Výběr kvalitní travní směsi



clemo - (8) - 151.239 (?)
31.8.2009 9:09

mravence jsem poresil nevedomky, u travniku jsou slunecnice ktere zarucene odpoutaji jejich pozornost od travovych seminek.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 28.8.2009 17:39

Pane Wolfe, pokud by se hladina "magorovitosti" měřila počtem zalévání, tak bych byl na tom hodně špatně Dnes je to 7 dní, co jsem zasel, za tu dobu byla plocha zalita asi 40x. Dnes teprve asi po 4., počasí je mi nakloněno. Po vší té snaze o zjištění relevantních informací, výběru osiva, úpravy terénu, tvorby vlastních nášlapných kamenů, instalace potrubí a vodních zásuvek... nenechám to uschnout ani na hodinu. Zpravidla není potřeba zavlažovat celých povrch, ale většinou se vyskytnou místa, která vysychají mnohem rychleji (okraje travní plochy), ta mají mou zvýšenou pozornost.

Nyní jen přemýšlím, co za jedince mi tam shromažďuje semínka na malé hromádky a zatahuje je do země. Uvažuji nad spoluprací mravenců (jak shromažďují semínka jsem viděl na vlastní oči) a žížal (zatahování do země) - pravděpodobně to souvisí s tím, jak se po rekultivaci terénu mladé mravenčí královny snaží o založení vlastních kolonií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
clemo - (8) - 151.239 (?), 31.8.2009 9:09

mravence jsem poresil nevedomky, u travniku jsou slunecnice ktere zarucene odpoutaji jejich pozornost od travovych seminek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.99 (?), 14.1.2010 11:32

Dobrý deň.

Chcem Vás poprosiť o radu: Na jar idem zakladať trávu.Na jeseň poorané a na jar to prejdem s rotavátorom + urovnanie+ hnojenie+valcovanie a po týždni vysiatie trávneho osiva.Je to záhrada mimo bydliska na výkendové a sezónne využitie pre deti a rodinu. asi 400 m2

Aké osivo a od akej firmy mi tam odporúčate dať? Keďže to nemám pri dome, chcel by som peknú trávičku (vrámci možností), ktorá by nepotrebovala veľkú údržbu a starostlivosť max.2x za týždeň.

Vopred Vám ďakujem za rady a pomoc. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.74 (?), 6.3.2010 14:33

Dobrý den, k takovémuto účelu je plně dostačující rekreační směs od Osevy. P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.232 (?), 9.3.2010 16:08

Dobrý deň.

Neviete mi poradiť nejakú slovenskú firmu. Celkom sa mi pozdáva od Barenbrug-Univerzal, ale zaujal ma aj Superrot (do sucha).To znamená že sa nemusí toľko polievať? A keď veľa prší tak mu to neuškodí? Veľmi pekne ďakujem za rady.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.227 (?), 29.3.2010 13:11

Chci se zeptat ktery osivo je lepsi Wolf-garten a nebo Barenbrug???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vacino - (35) - 6.16 (?), 3.4.2010 22:58

Z vlastní zkušenosti vám mohu sdělit, že druhá varianta, tedy Barenbrug. Wolf-garten je předražená komerční směs.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika