Ohřev bazénové vody



fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 209.79 (?)
16.6.2015 20:08

v tomto som fakt uplny amater ale skuste sa pytat tu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 16.14 (?), 29.5.2013 15:46, zobrazeno: 24799x

Ahoj.

Prosím o radu zkušených majitelů zahradních bazénů, jak ohřívat bazénovou vodu. 

Vlastním bazén o rozměru 3x6x1,3metru, je krytý, rád bych vodu udržoval na 29-30 stupních, v tuto chvíli je bazén napojený na tepelný výměník, který když se topí, tak ohřívá bazénovou vodu a také je napojen na tepelné čerpadlo. Udržovat teplou vodu, je poměrně nákladné. Chtěl bych doporučit jak "levně" ohřívat bazénovou vodu. Zatím mě zaujalo toto zařízení: Solární systém pro ohřev bazénu Craftfield Split 15 nebo Solární ohřev bazénu Avenberg Eko 5,4m2

Přes toto zařízení bych chtěl oběhovým čerpadlem točit vodu. Ptám, je to efektivní nebo pouze vyhozené peníze? Co byste mi doporučili? Máme někdo s daným zařízením zkušenosti? 

Předem děkuji za jakoukoliv reakci.

Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.16 (?), 16.7.2014 21:37
Dobrý den, dozvěděl jste se nakonec něco.? Poradil vam někdo? Mám totiž stejný problém.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 16.7.2014 22:35

i kryté bazény mají největší tepelnou ztrátu výparem z hladiny (aby nebyl výpar z hladiny, musela by být nad hladinou vlhkost nad 95%r.v.). Proto je nejlepší pořídit si tu plachtu z bublinkové folie, co se pokládá přímo na hladinu vody právě pro omezení výparu. Dělá se čirá (pro komunální bazény a potřebu vizální kontroly, že plavčíkovi někdo nesklouznul pod plachtu), modrá (na noc je jedno jakou má barvu pro soukromé bazény s celodenním provozem) a solární černá (pro soukromé bazény s provozem po pracovní době, večer apod. kdy se využije, že je bazén přikrytý i přes den).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.150 (?), 17.7.2014 21:07
Dobrý večer. Mohu doporučit viz fotka. Solárky nejprve uhradí odebrané teplo v bojleru a potom se může teplo uskladňovat v akumulační nádrži, nebo ohřívat bazén.. Vzhledem k tomu, že je v létě přebytek tepelné energie solárka ji ukládají do bazénu. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 146.242 (?), 18.7.2014 10:16

dobrý den,

já používám k ohřevu vířivky a zahradního domečku nepřímotopný bojler. Topím dřevem venku pod "hadem" z trubky, vodu pouštím do "šneka" v bojleru a případně do radiátoru. Zapojení je shodné jako u plynového kotle (vypoušták, odvzdušnění, čerpadlo, expanzka, teploměr, tlakoměr).

Vodu z vířivky čerpám zahradním čerpadlem do bojleru, řízené je termostatem v bojleru.

Vodu ve vířivce ohřeju cca za 3h z 15C na 35C. Výkon topeniště je cca 10kw při teplotě 75-80C.

Vířivka má sice svůj vlastní elektický ohřev, ale pouze 1,5kW telísko.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 25.4.2015 22:30

Já jsem loni udělal pokus se starejma lázeňskejma kamnama.Jsou komplet smaltovaný a vodu jsem proháněl přímo přes ně.Trocha dříví a voda se pěkně ohřála.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MIFRO - (1) - 53.71 (?), 20.3.2015 17:51

Zdravím. No ohřát cca 24m3 na 30 stupňů to už je luxus. Né že by to nešlo to jde ale náklady které vznikají odběrem el.energie jsou vyšší. Pro bohaté zanedbatelné. Jsem zastánce těch spodních vrstev, kteří pracují, splácejí, každou korunu 2x obrácejí a také si chtějí něco dopřát. Vy zbohatlíci toto nečtěte nebo Vás v rakovinu proměním. Toto je opravdu pro nás chudé, kteří se snaží. Zařízení Craftfield Split 15 není špatné. Vlastní zkušenost: mám bazén 7m3 používám Craftfield Split 10 čili 10 trubic s výměníkem ne se zásobníkem. Když svítí slunce, tak ohřev vody v bazénu je 1 hod = 1 stupeň C. Jelikož nepoužívám solátní termální plachtu, do rána se vždy bazén ochladí tak na cca 20-22 stupňů. Takže když v 9:00 zapnu filtraci, aby voda tekla přes solár, tak po obědě mám cca 25-26 stupnů. To sousede mají pořád 22 jelikož ohřívají pouze sluncem. Na koupání pro lidi 6 a více let tato teplota stačí. Pokud bych chtěl teplotu vyšší, je potřeba přidat více sestav. Tepelné čerpadlo ihned vylučují, to se hodí do zakrytých bazénů, kde se koupe i když venku prší. Tam je ale třeba výkonu, který se rovná výkonu topení v zimě. To je můj živý postřeh a mé foto.

Solár
Solár
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.240 (?), 16.6.2015 19:33

Dobrý den,

Dnes sem přivezl Split 15.

Mohu se zeptat zda neprasknou trubice když bude svítit slunko a nepoběží oběh?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 209.79 (?), 16.6.2015 20:08

v tomto som fakt uplny amater ale skuste sa pytat tu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kubak - (16) - 236.180 (?), 16.6.2015 20:29

Co tohle? Vypada to docela pěkně pokud máte nevyužité vedro na půdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika