Jak sušit bylinky? V troubě?



PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 127.50 (?)
31.8.2014 16:38

Dobrý dotaz. Bývam v relatívne vlhkom byte, jediné miesto kde sa u nás dajú bylinky relatívne dobre sušiť, je pod stropom. Na sušenie byliniek som si spravil rámy podľa rozmeru skriniek v detskej izbe. V prípade potreby dosušim v sušičke na ovocie. V rúre som bylinky sušil, kým som nemal sušičku, a to hlavne dužinaté plody, napr. šípky, trnky. Zapol som ju na program udržiavanie teploty (50 stupňov) a dvierka som nechal pootvorené.

Peter


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 48.185 (?), 30.8.2014 12:33

Pokud zde nekdo vehementne radi, co se ma a zejmena co se nema delat, tak by mel unest i kritiku, pokud sam neco dela spatne. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 30.8.2014 20:53

Pokud někdo úspěšně pěstuje převislé (pnoucí) jahody v nádobě, nechť má z nich zaslouženou radost, všechna čest.

Já jsem před časem taky naletěl na modní hit-pnoucí jahody, prodávané s množstevní slevou, inzerované v kdejakých časopisech.Kdo odebere víc, tak to má skoro zadarmo.Chtěl jsem ty okrasně-chutné parády rozvěšet v truhlících všude možně po stěnách.Co já se s tím natrápil.Růst, ani plodit to moc nechtělo, plody mrňavé.Brzo jsem z té horečky vystřízlivěl, už bych to nechtěl.Klasické jahodníky, namulčované slámou, pilinami dávají mnohem více kvalitnější úrody.

Jinak bylinky suším na papíru.Pokud máte obavy z olovnatého novinového papíru,můžete použít jiný.Používám taky velkou brutvaň,nebo plech,a na papíře v létě usušíte razdva.Dávat bylinky do trouby se mi nějak nechce,je to příliš rychlé,a snadné.Na slunci pomalé sušení jde dobře,nic nehnije,ani neplesniví.I když pak sluníčka ubude,bylinky se dosuší..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 1.9.2014 13:54

Jo, jo, to je strašný úlet. Asi bych měl zajít do místního bonzaj klubu a říct jim, že jsou spolek pěkných úchylů. No představte si, že tam ti lidi pěstují v květinčích i duby a borovice a takové podobné věci tam páchají.

No a představte si, že kromě těch jahod, mám v květináčích ještě i rajčata, tůje, cypřišky, borovice, smrky, břízu, jalovce... To abyste na mne poslal zahrádkářskou policii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.234 (?), 1.9.2014 14:39

Ulet to samozrejme je, pokud nekomu jde o slusnou urodu kvalitnich plodu. To jste mel napsat rovnou, ze je pestujete pro okrasu obdobne jako v okapove ryne. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 30.8.2014 19:08

Zkušenost se sušením bylinek v troubě nemám, tak vlastně k tématu neporadím, ale přesto budu reagovatsmiley.

Bylinky suším zásadně v "garáži" navázané do kytic jako na šňůře s prádlem, po usušení odrbu do uzavíracích sklenic.

Neumím si ani představit jak by bylinky z trouby mohly dopadnout. Zavěšené ve větrané (ne průvan) místnosti s nižší teplotou, relativně stinné je dle mého nejfunkčnější.

P.s. Garáž je v uvozovkách, protože lépe funguje na skladování, autí parkuje venkusmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 127.50 (?), 31.8.2014 16:38

Dobrý dotaz. Bývam v relatívne vlhkom byte, jediné miesto kde sa u nás dajú bylinky relatívne dobre sušiť, je pod stropom. Na sušenie byliniek som si spravil rámy podľa rozmeru skriniek v detskej izbe. V prípade potreby dosušim v sušičke na ovocie. V rúre som bylinky sušil, kým som nemal sušičku, a to hlavne dužinaté plody, napr. šípky, trnky. Zapol som ju na program udržiavanie teploty (50 stupňov) a dvierka som nechal pootvorené.

Peter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 31.8.2014 17:58

Suším v místnosti obrácené na východ, je tam chladněji. Zakryté ubrouskem, dost se u nás práší.

Letos jsem poprvé pěstovala heřmánek, mám ráda čaj. Z jedné rostliny je tak na 2 šálky. Krásně voní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 9.10.2018 20:21

Taky nechci sušit bylinky na slunci. Pokud mám málo místa a hodně bylin, suším i v silnější vrstvě za občasného spuštění pohybujícího se ventilátoru a převracení bylin. Po dvou dnech už dosušuji bez ventilace.

Sušení kotvičníku
Sušení kotvičníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika