Příspěvky uživatele - Vacino

Hnojivo na trávník, 17.5.2010
Zdravím, před vysetím nového trávníku není třeba půdu hnojit. Spíš dbejte na to, aby byla půda dost kvalitní, bez kamenů. Ideální je travní substrát promíchaný s křemičitým pískem. Čím horší zemina, tím bude práce na trávníku náročnější, věřte mi, z... celý příspěvek >
Výběr kvalitní travní směsi, 3.4.2010
Z vlastní zkušenosti vám mohu sdělit, že druhá varianta, tedy Barenbrug. Wolf-garten je předražená komerční směs.
Plíseň sněžná - je úplně všude, co s ní?, 17.3.2010
Nebojte se, jak už tady psali ostatní, sluníčko a jarní vzduch trávních vysuší a je po plísni. Ten problém vidím všude, příroda se s tím poradí. Pocházím z Jizerských hor, tam jsou zimy dlouhé a vždycky se nám trávník krásně zazelenal. Měl jsem na... celý příspěvek >
Jak zachránit trávník, 2.11.2009
Kupiček od žížal si nevšímejte, na podzim je má skoro každý a pokud bude teplá zima, budete je tam mít až do jara. Dovolím si tvrdit, že kvalitu trávníku děla hlavní kvalitní hnojení, zvlášť v půdě kterou popisujete, výška sečení, kvalita střihu... celý příspěvek >
Malé kopčeky v trávniku, 26.10.2009
Nechte je, i když to nevypadá moc hezky, trávníku neuškodí, spíš naopak, provedou za vás aerofikaci :-)
Malé kopčeky v trávniku, 13.10.2009
Dělají to žížaly, hlavně teď na podzim a během zimy, kdy zemina hodně hutná a promočená. Dělají v podstatě užitečnou práci, provzdušňují vám trávník. Mě pomohlo, že jsem trávník provzdušnil (aerofikace).
Supra od Wolfa?, 29.9.2009
Podle mě zbytečně moc drahé a kvalita taky nic moc. Zkuste Uni Oseva z Chocně, mají podobné vlastnosti jako osiva osiva od Barenbrugu a stojí pár korun oproti Wolfu. Na jejich stránkách lze vybrat travní směs, objednat a do týdne ho máte doma, nebo... celý příspěvek >
Skvrny v kobercovem travniku, 26.8.2009
Hnojiva Compo prodává firma Agroefekt, která má sídlo nedaleko Prahy v obci Mstětice. Dejte si do vyhledavaše na internetu "Hnojivo Compo" a uvidíte. Mám pocit, že je ještě prodává jedna firma nedaleko Brna. Výrobce dopuručuje dávkovat 25 - 50 g/m2.... celý příspěvek >
Skvrny v kobercovem travniku, 25.8.2009
Já vám nechci nic vnucovat, ale vyplatí se koupit 25 kg balení profesionálního hnojiva, já má rok Rosan Floranid od německé firmy Compo. Počáteční investice je veliká, zhruba 1800,- bez DPH, ale máte toho 25 kg, když budete hnojit rozumně, máte to... celý příspěvek >
Skvrny v kobercovem travniku, 24.8.2009
Podle mě je možných několik příčin: 1) sekáte trávník na nizkou výšku, pokud je trávník na jihu, nesekat pod 4 cm. 2) druhá možnost, neklvalitní hnojivo, myslím si, že pokud chcete mít krásně zelený trávník, musíte koupit lepší hnojivo než... celý příspěvek >
Vřetenová sekačka, 20.8.2009
Ano, to mohu potvrdit, moje Brillka taky nebyla seřízena, musel ji poštelovat a je to v pohodě, i když to není úplně stoprocentní.
Rozmetací a sypací vozíky, 20.8.2009
Zdravím, mám stejnou zkušenost. Mám vozík Hecht 270 a paráda, používám stupeň 3 na hnojení a je to dobré...
Nerovnoměrné hnojení, 28.7.2009
Paní Jano, měl jsem úplně stejné problémy jako vy. Klasika, truhlíkový sypací vozík, ač jsem to dělal jak jsem mohl, nic platné vždy se tam nějaký světlý pruh našel. Koupil jsem si rozmetací vozík Hecht a mám po problému. Je lepší nastavit menší... celý příspěvek >
Žluté skvrny v trávníku, 15.7.2009
Určitě pořádně vyhrabat, tedy provést vertikutaci.
Rozmetací a sypací vozíky, 23.6.2009
Prodejce byl internetový obchod, ale oslavil jsem emailem výhradního dovozce společnost Werco, zatím se neozvali...
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika