Dobarvování vína



host - 114.186 (?) 
13.7.2010 10:06, zobrazeno: 20373x

Při pití vína na Moravě jsme měli modrý jazyk a celou ústní dutinu.

Je to způsobeno dobarvováním vína a z jakého důvodu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 149.244 (?), 13.7.2010 11:06

A nebylo to víno "Pro Pražáky"?

Omlouvám se za nejapný žert, ale vtipy zde v moravských vinicích stále s oblibou kolují :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.165 (?), 13.7.2010 12:14

doporučoval bych se vyhnout odrůdě modrý portugal ale nejjistější je pít bílé víno bílé dutiny a jazyk nejsou tak výrazné:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 13.7.2010 12:20

Žádné dobarvování, červené víno bylo vyrobeno z odrůdy, které se říká "barvířka".  Jsou to odrůdu révy vinné,  které mají v bobulích tolik barviva, že z nich nelze vyrobit bílé víno.

Při výrobě červených vín z některých odrůd se přidává část hroznů barvířky pro dosažení lepší a hlubší barvy.  Z určitého hlediska se tedy dá říci, že se o dobarvování opravdu jedná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 13.7.2010 12:25

Já jsem někde četl, že se používá extrakt z bezinek nebo líčidla. To by bylo ale barbarství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.252 (?), 13.7.2010 13:36

Tak jako vše v zlodějstánu česko, tak i vína jsou různě pančovaná, ředěna a falšována.

Nedávno tiskem proběhla zpráva o obrovském falšování původu známkových vín v česku(v řádech statisíců litrů). ZATÍM prokázáno firmám ČVZ, Vinařství Zaječí, LIVI, Vinařství Mutěnice.Dováželi levné "krabicové" víno z Madarska a stáčeli do lahví a zfalšovali původ a prodávali jako známková vína...)))

Ze všech červených a modrých hroznů není možné vyrobit tmavě červené víno, max.růžové.Proto se některá červená vína dobarvují a to různě...

Kdo pamatuje obrovskou aféru pančování vína v Rakousku v 80.letech, ví o čem je řeč...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 145.44 (?), 14.7.2010 21:55

Hoste 151.252, co myslíte větou - Ze všech červených a modrých hroznů není možné vyrobit tmavě červené víno, max.růžové.Proto se některá červená vína dobarvují a to různě -? Z čeho je tedy možné vyrobit tmavě červené víno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 164.165 (?), 15.7.2010 13:27

ještě jsem neviděl červený hrozen a barva vína z modrých hroznů je ovlivněna jejich macerací a nebo okamžitým lisováním na klaret nebo rosé, z modrých hroznů se dá vyrobit víno které je téměř k nerozeznání od bílého.možná snad že by z tramínu červeného bylo červené víno, ještě že vinaři nemají ted čas to tady číst ti by se jistě dobře bavili:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 13.7.2010 13:49

Některé modré odrůdy (nazývané barvířky) mají barvivo nejen ve slupce, ale i ve šťávě a jsou dost intenzivní. Je to třeba Neronet, Alibernet nebo Rubinet. Víno z nich opravdu silně barví jazyk i zuby, špiní oblečení. Obecně silná červená vína mohou zabarvovat, i můj oblíbený Dornfelder. Dobarvování umělého bych se tolik nebála, je opravdu jednodušší si dát do vinohradu pár keřů barvířky než odměřovat umělé barvivo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.254 (?), 14.7.2010 22:16

Pokud chcete superbarvířku, doporučuji německou odrůdu DACAPO. Je to kříženec Decrot x Modrý portugal. Stačí 5  - 10 %  a máte inkoustově červená vína. Letos jsem tak dlouho umýval demižón od Dacapa, až jsem ho rozbil.  Mám dlouholeté zkušenosti se všemi možnými barvířkami, Dornfeldrem i jeho vylepšenými nástupci, ale Dacapu se nic nevyrovná.

Souhlasím s tvrzením, žádná umělina, je to zbytečné, stačí pár keřů barvířky a máte barvy každý rok nadbytek.  10 - 15 procent jiné odrůdy můžete klidně přidávat, to povoluje i vinařský zákon, umělá barviva jsou fuj a snad to dnes už nikdo nedělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika