Likvidace vláknité řasy - Perkarbonát sodný



host - 169.126 (?)
26.4.2011 14:46

Tak jsem našel i návod. Vypadá to, že to funguje na bázi mědi. Ale píšou, že obdsah mědi je pod hranicí pitné vody... co myslíte?

Jak myslíte, že to bude reagovat v jezírku s pH 8.5???

Děkuji

Návod k použití Ředí se v poměru 1 litr na 30 m³. Výsledný obsah mědi je 1mg/l. Před aplikací upravte pH na 6,5 až 7,2 a celkovou alkalitu (KNK) na méně než 1,2 mmol/l a proveďte všechny další úpravy ukazatelů jakosti vody. Uvedené hodnoty trvale udržujte. Dávku zřeďte vodou a za nepřítomnosti osob vylévejte rovnoměrně podél obvodu směrem ke středu bazénu. Spusťte filtraci, bazén 5 hodin nepoužívejte. Obsah mědi ověřujte např. testerem BlueSpark test. Při kontrole kvality vody dodržujte ukazatele uvedené ve Vyhlášce č. 135/2004 Sb. v platném znění.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 169.126 (?), 26.4.2011 14:46

Tak jsem našel i návod. Vypadá to, že to funguje na bázi mědi. Ale píšou, že obdsah mědi je pod hranicí pitné vody... co myslíte?

Jak myslíte, že to bude reagovat v jezírku s pH 8.5???

Děkuji

Návod k použití Ředí se v poměru 1 litr na 30 m³. Výsledný obsah mědi je 1mg/l. Před aplikací upravte pH na 6,5 až 7,2 a celkovou alkalitu (KNK) na méně než 1,2 mmol/l a proveďte všechny další úpravy ukazatelů jakosti vody. Uvedené hodnoty trvale udržujte. Dávku zřeďte vodou a za nepřítomnosti osob vylévejte rovnoměrně podél obvodu směrem ke středu bazénu. Spusťte filtraci, bazén 5 hodin nepoužívejte. Obsah mědi ověřujte např. testerem BlueSpark test. Při kontrole kvality vody dodržujte ukazatele uvedené ve Vyhlášce č. 135/2004 Sb. v platném znění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 26.4.2011 16:46

Mohla by jste přesně zjistit, jaký typ filtru máte? Je u řešení nějaký skimmer, nebo je to jen systém čerpadlo-lampa-filtr?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.230 (?), 27.4.2011 19:59
Dobrý den.Kamarád používá na omezení řas sul.Kuchynskou bez jodu.1 kg na 1 000 litru vody.Vodu má čistou a bez řas.Sám nemám odvahu to vyzkoušt.Nemá někdo zkušenost se solenim jezírka?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
valinka - (15) - 133.49 (?), 3.5.2011 19:22

Pane Hrkale, moc děkuji za odpověď. Typ filtrace přesně nevím, má průtok asi 6000 l/hod., UV lampa 11W. Snad Vám něco napoví fotky. Skimmer tam není, k čerpadlu bohužel nejde připojit, nemá pro něj vstup. Vloni jsem koupila plovoucí skimmer s vlastním pohonem za skoro 2000,- Kč, který plaval po hladině, ale když připlaval ke břehu, převrátil se a spálil. A navíc vůbec řasu nesebral. Byly to vyhozené peníze. Naštěstí mi peníze vrátili. O víkendu jsem vypustila z jezírka asi 3/4 vody a napustila novou. Situace se dost zlepšila, jak je trochu vidět na fotkách, ale řasa se stále tvoří. Jde sebrat síťkou, ale za chvíli je tam znovu. Když jí postříkám vodou, tak se rozpustí. Dost se jí zachytí ve filtraci v molitanech, tak je pořád propírám. Je to pořád dokola. Jsem zvědavá, až přijedu v pátek na chalupu, v jakém stavu to po týdnu bude. A to je zatím docela zima. Nevím, co to udělá v létě, až budou vedra. Ten perkarbonát mi už přišel, ale jak jste radil, raději ho tam dávat nebudu. Někdo tady na fóru radil modrou skalici, ale nechci tam dávat žádnou chemii, abych neublížila rybkám. Jestli máte pro mě ještě nějakou radu, budu vděčná. Fridrichová






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 4.5.2011 13:10

Je škoda, že skimmer na Vaše stávající čerpadlo nejde napojit, pokud by tam totiž byl, měla by jste čistou hladinu, a díky tomu i výrazně lepší pocit z nádrže jako takové.
S dávkováním chemie bych počkal, na to je skoro vždycky dost času. Nechte trvale zapnutý filtr, pokud nemáte skimmer, zkuste slovit plovoucí nečitotu z hladiny alespoň síťkou, opakovaně. 
UV lampa o výkonu 11W není žádný extra výkon, a podle údaje o čerpadle a fotce Vašeho filtru mi přijde jako nejslabší článek systému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
valinka - (15) - 133.121 (?), 4.5.2011 14:40

Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Filtrace i UV lampa jsou zaplnuté nepřetržitě. Je mi jasné, že filtrace není nic moc, ale myslela jsem, že na tak malé jezírko bude stačit. Navíc byla v nabídce, tak moc nestála. Do budoucna uvažuji o koupi nové s čerpadlem, na který by šel připojit skimmer. Vím, že by se hladina vyčistila, ale bohužel je to dost velká investice, tak zatím budu sbírat nečistoty síťkou. Nic jiného mi stejně nezbývá. Ještě jednou děkuji a přeji hezký den. Fridrichová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.91 (?), 17.3.2017 16:57

málo vykonná filtrace

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 17.5.2017 21:37

Ta infekce o které píšete se mi jeví jako nepravděpodobné vysvětlení. Řasa co Vám roste na fasádě bude zcela jistě jiný druh než ta v jezírku. To že se obě formy vysktují vedle sebe bude spíše souběh okolností, než nějaká symbioza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika