Odrůda Burlat - máte zkušenosti?



Stránky: 1,  2   
host - 44.26 (?) 
6.5.2009 13:19, zobrazeno: 18873x

Máte prosím někdo zkušenosti s odrůdou třešně Burlat? Mám panický odpor a hrůzu z červů, kvůli tomu nemůžu v klidu vychutnat žádnou třešni, aniž bych napřed neprovedla pitvu :-) V zahradnictví mi doporučili Burlat, že prý zraje brzo, takže červi tam ještě nebudou. Díky, Šárka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 151.38 (?), 6.5.2009 13:30

Zaručeně nebudou.Tato, a ještě KAREŠOVÁ, KAŠTANKA A aRIVAN zrají v prvním a druhém třešnovém týdnu, tudíš unikají náletům vrtule třešnové.

rostislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 94.12 (?), 6.5.2009 15:41

Burlat má na rozdíl od těch uvedených navíc nejtvrdší plody (chrupka). Nepřekonává je ovšem plodností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 6.5.2009 17:56

Červi tam nebudou, ale budete muset závodit se špačkama a jinýma ptákama. Ale může se stát, že budou rychlejší a na vás žádné třešně nezbudou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.38 (?), 6.5.2009 19:46

Svatá pravda.Loni mi prvně zarodil RIVAN.Umíte si přectavit kolik plodů tam asi bylo.V tomto období špačci hledají potravu pro své mladé, a když zjístili dozrávající třešně, nestačil jsem je odhánět.Jen co jsem je odehnal, za dvě minuty byli zpět.Musel jsem těch pár třešní očesat skorem nedozralé.Chtělo by to na ně vymyslet nějaký fígl.Už někdo zkoušel plechovou větrnou vrtuli, která by dělala randál?

rostislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 56.97 (?), 7.5.2009 0:13

Špačci dokážou zlikvidovat úrodu vzrostlého stromu i za pár hodin, jsou proti tomu různé fígle jako cédéčka, muzika aj. Dovolím si takovou spíše  "hraběcí"  radu ovšem jen pro toho, kdo má dostatek místa, tedy pro mnohé dost luxus. Nejlepší je souběžně vysadit Winklerovu ranou nebo Rychlici německou které zrají jako první, jsou bez červů, chuťově nepatří ke špičce, ale jsou přece jen první. Na těch se ptáci napasou dosyta a pozdnější nechají napokoji, ale mnohdy se netknou ani těch prvních. Mám asi 35ti letou Winklerovu a k mému překvapení se ji u mě ani v okolí už tři roky ani netkli, dříve některý rok také ne, ale jindy byla za chvili "sklizená."           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.26 (?), 7.5.2009 13:42

Děkuji všem za rady! Letos mi třešeň poprvé kvetla, měla celé čtyři květy :-) Teď po odkvětu ale marně hledám náznaky plodů. Zatím to je jednoduché, stromek je vysoký asi 1,8m. Kam se poděly? Může být příčina v tom, že nebyly opylovány? Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 94.12 (?), 7.5.2009 14:16

Mám stejnou zkušenost jako pan Hauser. Skoré třešně jsem míval. Potom sousedi skáceli své staré stromy a úrodu mi pravidelně začli sklízet ptáci. Řešil jsem to naroubováním skorých odrůd - májovek na kdejakou ptáčnici za vsí. Poslední roky už mi zase něco zbylo, možná je ptáků míň.
   Že opadaly první 4 květy bych neřešil. Je to spíš pravidlo než výjimka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 98.74 (?), 20.5.2009 17:35

Mám ranou třešeň(možná Rychlice),právě dozrává.V širém okolí žádná taková není.Nápad s plechovou vrtulí se mi zamlouvá, asi ho využiji.Zkusím dálkově zapínat velký hospodský ventilátor.Jinak v bezradnosti třešeň (pro vnuky) je na nic a skončím s ní.Pod stromem je spoušť naklovaných plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 98.74 (?), 20.5.2009 15:46

plňe sohlasím, po 10letech závodú se špačky jsme to vyřešili pokácením.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika