Jak sušit bylinky? V troubě?



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?)
1.9.2014 13:54

Jo, jo, to je strašný úlet. Asi bych měl zajít do místního bonzaj klubu a říct jim, že jsou spolek pěkných úchylů. No představte si, že tam ti lidi pěstují v květinčích i duby a borovice a takové podobné věci tam páchají.

No a představte si, že kromě těch jahod, mám v květináčích ještě i rajčata, tůje, cypřišky, borovice, smrky, břízu, jalovce... To abyste na mne poslal zahrádkářskou policii.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 48.185 (?), 30.8.2014 12:33

Pokud zde nekdo vehementne radi, co se ma a zejmena co se nema delat, tak by mel unest i kritiku, pokud sam neco dela spatne. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 30.8.2014 20:53

Pokud někdo úspěšně pěstuje převislé (pnoucí) jahody v nádobě, nechť má z nich zaslouženou radost, všechna čest.

Já jsem před časem taky naletěl na modní hit-pnoucí jahody, prodávané s množstevní slevou, inzerované v kdejakých časopisech.Kdo odebere víc, tak to má skoro zadarmo.Chtěl jsem ty okrasně-chutné parády rozvěšet v truhlících všude možně po stěnách.Co já se s tím natrápil.Růst, ani plodit to moc nechtělo, plody mrňavé.Brzo jsem z té horečky vystřízlivěl, už bych to nechtěl.Klasické jahodníky, namulčované slámou, pilinami dávají mnohem více kvalitnější úrody.

Jinak bylinky suším na papíru.Pokud máte obavy z olovnatého novinového papíru,můžete použít jiný.Používám taky velkou brutvaň,nebo plech,a na papíře v létě usušíte razdva.Dávat bylinky do trouby se mi nějak nechce,je to příliš rychlé,a snadné.Na slunci pomalé sušení jde dobře,nic nehnije,ani neplesniví.I když pak sluníčka ubude,bylinky se dosuší..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 1.9.2014 13:54

Jo, jo, to je strašný úlet. Asi bych měl zajít do místního bonzaj klubu a říct jim, že jsou spolek pěkných úchylů. No představte si, že tam ti lidi pěstují v květinčích i duby a borovice a takové podobné věci tam páchají.

No a představte si, že kromě těch jahod, mám v květináčích ještě i rajčata, tůje, cypřišky, borovice, smrky, břízu, jalovce... To abyste na mne poslal zahrádkářskou policii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.234 (?), 1.9.2014 14:39

Ulet to samozrejme je, pokud nekomu jde o slusnou urodu kvalitnich plodu. To jste mel napsat rovnou, ze je pestujete pro okrasu obdobne jako v okapove ryne. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 30.8.2014 19:08

Zkušenost se sušením bylinek v troubě nemám, tak vlastně k tématu neporadím, ale přesto budu reagovatsmiley.

Bylinky suším zásadně v "garáži" navázané do kytic jako na šňůře s prádlem, po usušení odrbu do uzavíracích sklenic.

Neumím si ani představit jak by bylinky z trouby mohly dopadnout. Zavěšené ve větrané (ne průvan) místnosti s nižší teplotou, relativně stinné je dle mého nejfunkčnější.

P.s. Garáž je v uvozovkách, protože lépe funguje na skladování, autí parkuje venkusmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 127.50 (?), 31.8.2014 16:38

Dobrý dotaz. Bývam v relatívne vlhkom byte, jediné miesto kde sa u nás dajú bylinky relatívne dobre sušiť, je pod stropom. Na sušenie byliniek som si spravil rámy podľa rozmeru skriniek v detskej izbe. V prípade potreby dosušim v sušičke na ovocie. V rúre som bylinky sušil, kým som nemal sušičku, a to hlavne dužinaté plody, napr. šípky, trnky. Zapol som ju na program udržiavanie teploty (50 stupňov) a dvierka som nechal pootvorené.

Peter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 31.8.2014 17:58

Suším v místnosti obrácené na východ, je tam chladněji. Zakryté ubrouskem, dost se u nás práší.

Letos jsem poprvé pěstovala heřmánek, mám ráda čaj. Z jedné rostliny je tak na 2 šálky. Krásně voní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 9.10.2018 20:21

Taky nechci sušit bylinky na slunci. Pokud mám málo místa a hodně bylin, suším i v silnější vrstvě za občasného spuštění pohybujícího se ventilátoru a převracení bylin. Po dvou dnech už dosušuji bez ventilace.

Sušení kotvičníku
Sušení kotvičníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika