Toptaste



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 117.163 (?) 
18.8.2015 20:33

Odlučitelnost je sice věc důležitá, ale já ji klidně oželím, hlavně když pánové Jákob s Hartmanem vyprodukují více takových odrůd s pevnou dužninou a senzační odolností proti moniliové hnilobě. Samozřejmě i s nadějnou chutí. Toptaste je přesně taková odrůda. Žádná sebechutnější švestka nevydrží totiž tak dlouho na stromě, jako právě Toptaste. Úrodnost senzační i na myrobalánu. Plody moc pěkné a velké. Tak do toho, pánové Alemani, do toho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Talian - (45) - 155.13 (?), 18.8.2015 21:39

Túto slivku mi "ožierajú" rodinní príslušníci už dosť dlho. Chutí im totiž ešte keď je nezrelá smiley Ja som vééľmi spokojný s veľkosťou aj s chuťou, len mi to skazil vetrisko v piatok pred búrkou-zlomil mi jednu hlavnú vetvu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 117.163 (?), 18.8.2015 21:51

No vidíte, pane Taliane, a všechno u mě mohlo být jinak. Když Honza z Vysočiny odhalil, že mám místo Topfirstu Toptaste, tak jsem moc nadšený nebyl. V prvních letech Toptaste - nic moc. Honza napsal, že druhý Toptaste se neztratí a já jsem si to nemyslel ani trochu, ale měl setsakramentskou pravdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 18.8.2015 22:16

Dnes jsem obešla zahradu po 48 hodinách deště po extrémním suchu. Ze švestek nejvíce puká a padá ještě nedozrálá Toptaste.   Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 20.182 (?), 19.8.2015 8:37

Bude to asi stejné jako v minulém roce. Počasí se naprogramovat nedá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 20.182 (?), 19.8.2015 12:50

Tak se na mě, paní Jiřinko, nezlobte. Až doma uvidím tu "explozi snů", respektive explodované švestky v čele s mnou "ospevovaným" Toptaste, tak mně do smíchu taky nebude. Tady podnož nehraje roli. I hluboce kořenící myrobalán se po dlouhé žízni moc rád napije.Ale fakt je, že to sucho na něm znát nebylo, na rozdíl od St.Julienů. Ovšem nějaká ta "polívčička" byla, tedy nikoliv polívčička, jako ve Vrchní prchni, ale závlaha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 49.50 (?), 19.8.2015 17:48

Aj ine slivky pukaju dnes som odfotil slivku v zahrade jedneho zahradkara, po tolkom suchu a naraz vela vody spadlo nieje sa čo čudovat.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.16 (?), 19.8.2015 18:38

dobrý den pane Petře! Diky za chválu, ale myslím, že si ji nezasloužím :)

U mne Toptaste praská též, naštéstí jen pár plodů. Horší je to s napadením obalečem, zvlášť u lepotice, to jsem ještě neviděl.. Celkově letos špatný rok, paní v obchodě mi poradila, ať změním postřik proti pilatce a to byla veliká hloupost, brala květy útokem, příště zůstanu u Calypso. Což není až zas taková škoda vzhledem k suchu, které i u nás na Vysočině způsobilo velký propad, zvlášť u domácí velkoplodé. Na Hamannově a na Lepotici něco zůstalo, Vlaška letos málo kvetla, těším se na těch pár velkých plodů, které zůstaly. Toptaste hodnotím u nás z dlouhodobého hlediska jako velmi perspektivní odrůdu, 500 m.n.m je přeci jen hodně a pokud nebudou velké přísušky a poté deště, tak je to u nás dobrá odrůda. Domácí pomalu, ale jistě opouštím, ta se povede jednou za 5 let. Teď momentálně zkouším durancii na myrobalánu a také hagantu, tak uvidíme za 5 let. Najbolia katastrofa... Přeji krásný zbatek léta a ať se daří! Honza z Vysočiny :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 195.173 (?), 19.8.2015 19:04

Tak dneska jsem videl asi 3.toptasty praskle, asi zadny postrik by tomu nepomohl, aby pak tak nehnily.Ale po desti jsou pekne nafouknute.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 20.8.2015 18:48

Četl jsem, že v Pardubickém kraji snad napršelo nejvíce vody. Taky vrchovatý fúrik (kolečko) až po okraj o vydatném deštíku nasvědčuje. Přesto žádné švestky nevypadají jako buřtík opékaný nad ohýnkem, a světe div se, ani Toptaste není vůbec poškozený. Přitom bylo sucho větší a snad i delší, než v minulém roce. A taky mě překvapuje, že jde prozatím i výborně od pecky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika