Výběr kvalitní travní směsi



clemo - (8) - 151.239 (?)
27.8.2009 14:20

Musim souhlasit s kolegou Houdaaalem, co se tyce problematiky "zatezovani". Jak jsem uz v jinem vlaknu zminoval, pokud neplanjete na travniku delat fotbalove skluzy, jilek je skoro zbytecny. Mne osobne se nejen ze nelibi, primo ho z estetickeho hlediska nesnasim (i kdyz urcite existuji odrudy, ktere...)

Osobne jsem risknul osivo od malo zname slechtitelske firmy, ktera tu nikde neni ani jednou zminena. Ale prave podle toho, ze taky udavaji slozeni vcetne odrud a pomeru jsem nabyl presvedceni, ze snad budou jakz takz profi. Zasel jsem teprve pred tydnem, takze na vysledek si jeste pockame.

Pobavil me pan Svoboda: "Uz mam zaseto a cekam na dest". To jsem jediny magor, ktery po zaseti leje dvakrat denne? (rano a odpoledne az slunce oslabne)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 9.8.2009 8:44

Dobrý den, nenašel jsem nikde odrůdové složení Vámi udávané směsi. Kdybych chtěl objednávat osivo z Oseva Uni, volil bych variantu ze šlechtitelské stanice Větrov. Dle odrůdového složení vím, že tam například přidávají odrůdy od Barenbrugu. Pro Vaše podmínky by bylo vhodné osivo z řady okrasných směsí, a to "okrasná směs do sucha".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.179 (?), 9.8.2009 10:47

Tak zde to vidíte.Nemám možnost extra zalévat, proto směs do sucha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 9.8.2009 13:47

Obávám se, že si nerozumíme. Ani na Vašem odkazu není vidět odrůdové složení, ale pouze druhové, a to ještě bez poměrů, ve kterém jsou jednotlivé druhy trav (jako třeba jílek vytrvalý, kostřava červená krátce výběžkatá či lipnice luční) zastoupeny.

Na stránkách ŠS Větrov je možné nalézt i odrůdové složení (tedy názvy jednotlivých druhů trav, uvedeny i jejich poměry ve směsi v %), což by mělo být samozřejmostí.

V rámci jednotlivých druhů trav, např. lipnice luční, existuje velké množství odrůd s vlastními názvy, např. Miracle či Barimpala. I v rámci jednoho druhu se vlastnosti jedlotlivých vyšlechtěných odrůd značně liší.

Každopádně, pokud máte trávník pouze na okrasné účely, nebudete na něj často vstupovat, doporučuji Vám variantu bez jílku vytrvalého, jehož význam narůstá v trávnících s vyšší zátěží, ale vzhledově a dalšími vlastnostmi pro Vás nebude přínosem. Unipo - Uni 2 je rekreační travní směs, tedy určená k zátěži, tudíž tam jílek vytrvalý mají.

Pokud chcete koupit osivo od Oseva Uni, opět Vám doporučuji osivo ze ŠS Větrov: www.stanice.vetrov.cz, a to okrasnou travní směs do sucha (vycházím z předpokladů, které jste specifikoval). V obchodech ho běžně nekoupíte, ale není nikterak drahé a můžete si ho objednat libovolné množství, zašlou Vám ho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.179 (?), 9.8.2009 19:36

Díky za vyčerpávající odpověď, ale na jejich stránkách jsem nenašel žádnou možnost zasílání směsí a o cenách nemluvě. I to je pro mne pochopitelně důležité.Dost dobře nechápu součinnost těchto dvou firem. Nevím komu ten Větrov a jak prodává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 9.8.2009 21:59

Rád jsem se pokusil poradit. Ohledně kontaktování ŠS Větrov - na jejich stránkách klikněte nahoře na kolonku kontakt. A použite telefon či email, ceník Vám pošlou. Mám vlastní zkušenost, že reagují rychle, ochotně a pokud bude třeba, poradí Vám i jakou směs použít.

Pokud se zajímáte o součinnost ŠS Větrov a Osev Uni, klikněte opět nahoře na kolonku "o větrově", tam se dozvíte víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.179 (?), 10.8.2009 14:50

Houdaaal

děkuji za laskavost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.179 (?), 12.8.2009 18:12

Houdaal, tak asi objednám "Okrasnou směs do sucha bez lipnice luční" V V 3/2.

Zde je složení je to OK?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.179 (?), 16.8.2009 9:01

Nikdo nezna? neví?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 16.8.2009 23:19

Myslím, že je to dobrá volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
clemo - (8) - 151.239 (?), 27.8.2009 14:20

Musim souhlasit s kolegou Houdaaalem, co se tyce problematiky "zatezovani". Jak jsem uz v jinem vlaknu zminoval, pokud neplanjete na travniku delat fotbalove skluzy, jilek je skoro zbytecny. Mne osobne se nejen ze nelibi, primo ho z estetickeho hlediska nesnasim (i kdyz urcite existuji odrudy, ktere...)

Osobne jsem risknul osivo od malo zname slechtitelske firmy, ktera tu nikde neni ani jednou zminena. Ale prave podle toho, ze taky udavaji slozeni vcetne odrud a pomeru jsem nabyl presvedceni, ze snad budou jakz takz profi. Zasel jsem teprve pred tydnem, takze na vysledek si jeste pockame.

Pobavil me pan Svoboda: "Uz mam zaseto a cekam na dest". To jsem jediny magor, ktery po zaseti leje dvakrat denne? (rano a odpoledne az slunce oslabne)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika