Toptaste



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
30.10.2015 19:53

No, zatím ji nemám, moc na ní nepospíchám, kvalitních šv estek mám zatím dost. Počkám, co z toho vyleze. Jogantu bych zkusil, ale ne´vím, kde ji za rozumný peníz sehnat. david

Já čekám na podobnou švestku jako je Toptaste, jen snad s o něco vyšší "kořenitostí" v chuti. Toptaste je jinak po všech stránkách "pecka" (velikost plodů, jejich velice slušná velikostní vyrovnanost, dlouhá sklizňová perioda, vysoká odolnost proti moniliové hnilobě, vysoká pevnost plodů po celou dobu zralosti, dostatečné množství cukrů a aromatických látek hned na počátku dlouhé sklizňové zralosti). Pro mě je to tedy naprosto geniální kříženec. Letos ani po třídenním dešti nepopraskal, což jsem nečekal. Co se týče podnože Adesoto, tak by mohla být ještě lepší než GF-677. Jak jsem psal, tak broskvoň na ní zasazená do vyčerpané půdy po jiné broskvoni, nejeví ani stopy po chloróze a donosila i tři slušně velké plody hned v prvním roce po výsadbě (výsadba na jaře). Připomínám, že jsem pod ní nedal ani gram kompostu, nebo jiné hlíny. Půda pod ní obsahuje šedou jílovitou hmotu promíchanou s pískem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 30.10.2015 20:23

Petře, kdyz mate zkusenost s podnozi GF-677, bude vhodna i pro pestovani vřeten broskvoní?jak moc roste odruda bujně, kdyz je na ni štěpovaná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.10.2015 21:49

Není to žádná sláva, pane Mirdo. Alespoň tady u mě ne. Ale některé jsem brzdil ponecháním příliš mnoha plodů. Na nějaké závěry je to málo let a málo stromků. Zkuste u meruněk, broskví a švestek podnož St.Julien.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 31.10.2015 6:49

Sused ma na GF677 okrem ineho Royal Gem ako vreteno - myslim 6-rocnu, a ta ma min 5 metrov na vysku. Moja 2 rocna Royal Glory ma cca 3m. Ale mne sa to tak paci, poriadny velky strom plny sil, so silnou korenovou sustavou lepsie zvladne nedostatky sposobene tazsou ilovitou podou. Navyse ak aj v dolnych 2m vsetky kvety na jar pomrznu, na tom vrchu by malo nieco zostat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.210 (?), 31.10.2015 8:58

Nejvzrůstnější podnoží je Mandžuská, o něco slaběji roste GF-677,Adesotto roste zhruba jako St. Jul.Nejlepší zdravotní stav mají odrůdy naroubované na Mandžuské a St.Jul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.64 (?), 31.10.2015 22:31

St.Julien je dobrá podnož ale nemá rada sucho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.64 (?), 31.10.2015 22:23

Ako postrekuje sused proti kučeravitosti listov 5 metrový strom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 1.11.2015 9:38

Ma dlhy nastavec na postrekovac + rebrik myslim. V zasade to ale nie je nejaka extra vyska - ak zdvihnete ruku, tak to uz mate vyse 2m + dlzka nastavca - nech to je 1m, 1m do vysky sa da dostreknut a zvysny 1m si vyleziete na rebrik. Ale mal myslim aj nejaky chrbtovy rosic, tam je vyska dostreku este lepsia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.183 (?), 2.11.2015 0:04

5m strom lze postříkat s 3m nástavcem lehce. Nedělá se s ním moc dobře, ale jde to.   R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.11.2015 9:41

Jsem rád, že jste s Toptaste povětšinou spokojeni. Není to ani Gabrovská, ani Hanita, ale přesto se může úplně klidně napsat: "Toptaste je to nejlepší, co tady mám", jak učinil pan Votrubec jinde. Proč? O tom jsem tady psal asi už 100 krát, takže je zbytečné to donekonečna opakovat. Ten, kdo má na zahradě přebytek Gabrovských a Hanit, Toptaste asi nikdy tak oceňovat nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika