Likvidace vláknité řasy - Perkarbonát sodný



host - 169.126 (?)
26.4.2011 14:42

Dobrý den,

máte někdo zkušenosti s přípravkem BlueSpark? Píšou jak je to účinné proti všem řasám. Myslíte, že to je použitelné i pro koupací jezírko s 2 jeseterama? Nikde jsem se nedočetl ale dávkování.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 15.4.2011 16:52

Čím větší, tím lépe

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 18.4.2011 15:25
Nevyznate se nekdo v tech kompresorech? Co se v tom hrabu tak sem nasel bud membranove, pistove, nebo turbinove? Cenove vychazi nejlepe ty pistove, popr. ty turbinove ale tam je ten vykon asi na ukor tlaku co sem se dival. Co byste kdo doporucil? Diky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.102 (?), 15.5.2017 12:18

Dobrý den,

mám velmi podobné problémy s vláknitou řasou s velmi nepřesvědčivými výsledky některých přípravků.

Měl bych dotaz, zda nemá někdo zkušenost nebo znalost s tím, zda je možné, že by mohla podstatně ovlivnit růst řasy v jezírku "infekce" řasy z fasády domu, zasažené řasou a vzdálené od jezírka 10-15 m. Jezírko je po směru převládajícího proudění vzduchu.

Znečištění fasády jsem dosud neřešil jako nepodstatný vzhledový problém na "nepohledové" zdi.

Děkuji za informace   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.157 (?), 20.4.2011 15:08

Sekat zahradu nebo čistit koupací jezírko- co je lepší?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
valinka - (15) - 91.208 (?), 25.4.2011 17:18

Mám taképroblémy s řasou, i když nevím, jestli je to vláknitá. Po roztátí ledu byla voda krásně čistá, pak se trochu zakalila. Objevila se řasa, která klesla ke dnu a voda byla opět průzračná. Řasu z hladiny sbírám, ale po chvíli se objeví znova a voda už není tak čistá. Vloni jsem jezírko vypustila, vyčistila a napustila ze studny novou vodu. Bohužel ryby se začaly obracet břichem vzhůru. Na dotaz mi bylo odpovězeno, že jsem tam napustila prakticky mrtvou vodu. Nerada bych to tedy opakovala. Objednala jsem si perkabonát sodný, ale nevím jestli pomůže. Jestli má někdo podobný problém prosím o rady. Moc děkuji

Takto vypadá hladina
Takto vypadá hladina


Tak  vypadá po sebrání řasy
Tak vypadá po sebrání řasy



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 25.4.2011 17:45

To co je na fotkách je typický eutrofizační jev, vzniká to nadbytkem fosforu a dusíku ve vodě, doporučoval bych vyměnit část vody pokd je ze studny nechyt jí padat z výšky na hladinu ať se okysličí a snížit množství krmné dávky ryb je na to co snědí během 5 minut a raději krmit častěji než hodně najednou. Dalším důvodem může být velké množství ryb, Jak máte řešenou filtraci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 26.4.2011 9:17

Pro Ludmilu Fridrichovou - použitím zmíněného přípravku nádrži nejen že nepomůžete, ale její stav patrně ještě zhoršíte, a to ve velmi krátkém časovém horizontu. Přípravekm který plánujete použit, není nic jiného než silné oxidační činidlo, chcete-li (chemici prominou) sypký peroxid vodíku. Při jeho použití dojde k rozkladu plovoucí řasy, ale i dnových sedimentů, které vodu obohatí natolik, že další generace řas bude velmi dobře zásobena pro svůj růst.
Ve stavu, v jakém nádrž máte, může velmi snadno dojít k její celkové destabilizaci (a řím více přípravku použijete, tím je to pravděpodobnější) a úhynu ryb

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 121.238 (?), 26.4.2011 9:35

Pozicajte od firmy jazierkovy vysavac a urobte jarne upratovanie. Potom sa situacia zlepsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
valinka - (15) - 133.121 (?), 26.4.2011 10:29

Moc děkuji za rady. Jezírko máme na chalupě a teď už jsem v práci, tak přesně nevím, jaká je filtrace. Jezírko má objem asi 10m3 a filtrace tuším 6000 l/hod. UV lampa 11W. Na molitanech ve filtraci se zachytává takový zelený sliz, takže je vždy o víkendu properu.  Ten perkarbonát jsem sice už zaplatila, ale raději ho tedy nepoužiji, abych neublížila rybičkám. Myslím, že je nekrmín tak často, pouze o víkendu (ale zato vydatně), stále totiž loudí. Zkusím o víkendu vypustit část vody, nebo myslíte, že mám vypustit všechnu, nečistit stěny jezírka, a napustit novou vodu? Když vidím, jak mají někteří jezírkáři krásnou vodu, tak jim závidím. Syn mého kolegy má jezírko s rybami, prý tam nemá žádnou filtraci a vodu má úplně čistou. Tak nevím, kde dělám chybu. Ještě jednou děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.126 (?), 26.4.2011 14:42

Dobrý den,

máte někdo zkušenosti s přípravkem BlueSpark? Píšou jak je to účinné proti všem řasám. Myslíte, že to je použitelné i pro koupací jezírko s 2 jeseterama? Nikde jsem se nedočetl ale dávkování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika