Příspěvky uživatele - Houdaaal

Skvrny v kobercovem travniku, 18.9.2009
Koupil jsem Lovogreen od Lovochemie.
Zakladac travniku - mechanizace, 10.9.2009
Domnívám se, že je pro Vás nejlepší oslovit nějakou firmu z blízkého okolí, protože doprava tvoří značnou položku. Zkuste vyhledat na internetu firmy zabývající se realizací zahrad a kontaktovat je.
Zakladac travniku - mechanizace, 9.9.2009
Zdravím, také jsem řešil úpravu terénu. Snažil jsem se sehnat nějaký větší kultivátor nebo malý zakladač, ale nezdařilo se. Tak jsem si objednal firmu se zakladačem trávníku, byl to malý traktůrek. Na dvojitém ramenu byla část s kultivačními noži... celý příspěvek >
Založení trávníku, 8.9.2009
Rychlost klíčení a růstu trav je dána především teplotou (startovní teplota půdy pro klíčení semen se pohybuje kolem 10-12 stupňů). Když bude stabilně vyšší teplota, klíčení a růst trav je rychlejší - při nižší teplotě pomalejší. Pokud budou... celý příspěvek >
Mulčovat nebo sbírat trávu?, 8.9.2009
Tato záležitost byla rozebírána v sekci Zahradní trávníky. Téma nese název: "Mulčování trávníku na zahradě - pro a proti ".
Zalévání nově založeného trávníku, 7.9.2009
Položení prken nebo nějakých dlaždic vám může pomoci. Vstupujte na plochu stále stejnými cestami (tam pak moc trávy sice nevyroste, ale to můžete napravit třeba na jaře nakypřením a dosetím). Pokud máte travní semeno několika odrůd - prostě travní... celý příspěvek >
Travní fréza, 3.9.2009
Vemte v potaz plochu, na které má stroj pracovat - pro menší až střední bych vzal elektrický vertikutátor, pro větší pak benzínový, kde vám vyšší výkon zkrátí čas na ošetření plochy. Osobně mám elektrický, mám to jen na několik set metrů... celý příspěvek >
Fleky bez trávy v nově založeném trávníku, 3.9.2009
Barva trav je dána především odrůdou a chemicko-fyzikálními vlastnostmi půdy (množství živin, vláhy, zrnitostí, podílem půdních částic). Myslím, že pokud bude půda stejného typu (použijete půdu z jiné části zahrady), osivo bude taky stejné, tak se... celý příspěvek >
Založení trávníku, 2.9.2009
Záleží na množství plánované investice z hlediska peněz/času - což se může odrazit i v požadované úrovni mechanizace na úpravu terénu. Také je důležité vědět, jaký očekáváte výsledek (jak rovnou a upravenou plochu požadujete, jaký trávník by to asi... celý příspěvek >
Rozdíl mezi Dominátorem a Roundopem, 2.9.2009
Ještě v názvu, jinak žádný:-) U RoundUpu platíte značku, účinná látka je shodná.
Rozmetací a sypací vozíky, 2.9.2009
Pořídil jsem si nakonecbateriově poháněné rozmetadlo (500,- Kč). Osíval jsem část zahrady ručně a část s tímto rozmetadlem. Možná vzhledem k mé malé zkušenosti s ručním rozhozem, je výsledek s rozmetadlem znatelně lepší, také práce rychlejší.... celý příspěvek >
Jak na aerifikaci? Čím?, 1.9.2009
Různé typy hrotů prodává firma Ittec, jak jsem našel na internetu. Možná by je šlo objednat a navařit na "vidlím podobnou" násadu.
Fígl na prokypření půdy - kultivátor atd.?, 31.8.2009
Tak to snad už jen těžší mechanizace. Pokud chcete dobrý výsledek, bude asi zapotřebí si připlatit za dopravu.
Vyrovnání trávníku, 31.8.2009
Doporučoval bych spíš tenší vrstvu a častěji opakovat - pokud je to ve Vašich možnostech. Hlavně aby byl starý trávník vidět. Dost tomu pomohou železné hrábě.
Výběr kvalitní travní směsi, 28.8.2009
Pane Wolfe, pokud by se hladina "magorovitosti" měřila počtem zalévání, tak bych byl na tom hodně špatně Dnes je to 7 dní, co jsem zasel, za tu dobu byla plocha zalita asi 40x. Dnes teprve asi po 4., počasí je mi nakloněno. Po vší té snaze... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika