Kočky x jezírko



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?)
21.9.2012 7:31

Ale musíte mít jiného pejska než máme my.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 181.246 (?), 20.9.2012 22:24, zobrazeno: 6220x

jdou nějak řešit sousedovic kočky lezoucí k nám na pozemek a s chutí vybírající naše ryby v jezírku? Jak to řešíte vy?

Potvory jsem už kolikrát načapala, jak číhají u kraje, až tam nějaká ryby zajede :(

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 252.26 (?), 21.9.2012 7:24

Opatřete si pejska, funguje to na 100%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 21.9.2012 7:31

Ale musíte mít jiného pejska než máme my.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 181.246 (?), 21.9.2012 8:44

tak to mi něco připomíná :D naši mají labradora a funguje to u nich stejně :D

máme taky pejska, ale je "domácí" a ta teda kočky nesnáší, ta je vyprovodí raz dva, ale problém je v tom, že není na zahradě trvale :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.26 (?), 21.9.2012 11:23

Většína pejsků snáší kočky jen ty " svoje domácí " cizí prohání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 21.9.2012 12:06

Hm, tak u nás to máme úplně opačně. Sousedovic (lovecký) pes, když k nám vběhne na dvůr, tak by si chtěl s našimi kočkami hrát. Ale ty jdou okamžitě do bojového postavení, naježí se, vyhrbí (aby byly co největší) a začnou na něj prskat a šermovat packama. On na to čučí jako tele, pročpak taková zášť?

Jezírko s rybami sice nemáme, ale napadá mě určitý námět pro paní tazatelku, jak zabránit úspěšnému kočičímu lovu ryb. Zkuste nainstalovat těsně pod hladinu jezírka do míst, odkud kočky loví "králičí" pletivo.  Drátěné pozinkované, je měkké, dobře se tvaruje i stříhá.  Kočky brzy zjistí, že se k rybám nedostanou a dají pokoj. Stačí tak do vzdálenosti 30 cm od břehu, dál kočka stejně nedosáhne. Když to namontujete vodorovně těsně pod hladinu, nebude to ani moc vidět a tudíž ani hyzdit. (Uznávám, že je to trochu pracný nápad, určitě přijdou i jednodušší nápady typu "sousedovic drzé kočky otrávit").

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.7 (?), 21.9.2012 14:38

s pletivom pozor, moze rozderavit foliu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 21.9.2012 14:58

Vzhledem k tomu, že nevlastníme jezírko, nenapadlo mě v daném okamžiku, že je se pod dno dává ještě těsnící fólie. Tím pádem je ten návrh asi k ničemu, protože jsem předpokládal, upevnit to pletivo na dřevěné kolíky zapíchnuté do dna. Takže beru zpět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 180.230 (?), 21.9.2012 21:42

Já řešil problém typu kočka jednoduše... PIR senzor napojený na selenoidový ventil a ten je zapojen přívodem na tlakovou vodu (u mě čerpadlo ze studny) a vývod je zapojen na ostřikovač, který mám umístěn u jezírka. Můžu říct že tato varianta funguje na 99% (1% v případě že nějaká kočka miluje vodu:-)) Přes noc funguje PIR senzor perfektně, přes den je dobré okruh vypnout nebo nasměrovat tak aby ho nezpínala houpající větev, padající listí, atd...

Další možností je elektrický ohradník, ale dle mého názoru je tento způsob sice nejúčinější, ale je velice nevzhledný.

Další možnost je zamezit kočkám přístupu k rybám, čili k hluboké vodě. Umístit kolem jezírka kameny, nebo udělat větší mělčinu kolem jezírka. A nebo nahusto osázet kolem dokola rostlinami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika