bypassem(třebaže tam žádný není, pouze přirovnání), při úplném zacpání výtoku nejde motor vůbec do zátěže a udržím jej palcem. Setkal jste se někdo s tímto jevem? Možná je špatně složené, ale krk dám zato, že jsem to skládal správně, dle fotek u rozborky. Oběžnými koly to být nemůže, opotřebovanými přírubami taky ne, neboť s původními koly tlačilo o život. Nějaké nápady?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 7.6.2012 22:19

Poslední dobou bývají problémy s poklesem hladiny (vlivem dlouhodobého sucha). Také může být zádrhel v děravém sacím potrubí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.155 (?), 18.6.2012 15:21

Zdravím, tak bych o ten krk přišel.Nedalomito a čerpadlo jsem znovu rozdělal.Bylo špatně sestavené-chyba se vloudila.Už tlačí jak má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika