Vrš na odchyt ryb



host - 175.210 (?)
1.8.2017 23:39

Stando, nejsme v rybochovném podniku s plochami vod v hektarech. Máme jen jezírko, ve kterrém používat zátahovou, nebo vrhací síť, je čirý nesmysl a vodotrysk s vrší je hotová fantasmagorie.  Pan Vladimír by se mohl poučit zde. Já bych navíc použil čeřen, který by měl po obvodu cca dvaceticentimetrový lem. Takže v místě lovu vnadit, vnadit, vnadit, samozřejmě krmivem co klesne ke dnu a pak dva či tři dny s připraveným čeřenem na dně. Vnadění nepřehánět, jen do polosyta, aby rybičky v místě a v určitou hodinu měly něco na zub a to něco musely aspoň trochu hledat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 39.46 (?), 8.5.2013 10:18, zobrazeno: 13561x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda máte zkušenosti s odchytem přemnožených ryb¨v zahradním jezírku pomocí vrše? Jakou použít návnadu dovnitř? Jedná se hlavně o karásky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.130 (?), 8.5.2013 22:14

Dobrý večer. Nevím jak velké je ro jezírko, ale ve vašem okolí máte jistě rybáře, tak se ho zeptejte zda má čeřen a zda nepotřebuje nástražní rybky na dravce. 16.6. začíná lovná sezóna. Garantuji, že ovíce se nemusíte starar. Zdeněk  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.46 (?), 9.5.2013 17:37

Dobré odpoledne, jezírko máme zhruba 40 m3. Čeřen jsme již zkoušeli, ale bez většího úspěchu. Nejlepší výsledek byl s udicí :-) ovšem tam berou nejvíce kapři, kterých se zbavit nechceme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.130 (?), 9.5.2013 21:34

Dobrý večer. Odčerpejte hodně vody a ryby jednoduše vylovte podběráčkem. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?), 10.5.2013 8:44

Zdravím - jezírko 40m3 - to je odhadem rozměr 5x4 a 2m hluboké :-) Do tak velkého prostoru bych se nebál pustit štičku a máte přirozenou regulaci. Během samoregulačního procesu štika vyroste a vy si ji pak dáte na másle :-)

Jinak s vrší zkušenost nemám, ale upustit vodu a slovit je nejrychlejší, ale také nejdražší řešení... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
dudan1 - (23) - 39.21 (?), 13.5.2013 17:01

Dobrý den řešil jsem podobný problém jak vy a vrš nebyla to správné řešení.Nechytl jsem do ní žadného karaska jen líny.Do čeřenu jednou dvakrát a pak se ho ryby bály.Takže jsem použil rybářský bič na háček plovoucí granulku a jednoho po druhém odlovil, jde to rychle ta granule má tu výhodu že plave a já vidím co mi ji chce sníst takže před línem ji popotáhnu a karáskovi ji nechám.Přeji uspěšný lov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tweety_one - (16) - 3.241 (?), 1.8.2017 8:28

Zdravím všechny, rád bych oživil toto téma s vírou, že někdo objevil nějakou novou možnost jak odlovit z jezírka přemnožené karásky :) mám jich tam cca 50 už z minulého roku (cca 6-9cm) krom těchto malých tam mám jeseny 4ks, karasy (velké) 8ks, koi 2ks a jednoho malého jesetera. Vypouštět jezírko a zase napouštět (vodou ze studny - hruza) se mi opravdu nehcce i když má jen cca 11m3. Čeren jsem zkoušel - marný, buď to neumím a nebo jsou moc chytré :) Vrš se mě zdála jako dost dobrý nápad, ale podle zdejších zkušeností asi moc nefunguje :(To už fakt zbývá jen možnost je vylovit na háček?? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?), 1.8.2017 17:48

Mám osobní zkušenost s odchytem větších ryb z jezírka. Potřebovali jsme odlovit uniknuvšího sumce do koupacího jezírka a kamarád rybář poradil jít na lov v noci, kdy jsou ryby v klidu. Použil jsem poměrně silnou ruční svítilnu, kterou jsme posvítili na rybu a kamarád vylovil úplně v klidu sumce do bazenářské síťky. Skoro se nehnul.

Později jsme stejným způsobem úplně bez problémů odlovili jeseny, kteří jsou přes den velmi aktivní a síťkou bych se k nim ani nepřiblížil. Takže posvítit silným světlem a podběrákem velmi pomalu nabrat.

Jestli to bude fungovat na karásky netuším, ale za vyzkoušení nic nedáte. Když tak dejte vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.111 (?), 1.8.2017 18:03

Vrš funguje pouze v proudící vodě, což v jezírku nebývá.

Princip je takový že ryba plující proti proudu propluje hrdlem vrše k jejímu dnu. Pak odpadne do bočního úplavu, kde do stran je plášť vrše a do středu plášť hrdla. Ryba neumí plout podél pláště hrdla a poté vplout do proudnice a vycouvat hrdlem.  Prostě opakovaně dopluje ke dnu vrše a odpadne do úplavu. Dno vrše není nejnižší místo ale místo proti hrdlu. Pokud budete mít vodotrysk s vodou dopadející v jednom mkístě na hladinu. můžete tam zkusit dát dno vrše a vstup mít zespoda.

Obecně je ale lepší mít zatahovací síť (vatka, nevod apod.).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 175.210 (?), 1.8.2017 23:39

Stando, nejsme v rybochovném podniku s plochami vod v hektarech. Máme jen jezírko, ve kterrém používat zátahovou, nebo vrhací síť, je čirý nesmysl a vodotrysk s vrší je hotová fantasmagorie.  Pan Vladimír by se mohl poučit zde. Já bych navíc použil čeřen, který by měl po obvodu cca dvaceticentimetrový lem. Takže v místě lovu vnadit, vnadit, vnadit, samozřejmě krmivem co klesne ke dnu a pak dva či tři dny s připraveným čeřenem na dně. Vnadění nepřehánět, jen do polosyta, aby rybičky v místě a v určitou hodinu měly něco na zub a to něco musely aspoň trochu hledat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika