Kleopatřina jehla



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 166.18 (?) 
16.3.2008 20:16

Eremurus je liliochvostec. Kniphofia je Kleopatřina jehla. Jedná se o dvě různé rostliny.  M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
host - 159.45 (?), 31.5.2008 21:54

ano je to tak, kleopatrina jehla je kniphofia a nema mnoho spolecneho s eremurusem, leda podobu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 143.205 (?), 12.11.2008 9:31

ano a od toho máme diskusi, aby si každý říkal svůj názor, že a protože odborníci nemají čas sedět u PC jako "neodborníci" nedovíme se snad ani to, že EREMURUS je liliochvostec, také liščí ohon(foxtail), také deset candle(pouštní lampa) a také Kleopatřina jehla. Je to stále jedna cibulovina.

podívejte se na katalog Lukon glads, kde je nabízena cibulovina eremurus F. CLEOPATRA.JITA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 12.11.2008 12:42

K doplnění: kniphofia - česky snad z překladu. červeně rozžhavený pohrabáč (red hot poker) a říkejte si co chcete... JITA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 12.11.2008 13:57

Máte pravdu, že obojí jsou cibuloviny. Jen každá jiná rostlina. Liliochvostec-eremurus např. jednobarevný a po odkvětu se zatáhne. Kleopatřina jehla-kniphofie bývá v několika variantách a to dvoubarevná a má listy po celý rok, podobně jako Yuka. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 12.11.2008 13:59

a opět jsme u toho, že kniphofia je něco jiného než Kleopetřina jehla je mi líto. JITA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.194 (?), 12.11.2008 14:10

Paní Romilo, trošku jinak. Eremurus je hlíznatá rostlina, které nadzemní část po vegataci zatahuje, kdežto Kniphophia je trvalka s dužnatými kořeny. Ani jedna není cibulovina. Nic víc. Obě jsou překrásné. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 12.11.2008 14:15

Vy jste odborník, pane Stanislawe. Nezbývá mi než souhlasit, že jsou obě překrásné, vlastním je. Ale můžete ještě k latinským názvům přidat ty české, prosím. A omlouvám se, že občas nerozeznám cibuli od hlízy. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.194 (?), 12.11.2008 14:23

To neřešte paní Romilo, že to nerozeznáte. Hlavní je, že z nich máte velkou radost. Měl jsem dřív velkou sbírku cibulnatých i hlíznatých rostlin, ale žiju na Hané a jednou se řeka Morava trochu nadechla a bylo po sbírce. Květní stvol u Eremurus robustus (liliochvostec) měl výšku přes 3 metry. Byl jsem z toho úplně vedle. Kniphophii rád používám, když projektuji okrasné zahrady. Pěkný den přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 12.11.2008 14:50

A máte pravdu, pane Stanislawe, člověk nemůže obsáhnout úplně vše a úplně bezchybně i kdyby se snažit sebevíc. Musí to být "bomba"-četla jsem, že může liliochvostec dorůst až 3m, ale na vlastní oči jsem to neviděla. Začala jsem intenzivněji se stromy před cca 5 roky a květinami poslední 2. Příjemné odpoledne bez deště. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika