Objednávka od Starkla



host - 198.107 (?)
6.5.2008 18:07

Souhlas... loni sázená frigosadba od Starkla, z 40 se neujaja jen jedna... všechny ostatní už vloni zaplodily...

A kořenové pavouky, pokud jsou živé a s puky, mám daleko radši, než polámané, ohnilé trvalky, které občas dorazí (i vinou pošty)...

Tohle je pro Starkla spíš velké plus, než to uvádět jako negativum...

Martina

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 81.179 (?), 31.1.2008 9:56

aj ja mám s Lukonglas podobné skúsenosti, cibule ľalií boli pekné, no okrasné trávy teda nič moc, objednala som si 4 kusy a zostala len jedna a aj tá sa mi neako nezdá, najradšaj nakupujem priamo v záhradnictve, tam si môžem všetko najskôr poprezerať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.85 (?), 4.2.2008 10:39
teda ja jsem objednavala u Starkla jiz dvakrat, zatim spokojenost, nyni mam treti objednavku. jednou mi malinko spletli objednavku, ale po reklamaci byla naprava rychla. objednavala jsem ruzne rostlinky, i stromek, zatim vypada dobre, uvidime na jare, mam ho teprve od podzimu. jinak mam od nich ruzne druhy, zatim si nestezuju. vyhovuje mi sledovani zasilky na netu, jelikoz nase postacky taky stoji za... a zasilka by mi normalne stala na poste az do odeslani zpet, coz by asi nedopadlo dobre. jahody mi prisli frigo sazenice, ujaly se bez problemu vsechny, balkonove kytky zatim take dobry, vavrinovec roste jako z vody. tak doufam, ze se nepripojim k nespokojenym zakaznikum. verim, ze posledni objednavkou me nesklamou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.16 (?), 22.2.2008 22:50

Tak tady pročítám ty reakce - dobré i špatné a nedá mi to abych nepřidala svůj názor. Tak tedy: všechny dostupné katalogy si nechám poslat, prohlédnu, pokochám se, vytipuji nejzajímavější a jdu se podívat co z tohoto sortimentu pěstují zahradníci v okolí mého bydliště - proto že vím, když zahradník okolo té mojí rostlinky lítá přibližně dva roky než mě ji může poslat tak to musí být pořádný fanda pro tuto práci, aby se tím živil a jako takový se snaží mít i to, co ma nějaký Starkl nebo Baker to je ta ková ta stavovská ctižádost - a vypěstuje to v podmínkách podobných těm na mojí zahradě, takže u mně to pak roste také. Teprve když nenajdu, co jsem si usmyslela, objednávám u Starkla a občas i u Bakkera. A objednávám třeba na dvakrát aby v objednávce byly druhy, které se sází v přibližně stejnou dobu a přidám poznámku,že prosím druhy nezaměnovat, ten druh se pozná pravděpodobně až když kvete ale vyreklamuje se. Ve snaze prodat co nejvíc tam rádi plácnou to co mají - tak holt se jim to musí rozmluvit předem a běda když neposlechnou. Ve svých zahrádkářských začátcích jsem měla všechny kvetoucí keře nařízkované z plzenských parků nebo od známých, takže se hluboce skláním před většinou zahradníků. Také je třeba si uvědomit, že ne každý s tím dodaným materiálem umíme zacházet. Přeji nám všem /sobecky také sobě/ aby byl příznivý rok, záda nás bolela jenom malounko a všechno nám to krásně rostlo a kvetlo. Vendula.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.188 (?), 22.2.2008 23:48

Myslíte pojmem "zahradník" plzeňská zahradnictví?

Pokud ano, musím konstatovat, že s těmi mám dost nedobré zkušenosti. Laxní personál bez jediného náznaku zájmu, sazenice neošetřené, napadené snad všemi známými  škůdci, výběr jen z toho nejobyčejnějšího... Tristní příklad naprosté neznalosti je i často chválená "hospodářská prodejna" na Belánce, kde personál nechápe např. rozdíl mezi postřiky Bofix a Starane.

V Plzni proto raději nakupuji v těch často haněných hobbymarketech, kam alespoň přichází správně ošetřený rostlinný materiál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 121.16 (?), 6.5.2008 9:30

Po letech jsem objednala jahody a floxy. Jahody nemely ani jeden list, a floxy jen kořeny s několika pupínky. Po reklamaci jsem se od fy Starkl dozvedela, ze vse je v poradku, ze zakaznici jsou s nimi velice spokojeni a floxy se posilaji v korenech. Zaruka na ujmuti je 6 mesicu. Rozhodne si uz v zivote od teto firmy nic neobjednatm.Alena Vanova

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.138 (?), 6.5.2008 9:49

Vážená paní Vánová. Z Vašeho příspěvku není jasné, jakou sadbu jahod jste si objednávala, ale mohu potvrdit, že celý profesionální jahodářský svět sází tzv. Frigo sadbu, což jsou opravdu sazenice zcela bez listů. Sází se pouze srdíčka. To není žádné šlendriánství, je to výborný způsob založení kvalitního porostu jahod, neboť tyto sazenice jsou velmi pečlivě připravovány na tento způsob sázení. Některé naše jahodářské firmy tuto sadbu také nabízejí. No a floxy se skutečně prodávají jako kořenové sazenice, protože na kořenech jsou očka, ze kterých Vám vyrostou nové lodyhy. Např. jiřinu také koupíte hlavně jako hlízu bez listů. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.238 (?), 6.5.2008 9:54

Frigo sazenice jsou výborný, kupuju je už pár let.Spolehlivě se to ujme.A budte ráda, že mají pfloxy jen pupeny, to se vám líp chytí, než vytáhlé vybledlé.Reklamace je zbytečná, uvidíte sama.ted jsem sázela frigo lesní jahody-a už mají krásný zdravý kopec listů.Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 198.107 (?), 6.5.2008 18:07

Souhlas... loni sázená frigosadba od Starkla, z 40 se neujaja jen jedna... všechny ostatní už vloni zaplodily...

A kořenové pavouky, pokud jsou živé a s puky, mám daleko radši, než polámané, ohnilé trvalky, které občas dorazí (i vinou pošty)...

Tohle je pro Starkla spíš velké plus, než to uvádět jako negativum...

Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.2 (?), 16.7.2008 8:51

Objednala jsem si od Starkla 3 druhy jahod (Senga Sengany, Ostary a Honey - doporučiji Honey - chutově nejlepší, a nejmenší sklon k plísni) a maliny Rubíny, a vše došlo jak mělo. V květnu vše zasadila a ted nestačím sklízet plody :-) Takže spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.16 (?), 22.7.2008 8:25

Pokud zahradník srovnává hlízu jiřin s floxou, nevím co si o tom mám myslet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika