Vrš na odchyt ryb



Stránky: 1,  2   
host - 39.46 (?) 
8.5.2013 10:18, zobrazeno: 13554x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda máte zkušenosti s odchytem přemnožených ryb¨v zahradním jezírku pomocí vrše? Jakou použít návnadu dovnitř? Jedná se hlavně o karásky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 175.130 (?), 8.5.2013 22:14

Dobrý večer. Nevím jak velké je ro jezírko, ale ve vašem okolí máte jistě rybáře, tak se ho zeptejte zda má čeřen a zda nepotřebuje nástražní rybky na dravce. 16.6. začíná lovná sezóna. Garantuji, že ovíce se nemusíte starar. Zdeněk  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.46 (?), 9.5.2013 17:37

Dobré odpoledne, jezírko máme zhruba 40 m3. Čeřen jsme již zkoušeli, ale bez většího úspěchu. Nejlepší výsledek byl s udicí :-) ovšem tam berou nejvíce kapři, kterých se zbavit nechceme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.130 (?), 9.5.2013 21:34

Dobrý večer. Odčerpejte hodně vody a ryby jednoduše vylovte podběráčkem. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?), 10.5.2013 8:44

Zdravím - jezírko 40m3 - to je odhadem rozměr 5x4 a 2m hluboké :-) Do tak velkého prostoru bych se nebál pustit štičku a máte přirozenou regulaci. Během samoregulačního procesu štika vyroste a vy si ji pak dáte na másle :-)

Jinak s vrší zkušenost nemám, ale upustit vodu a slovit je nejrychlejší, ale také nejdražší řešení... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
dudan1 - (23) - 39.21 (?), 13.5.2013 17:01

Dobrý den řešil jsem podobný problém jak vy a vrš nebyla to správné řešení.Nechytl jsem do ní žadného karaska jen líny.Do čeřenu jednou dvakrát a pak se ho ryby bály.Takže jsem použil rybářský bič na háček plovoucí granulku a jednoho po druhém odlovil, jde to rychle ta granule má tu výhodu že plave a já vidím co mi ji chce sníst takže před línem ji popotáhnu a karáskovi ji nechám.Přeji uspěšný lov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tweety_one - (16) - 3.241 (?), 1.8.2017 8:28

Zdravím všechny, rád bych oživil toto téma s vírou, že někdo objevil nějakou novou možnost jak odlovit z jezírka přemnožené karásky :) mám jich tam cca 50 už z minulého roku (cca 6-9cm) krom těchto malých tam mám jeseny 4ks, karasy (velké) 8ks, koi 2ks a jednoho malého jesetera. Vypouštět jezírko a zase napouštět (vodou ze studny - hruza) se mi opravdu nehcce i když má jen cca 11m3. Čeren jsem zkoušel - marný, buď to neumím a nebo jsou moc chytré :) Vrš se mě zdála jako dost dobrý nápad, ale podle zdejších zkušeností asi moc nefunguje :(To už fakt zbývá jen možnost je vylovit na háček?? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?), 1.8.2017 17:48

Mám osobní zkušenost s odchytem větších ryb z jezírka. Potřebovali jsme odlovit uniknuvšího sumce do koupacího jezírka a kamarád rybář poradil jít na lov v noci, kdy jsou ryby v klidu. Použil jsem poměrně silnou ruční svítilnu, kterou jsme posvítili na rybu a kamarád vylovil úplně v klidu sumce do bazenářské síťky. Skoro se nehnul.

Později jsme stejným způsobem úplně bez problémů odlovili jeseny, kteří jsou přes den velmi aktivní a síťkou bych se k nim ani nepřiblížil. Takže posvítit silným světlem a podběrákem velmi pomalu nabrat.

Jestli to bude fungovat na karásky netuším, ale za vyzkoušení nic nedáte. Když tak dejte vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.111 (?), 1.8.2017 18:03

Vrš funguje pouze v proudící vodě, což v jezírku nebývá.

Princip je takový že ryba plující proti proudu propluje hrdlem vrše k jejímu dnu. Pak odpadne do bočního úplavu, kde do stran je plášť vrše a do středu plášť hrdla. Ryba neumí plout podél pláště hrdla a poté vplout do proudnice a vycouvat hrdlem.  Prostě opakovaně dopluje ke dnu vrše a odpadne do úplavu. Dno vrše není nejnižší místo ale místo proti hrdlu. Pokud budete mít vodotrysk s vodou dopadející v jednom mkístě na hladinu. můžete tam zkusit dát dno vrše a vstup mít zespoda.

Obecně je ale lepší mít zatahovací síť (vatka, nevod apod.).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 175.210 (?), 1.8.2017 23:39

Stando, nejsme v rybochovném podniku s plochami vod v hektarech. Máme jen jezírko, ve kterrém používat zátahovou, nebo vrhací síť, je čirý nesmysl a vodotrysk s vrší je hotová fantasmagorie.  Pan Vladimír by se mohl poučit zde. Já bych navíc použil čeřen, který by měl po obvodu cca dvaceticentimetrový lem. Takže v místě lovu vnadit, vnadit, vnadit, samozřejmě krmivem co klesne ke dnu a pak dva či tři dny s připraveným čeřenem na dně. Vnadění nepřehánět, jen do polosyta, aby rybičky v místě a v určitou hodinu měly něco na zub a to něco musely aspoň trochu hledat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika