Založení trávníku na orné půdě



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?)
5.10.2016 18:28

Teda, já si nemůžu pomoci, ale takovou hovadinu jako navážet půdu na pole každý den člověk neslyší.Ze stejného rance je i to, že by tam vyrostlo samo od sebe obilí, víte že obilí není žádná trvalka?  Nejste náhodou z města a ještě k tomu tzv. humanitně vzdělaná?

Jinak taky máme postavené na byvalém poli. Pokud je tam ještě striniště, tak to ani nemusíte orat, v podstatě by stačilo tam poházet osivo a nějak ho trochu zapravit do země. A nejlepší by bylo začít s tím hned, a taky tam vysadit nějaké stromy a keře, aby jste se pak stěhobali do už založené zahrady. My jsme to tak udělali.

To pole možná bude mít jinou zradu a sice tu, že v půdě nebudou žádné živiny, takže bude potřeba hnojit, hnojit a zase hnojit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.228 (?), 6.10.2016 18:18
To Bunny: Ja si zasa spomínam ako na brigáde (zber zemiakov) už na vysokej škole Bratislavčania (dospelí chlapi..) prvýkrát videli ježka. Čumeli ako by to bol E.T. Je som zasa čumel na nich a nechápal, pre mňa ako chlapca z dediny mi to pripadalo ako v sci-fi a ítiovia boli oni :-) IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 6.10.2016 18:44

ale u nás asi fakt ježkovia nežijú, lebo ja som mal to šťastie snáď 3x vidiet ježka, stále rovnako sa teším, keď to vidím. ešte k tomu zašpinaveniu detí. kamarát mal syna a stále ho nosil ku mne do bytu a na moju otázku prečo, tak že manželka stále upratuje a u mňa si skôr zvykne na špinavé prostredie a vybuduje si imunitu :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.81 (?), 6.10.2016 18:20

Potěšilo mě, mám pocit, že pan Rafael již překonal nedávný nával zahrádkářské trudomyslnosti. Jeho názor na trávník je opravdu ten správný, moderní, časový. yes
Jen bych doplnil, že umělý trávník snadno doplníte plastovými květy dech beroucích barev, které přilepíte naprosto ekologickým a zcela syntetickým lepidlem. V úhledných řadách pak přilepíte i kapustičky a jahůdky.
Jen si bedlivě prohlédněte fotky pana doktora Hlavatého, co obsahují neznámých rostlin. Navíc jetel, vikev a kopretiny. Bezpočty alergenů, klíšťata, patogeny, samé nebezpečí.
Umělá tráva, to je projev skutečné zodpovědnosti. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.228 (?), 6.10.2016 18:42
Pre JG: Prosím takto radšej nie, každý má právo na svoj názor, môžeme nesúhlasiť (k tomu sa priznávam), ale myslím že zasa netreba zosmiešňovať nositeľa opačného názoru. Oceňujem Váš ostrovtip a iróniu, ale toto je už podľa mňa za hranou ako by sme mali diskutovať. Pána Rafaela si vážim, s týmto jeho konkrétnym príspevkom nesúhlasím, ale jeho právo na iný (vlastný) názor budem brániť. Skôr mi vadia ľudia bez názoru, tých brániť nebudem. :-) IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.129 (?), 6.10.2016 19:05

Nevím co se Vám nelíbí na tom trávním koberci. Sám ho používám a jsem s ním maximálně spokojený.
Je to fact super věc!!!
Jen nesmíte mít takového bezohledného souseda jako já. Ten hajzl seká květinovou louku jen 2x ročně a vůbec tu mulč pak nesbírá a neodváží nikam. Normálně ji na té louce nechává ležet napospas plísním, hnilobám atd.
A k nám měly přijet na prázdniny menší děti, tak jsem šel s vysavačem ten svůj koberec v sadu vysát aby si tam nepřipadaly jako v divočině. Jenže přišel vítr...

Skoro týden jsme pak ten bordel spolu odváželi.
A jak se jim to líbilo:-)) To ještě neviděly:-))))
*
"A strejdo, na podzim ořežeme stromy, pokácíme ty křoviny, ty malé myrobalány a na poli uděláme obroovský oheň, jo".

Rafael.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.228 (?), 6.10.2016 19:16
Gratulujem pán Rafael, naleteli sme ako malé deti...:-) Super fór. To som rád, už som sa o Vás začal obávať :-) Umelej tráve zdar! IH. P.S.: Už si dajme na tomto vlákne pauzu, pani Loudovej sa už z toho musí točiť hlava. :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.129 (?), 6.10.2016 19:42

Omlouvám se!
Myslel jsem to jen jako ftípek pro pobavení.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 6.10.2016 20:20

Zlo a dobro. Jako v indiánské pohádce. Jsou to dva vlci, kteří spolu bojují. Který zvítězí? Ten, kterého budou víc krmit. Jednoho masívně krmí a prý není slušné pomáhat druhému ani trochou ironie. Na soudobou autocenzuru je u mě už pozdě.
Na fotkách pana IH je mladá výsadba na kvetoucí louce. Skutečná krása je, vzít tam malé děti společně se podívat a povídat si, jak stromečky rostou. I kytky. I brouci jak lezou. Proč to neříct zřetelně. Samotnému člověku někdy trvá dlouho, to pochopit. Nevadí mi, že to zahradnímu byznysu nic nepřináší. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 13.19 (?), 6.10.2016 16:03

Já bych se nebál ani louky. Můžete ji nechat na jaro se ukázat a pak budete traktorem udržovat nějakou rozumnou výšku. Když se louka několikrát za rok seče, tak se nemusíte bát ani klíšťat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 5.10.2016 18:28

Teda, já si nemůžu pomoci, ale takovou hovadinu jako navážet půdu na pole každý den člověk neslyší.Ze stejného rance je i to, že by tam vyrostlo samo od sebe obilí, víte že obilí není žádná trvalka?  Nejste náhodou z města a ještě k tomu tzv. humanitně vzdělaná?

Jinak taky máme postavené na byvalém poli. Pokud je tam ještě striniště, tak to ani nemusíte orat, v podstatě by stačilo tam poházet osivo a nějak ho trochu zapravit do země. A nejlepší by bylo začít s tím hned, a taky tam vysadit nějaké stromy a keře, aby jste se pak stěhobali do už založené zahrady. My jsme to tak udělali.

To pole možná bude mít jinou zradu a sice tu, že v půdě nebudou žádné živiny, takže bude potřeba hnojit, hnojit a zase hnojit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika