Toptaste



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?) 
9.8.2015 15:15

Chápu, že mně tu chválu chuti Toptaste nevěříte, ale zcela náhodou jsem ji našel i v Zahrádkáři 8/2015, kde se píše mimo jiné u Toptaste...odrůda výjimečných chuťových kvalit...K tomuto číslu Zahrádkáře jsem přišel zcela náhodou, takže kdyby jste někdo ve starších číslech tohoto časopisu, třeba z letošního roku, našel něco zajímavého z pomologie, tak se ozvěte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 195.173 (?), 16.8.2015 17:07

Posbirali jsme par plodu co spadlo a drtiva vetsina je jich cervivych, ale chut vyborna..odlucitelnost od pecky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 125.49 (?), 16.8.2015 21:29

Díky, snacku, za příznivou zprávu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 195.173 (?), 17.8.2015 13:05

Tak vy to muzete mit jinak, ze...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 125.154 (?), 17.8.2015 22:29

Nevím, čím kde trpí a netrpí, nebo že by se někam nehodila, ale znovu a znovu opakuji, že je to prozatím nejspolehlivější odrůda konce srpna. Minulý rok jsem se těšil na Gabrovskou, ale plody shnily ještě před dozráním. Toptaste tohle netropí. Jen hodně rozpraská po dlouhotrvajícím suchu, kdy náhle naprší větší množství vody. Jinak, má pevné plody se slušně vyrovnanou chutí. Nebylo by špatné, kdyby Dr. Hartman zapracoval právě na odrůdách tohoto typu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 3.1.2016 19:40

Zajimavé je zejména to, že ve zmíněném Zahradkáři 8/2015je u odrůdy Toptaste kromě zmínky vynikajících chuťových vlastností i další informace, která praví, že dužina je žlutá, šťavnatá,dobře odlučitelná od pecky.Tak to jsem tedy zvědav, jak to bude letos.Tak či tak, stejně kvalitní bude zřejmě Haganta.Jeden vitální stromek Haganty už mám, ale kde je potenciál kvality i do budoucna, tam kvalitní odrůdě pořídím pro všechny případy dabldvojče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.236 (?), 17.8.2015 14:38
Dobrý den. Hodí se do vyšších poloh? VALASSKO? Díky za reakci. Tomas
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.99 (?), 17.8.2015 16:16

Zkouším Toptaste na Valašsku a nehodí se. Trpí chorobou pseudonomas syringae. Udímírají během vegetačního klidu spodní větve. Sice ne tolik jak JOJO nebo Stanley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.250 (?), 17.8.2015 20:59

Dobrý den, díky za reakci, vypadá, že máte zkušenosti. Já mám durancie, lepoticu a další, to ještě potřebuju zjistit, co to je, asi dvanáct stromů a zatím OK, akorát mně silně trápí molinóza na lepotici velmi silně, bez postřiku a ve vlhkém létu schnou listy, dřevo, taky mně trápí mšice. Nyní jsem vysázel mirabelku, ale ta asi poroste všude, uvažuju o další durancii, snad je to ona, rodí mně totiž v srpnu, viz foto, nyní mám již sklizeno, parádní chuť, desetiletý strom pravidelně vynáší cca. metrák ovoce. Máte nějaké dobré zkušenosti s nějakou vhodnout odrůdou na kvas, povidla. Podnož prosím pomalurostoucí, nějaký tip?, rád pěstuji švestky na vřetenech. Děkuji vám. Tomáš.

Durancie?
Durancie?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.240 (?), 18.8.2015 18:55

Toptasty rostou i na Valašsku a velice dobře. Pravidelně a hojně plodí, nehnijí, jsou odlučitelné od pecky a chuť velice dobrá. Podnož St. Julien, jílovitá půda.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika