Založení trávníku na orné půdě



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 17.210 (?) 
6.10.2016 11:00

...alebo kupit ovce "s pojazdom" :-)... a bude to bez prace, pripadne prenajat nejakemu chovatelovi na spasanie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 6.10.2016 11:06

Anonyme, odpusťe si ty narážky. S obilným polem by bylo méně práce?

Paní staví barák, a u něj chce mít logicky zahradu, nikoli obilné pole. A zahrada rozumněji a snadněji jinak než trávníkem pokrýt nejde. O zeleném pekle a smradu z traktoru mluvíte pouze vy, tak velká plocha samozřejmě jinak než obyčejný trávník udržovat v rámci rodiny nelze. A pozemek patří paní, byla by hloupá, kdyby se jej chtěla zbavit. Má prostor jak na okrasnou část, tak na trochu těch stromů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.146 (?), 6.10.2016 12:26

k baraku se nesmi zapomenout na chlivek pro ovečku a housatka   pak nemusi jezdit na traktoru   upeče martinsko husu a uděla klobasy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.138 (?), 6.10.2016 13:01

Anonyme, jsem anonym stejně jako ty. Jmen při registraci vysypu milion. Nešlo o žádnou narážku. Zajímavé jak si to kdo přebral, že? A o zeleném pekle jsem samozřejmě psal jenom já, proč bych to po někomu znova opakoval? Nadbytečných pozemků se dnes zbavuje kde kdo, protože je třeba se o ně starat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
AlenaL - (10) - 212.11 (?), 6.10.2016 14:44

Děkuji!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.150 (?), 6.10.2016 13:46

Taky máme postaveno na bývalém poli, celkem toho je 6,5 tis. m2,ty rady s bramborama jsme taky dostali, rodiče si je tam prosadili, ale nedělejte to, do toho bych už nešel, ještě v průběhu stavby jsme koupili lepší traktůrek a sekali, slouží 12 let a v poho. Ono při tomhle každoročním suchu v létě to poskáčete jednou za cca tři týdny a je hotovo, tráva na kompost a na jaře ke stromkům. Takže žádné ovce, kozy, samé starosti a těžko je můžete mít kolem stromků a nemůžete nikam na dovolenou, to raději koupím benzín. Ten pozemek si raději co nejdříve oploťte, můžete vysadit ovocné stromky a oni než vyrostou a začnou trochu plodit, tak zase uběhne nějaký čas. Kolem domku se snažím už deset let budovat nějaké sklalky, vyvýšené záhony s rodoškama, azalkama a všelijakýma dřevinkama, každý rok něco. Pak se postavil přístřešek na dřevo, pak se chtělo někde v létě ve stínu posedět a grilovat, udělala se bouda, protože někam musíte dát traktůrek, sekačku, křoviňák atd. a naposled bazén. To jsem se tedy rozepsal, chtěl jsem jen říct, že velký pozemek je strašně práce, ale ten zahradní wellnesscheeky bych neměnil.Takže nic neprodávejte, pořádně si to naplánujte a rozvrhněte, kde postavíte, kde budete mít okrasnou část, kde záhonky, kde stromky, protože já ten náš velký pozemek na samotě u lesa bych nikdy neprodal a nikdy nevíte, jestli si třeba nějaký potomek nebude chtít postavit na druhé straně toho pozemku. Takže lopata, krumpáč, rýč, kotouč, katrovačka, to jsou moji kamarádi a pak se jenom s lahváčkem v ruce kochám. Přeji Vám ať se daří a tady v příspěvcích najdete mnoho zajímavého, co se Vám bude hodit. VŠ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 6.10.2016 14:12

yes, to je i můj přístup, zatím v říši snů-splnitelné jedině v případě unavené Fortuny a velké výhry u nástupců Hušákawink. Nářadí a lahváč už mámcheeky, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
AlenaL - (10) - 212.11 (?), 6.10.2016 14:32

Děkuji za příspěvek, vše co popisujete, tak nějak to i bude, hlavně na venkovní kuchyň se těším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 6.10.2016 15:04

Je fajn, že se tím zabýváte takto dopředu. Nelze nyní jednoznačně radit co dělat a co ne. Jde hlavně o to co to má být za trávník, zda čistě užitkový, rekreační či část má být okrasná. Z toho se bude odvíjet Váš postup a příprava. Nechci Vás zatěžovat možnými scénáři a postupy když nevím co je Vaším cílem. Určitě bych doporučil si načrtnout jednoduchý projekt co kde má být a podle toho začít postupně s půdou a pozemkem jako takovým pracovat. Já jsem např. v době stavby již osazoval stromy a keři ty části pozemku kde jsem věděl, že je chci v budoucnu mít a pohyb techniky a lidí po staveništi jim neublíží. Lze tím získat určitý náskok. To platí i s tím trávníkem, v místech kde má 100 % být a je to daleko od domu je možné začít s půdou pracovat a podle záměru na kvalitu trávníku jí začít pomalu připravovat, orba, vybírat kameny, kypřit a případně pokud to bude nutné pískovat atd. Lze tak i levněji využít techniku co se po stavě většinou pohybuje. Půda pro trávník by měla být lehká a vzdušná, byť plevel naroste znovu, tak jeho průběžná likvidace i při stavbě není na škodu, nebude zbytečně semenit a Vám to ušetří v budoucnu trochu práce. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.198 (?), 6.10.2016 16:25
Dobrý den. Názor Martina S. je přesně takový jaký by byl i můj. Je to velký expert na trávníky a ví, co to vyžaduje mít krásný trávník. Jenže 25000m2 je fakt velká plocha a myslím, že byste si ji ani neužila. tak si to rozmyslete a pořiďte si traktůrek, který vám pomůže tu plochu udržet v přijatelném stavu. Držím Vám palce a určitě pošlete nějakou fotku, jak to zrovna u Vás vypadá. Rád se na ni podívám. Mira
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika