Vypouštění jezírka



host - 224.52 (?)
13.11.2011 18:05

Chcel by som po opadani listia, niekedy ku koncu novembra, povysavat jazierko. Mam ale strach, ze mozem vyrusit ryby z relaxu. Ake mate skusenosti? Odporucate mi toto robit? Nevyhodou je, ze mam v zahrade aj zastavenu studnu a privod vody a voda by mohla byt pri vysavani potrebna, preto vaham. Jazierko je ale dost plne kalu a vselijakeho svinstva vratane rias. Vysavac si chcem pozicat z firmy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 8.11.2011 13:07

mám přes zahradu potůček a uvažoval jsem jen tak na okrasu, ale samo, že aby nezdrhly

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.161 (?), 8.11.2011 19:33

dělaji strašny bordel voda v jezirku byla během tydne zelena už nikdy vice kačeny, nejlepe jim strihnout letky to vám neuleti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
márabedřich - (34) - 18.248 (?), 9.11.2011 7:42

Ještě k tomu vypouštění. Já bych to řešil asi mnohem jednodušeji, do foliového prostupu stačí nasadit v jezírku trubku a uříznout zároveň s hladinou. Funguje to jako přepad, při vypouštění stačí trubku vytahnout a voda vyteče.  Řeší to i případné zamrzání potrubí.  Průsak je bezpředmětný.

Viděl jsem to v praxi a na netu je to mnohdy u domácky dělaných filtrů. Vždyť jeden kulový ventil 75 mm, stojí kolem 2100.- Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 9.11.2011 8:37

pokud je stálý přísun vody, tak to má smysl, jinak každý průsak naštve

ceny nejsou tak dramatické, šoupě stojí 500,590 ventil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ketupa - (18) - 191.139 (?), 9.11.2011 11:24

Dobrý den, to s tou trubkou nasazenou přímo do foliové příruby je také jedno z možných řešení - byvá i často zmiňováno v speciálních knihách a chovu vodní drubeže. Mě se to ale moc nezdá, právě z důvodu netěsnosti (myslím si že buď ta trubka půjde vytahovat lehce a pak a to těsnit nebude, nebo naopak tam bude "zaražená" a pak jí bude problém vytahovat). Navíc pak "čouhá" uprostřed jezírka trubka, což asi dost omezuje kachničky při jejich vodních radovánkách. Myslím že ceny již zmiňovaných komponentu nejsou zase tak hrozné, aby bylo nutné experimentovat (a případně to znova celé předělávat). 

To že kachničky dokáží dělat "bordel" je samozřejmě pravda a rozhodně se nehodí do okrasných jezírek (ty by moc dlouho okrasná nebyla). Ale pokud je možné snadno měnit vodu (o což v tomto tématu jde), nebo je dispozici vetší vodni plocha,  tak je jejich chov velice zajímavý a stojí za to.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.52 (?), 13.11.2011 18:05

Chcel by som po opadani listia, niekedy ku koncu novembra, povysavat jazierko. Mam ale strach, ze mozem vyrusit ryby z relaxu. Ake mate skusenosti? Odporucate mi toto robit? Nevyhodou je, ze mam v zahrade aj zastavenu studnu a privod vody a voda by mohla byt pri vysavani potrebna, preto vaham. Jazierko je ale dost plne kalu a vselijakeho svinstva vratane rias. Vysavac si chcem pozicat z firmy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 178.112 (?), 13.11.2011 23:13

záleží kolik máte vodního sloupce a nečistot-poměr a jaké ryby, některé na zimu potřebují trocha bahna a do něj se schovou a zimují.Pokud ještě ryby plavou a nezimují, tak vysávejte, čím dříve, tím lépe, než začnou zimovat, už se ochlazuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika