Kleopatřina jehla



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
salometka - (43) - 161.178 (?) 
21.9.2009 0:28

Ano souhlasím, lépe je jí moc péče nevěnovat, já ji téměř nezálevám a vůbec nehnojím a obrovsky se mi rozrostla i krásně kvetla,  sousedka jí zaléva i hnojí a letos jí vůbec nevykvetla. Má ráda sucho a chudší půdy, a samozřejmě hodně sluníčka. Kyselejší půda pro ni nebude to pravé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.11 (?), 24.9.2009 11:19

Á, tak tady bude nejspíš zakopaný pes! Já ji - stejně jako většinu kytek na zimu,,zastlala" rozloženým koňským hnojem!

Tak už asi vím, kde soudruzi z NDR udělali chybu!  Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.11 (?), 24.9.2009 11:04

Kleopatřinu jehlu mám na záhoně už 5 let se střídavým výsledkem. Na zimu se nevyndává, ale každoročně ji svazuju jako trávy. Prvním rokem jsem ji i obalila slámou, ale polovina trsů byla stejně uhnilá. Proto myslím, že pro ni není ani tak problém mráz, ale vadí jí (stejně jako tomu Eremurusu) přílišná zimní vlhkost. Po loňské zimě s dostatkem sněhu mi ze 7 ks zůstaly 3 a to poloviční, naštěstí vysemeňuje a už mi začínají kvést i semenáčky. Zkusím asi ještě změnit stanoviště na sušší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 28.9.2009 19:04

Taky mi jeden trs vyhnil.Vyryla jsem ho a rozebrala.Nechala jsem si malinké rostlinky z kraje trsu, zasadila a vypadalo velmi pěkně, když asi 10cm vysoká roslinka kvetla.Pokud má sušší stanoviště je nenáročná a "roztahovačná"!!!

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Majdula - (2) - 175.210 (?), 3.11.2009 16:29

Dobré odpoledne, taky se zapojím dodebaty na téma liliochvostec /kniphofie, ale jen fotem. Myslím si že je zbytečné se hašteřit. Bohužel už na zahrádce všechno spí, ale pořídila jsem alespoň fotky z publikací. Magda

Kniphofie
Kniphofie
Liliochvostec
Liliochvostec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 5.1.2010 17:31
mnohokvet jsem mela... ale pak uz jsem upravovala zahradu a vykopala a venovala kamaradce... ono se mi to kdysik libilo, ale nejak se mi to pozdeji nezamlouvalo... protoze mi manzel prinesl rostlinu jinou a ta mela kvety vsude a ne jen na vrcholku... ale o ten mnoho kvet jsem se nijak moc nestarala... nezastrichavala jsem to a ani nechranila na zimu... proste to prikryl snih., a na jaro vyrasili nove listy a tak... je pravda ze chranilo to ze zapadni strany budovy..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.62 (?), 8.1.2010 13:18

Taky se o ni moc nestarám a kvete jak o život. Na jaře ji vždy sestřihám a po odkvětu ostřihám. Kytky miluju, vykládám si s nimi, ale nezkoumám, co detailně potřebují. Na zahradě mám jeden druh půdy a do něj sázím. Jedině vřesům a vřesovcům dopřeji rašelinu. Hnojíme zeleninu a růže, Ostatní kytky ne, ani je moc nerozmazluji vodou, jen když je delší dobu sucho, tak zalévám. Jsem z města a tady se povětšinou zalévá pitnou vodou, což mi připadne jako plýtvání. A to nemluvím o stálém zavlažování trávníků a umývání autínek, ale to už je jiná parketa..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.9 (?), 25.9.2018 18:27

Mám Kleopatřinu jehlu a dost špatně kvete, ZHRUBA TAK 7 DNÍ.

Sotva nasadí na květ, od spoda začne rychla opadávat, tak že nic moc. CO S NÍ MÁM UDĚLAT??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.166 (?), 23.9.2014 19:58

prosím o radu jak přesadit teda spíš rozsadit kleopatřinu jehlu mám veliký trs a bojím se abych něco nepokazila nezabila jí :-(děkuji za radu 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 23.9.2014 20:52

Nejlepší doba na přesazení, rozsazení eremurusu je srpen. Je to ovšem práce archeologická - je třeba se opatrně propracovat ke shluku hlíz, pokud možno nepoškodit ty silné dužnaté kořeny a hlavně ten pupen mezi nimi. Robustus poté zasadit do propustné zeminy klidně 25 i 30 cm hluboko, podsypat drenáží, menší kutivary 15 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika