Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Třešně a višně > Colt nebo Gisela?

Colt nebo Gisela?

vyslouzil (17608) - xxx.xxx.92.38 (?)
1.4.2020 11:43

Není to ideální kombinace. Uvedené odrůdy se dobou zrání hodně překrývají, chybí tam něco ranmějšího (Aranka, Burlat, Karešova,...), případně pozdní (Regina). Kordia s Těchlovanem se taky špatně opylují.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Colt nebo Gisela?

Antonín Foretník (36) - xxx.xxx.101.95 (?), 28.3.2020 17:32
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, plánuji založit menší zahradu, kde budou mj. třešně. Výška je asi 450 m. n. m. Uvažoval jsem o Kordii, Těchlovanu, Hedelfingen nebo Burlatu. Šířka pozemku je asi 24-25 metrů, hloubka je dostatečná v podstatě pro jakékoli rozestupy stromků, pozemek je dost rozlehlý. Chtěl bych 3 ks třešní, aby bylo možné okolní trávu obsekat traktůrkem a nechat na jedné straně u plotu cestu v šíři asi 5 metrů. Jaké jsou vaše zkušenosti s výškou a šířkou stromků na podnoži Colt nebo Gisela 5/6. Vůbec nemám představu jaké výšky a šířky dosáhne na těchto podnožích třešeň po několika desítkách let. A jak vysoko založit korunu? Děkuji vám za odpověď.

Připojit reakci   

Colt nebo Gisela?

Standa_HK_ (1401) - xxx.xxx.38.27 (?), 29.3.2020 14:02
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Já osobně mám třešně na podnoži COLT z doby, kdy ještě Gisely nebyly.

Korunu udržuji řezem po odkvětu ve tvaru deštníku = jedno ploché patro podchozí v mírném předklonu (jako když tlačím sekačku) a skliditelné bez žebříku jen s přitahovacím háčkem (0,4 m dlouhým). Průměr koruny je 2r=2×2=4 m výška kmene 1,5 m výška koruny po řezu 0,9 m výška stromu před řezem cca 1,5+0,9+1=3,4 m

SfK.

Připojit reakci

Colt nebo Gisela?

host - xxx.xxx.101.95 (?), 1.4.2020 10:47
Diky, Stando. Domnivate se, ze kombinace Kordia, Techlovan a Hedelfingen bude OK? Ty prvni dve chci urcite. Chtel jsem i neco rannejsiho ale bud tam byl problem s praskanim plodu nebo opylenim.
Připojit reakci

Colt nebo Gisela?

vyslouzil (17608) - xxx.xxx.92.38 (?), 1.4.2020 11:43

Není to ideální kombinace. Uvedené odrůdy se dobou zrání hodně překrývají, chybí tam něco ranmějšího (Aranka, Burlat, Karešova,...), případně pozdní (Regina). Kordia s Těchlovanem se taky špatně opylují.

Připojit reakci
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov9.7.2020
Hrdličky8.7.2020
Chov pstruhov6.7.2020
Chov pstruhov2.7.2020
Teplota v kurníku2.7.2020
Teplota v kurníku1.7.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů