Příspěvky uživatele - Talian

Babče, 16.7.2020 Obsahuje fotku
Myslel som si... Len ma mýlí čas dozrievania a gramáž... u nás -Piešťany dozrieva začiatkom júla... foto skúsim zohnať, tie čo som mal som zožral😂😂  no tu je foto... bude to asi tá Čačanská...
Babče, 14.7.2020 Obsahuje fotku
Zdravím.. Našiel som V starom sade takúto slivku... mohlo by to byť toto? Váha od 60-80 g... majitelka by ráda věděla odrodu..Ďakujem. 
Tomel japonský (Dyospiros kaki), 9.12.2018
Máličko si trúfnem upraviť názor na prenášanie. Použiť výraz Tomel pre všetky druhy je zavádzajúce. Musíme si uvedomiť, že sú mrazu odolné druhy/tomel viržínsky/ menej odolné /hybridy/ a tie do max -16 origoš japonské.Samozrejme záleží aj od veku... celý příspěvek >
Asimina Triloba, 21.11.2018 Obsahuje fotku
Samozrejme mal som aj 9 lalokov, ale třeba nechať menej, aby neboli malé..
Hybrid švestkomeruňka, 16.4.2018
To je O.K. Skôr by ma zaujímalo, či je normálny taký dlhý piestik/blizna/.Či nevzniká problém s opelením, čo by ukazovalo na malé úrody tejto odrody...
Hybrid švestkomeruňka, 15.4.2018 Obsahuje fotku
Zdravím odborníkov! Všimol som si kvetov.Nie sú nejaké čudné?
Hurmikaki, tomel japonský, 13.4.2017
Odporúča sa aj dať kaki spolu s jablkami do ig. sačku a tam nechať zmäknúť a dozrieť. Má sa konzumovať až je makký. Jedná sa o takzvané trpé odrody. Netrpké sa dajú konzumovať podobne ako jablká-konzistencie ako komu chutí-od tvrdej po mäkkú..
Hurmikaki, tomel japonský, 11.4.2017
No po takýchto zimách ako bola aj na juhu Slovenska vydržia iba odolné hybridy, alebo viržínky... Zatiaľ sú mrtvé Sheng, Korea, Kostata, Bulhar,pol stromu zmrznutého u Buyu, Nishimuri,Hiratane, bez poškodenia Rosijanka, Gora,Tam-Kam, Prok a v... celý příspěvek >
Zlatka, 29.1.2017
No práve... tvrdá otázka...
Štěpařský vosk - složení vlastních směsí, oblíbené značky prodávaných, 19.12.2016
Tak ja som si kúpil Legocortex a to sa mi páčí... naše vosky za vyššej teploty stekajú, alebo zatekajú a znižujú ujateľnosť vrúbľov... toto je zatiaľ super...
Ziziphus, 5.12.2016 Obsahuje fotku
Tento rok mi 26.4 mladé výhonky zmrzli. Na moje veľké prekvapenie zo záložných zakvitli A aj priniesli úrodu. Bolo to všetko neskôr, ale potešilo...
Je slivka Toptaste samoopelivá?, 30.4.2016
Tento rok to je jedno...😂
Tomel pro republiku, 26.4.2016 Obsahuje fotku
Pochybujem... Mráz potrápil napríklad v Piešťanoch. Vo výške 2 metre klesla teplota na -5,1°C. „Pri zemi dokonca až na -9,2°C.“ Meteorológovia zároveň poznamenali, že vo výške 5 cm nad zemou tam teplota pod nulou bola vyše 11 hodín. Rekordy... celý příspěvek >
Asimina Triloba, 18.4.2016
No videl som behať kolegov zo štetcom a dopadlo to zle... viď. info od odborníka : Nestačí jen píchnout štětec do každého květu a myslet si, že je hotovo květ asiminy prochází několika vývojovými stádii a dokonce pokud naneseš pyl na bliznu... celý příspěvek >
Asimina Triloba, 16.4.2016 Obsahuje fotku
Ono nestačí behať so štetcom... ale preniesť zrelý peľ z jedného kvetu na lepkavú bliznu druhého kvetu... trvalo mi to pár rokov, kým som na to prišiel 
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika