Švestka Jojo



JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 239.104 (?)
29.12.2012 19:32

Tak jsem vypálil první urodu odrudovou slivovici pouze z JOJA.Na to že plody byly bez chuti i když přezrály mě mile překvapila.Odněkud si podržela celkem pěknou švestkovou vuni i po pecičkách hezky zavoněla.Když to shrnu, dá se to.Myslel jsem, že s toho nic nebude.Silná stránka této odrudy je její plodnost, zatím každy rok obsypaná takže to bude dobrý plnič beček.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 170.26 (?), 24.10.2012 0:06

JOJO sklízíme do teď. Z počátku probírkou, hodně propadaných zralých plodů šlo do kvasu (krásně voněl) a zbytky se budou probírat snad ještě v listopadu. Zlatavou dužninu zralé švestky najdeme jen vyjimečně. Tato odrůda je přes to u nás cenná, jelikož všude v okolí jsou peckoviny samá šarka a zdravý strom nelze vypěstovat.  Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 239.102 (?), 2.12.2012 9:33
Plody má pěkné, ale nepatří mým oblíbeným. Je náchylný na houbové choroby dřeva, které zničí celý strom.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 239.104 (?), 29.12.2012 19:32

Tak jsem vypálil první urodu odrudovou slivovici pouze z JOJA.Na to že plody byly bez chuti i když přezrály mě mile překvapila.Odněkud si podržela celkem pěknou švestkovou vuni i po pecičkách hezky zavoněla.Když to shrnu, dá se to.Myslel jsem, že s toho nic nebude.Silná stránka této odrudy je její plodnost, zatím každy rok obsypaná takže to bude dobrý plnič beček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 225.156 (?), 29.12.2012 23:04
Já zase slivovci a pálení tolik neřeším, švestky si zaslouží i jiné zpracování než jen na alkohol, teda podle mě. :-) Co se slivovice týče, tak spoléhám na Durancie a vysadil jsem Toptaste, ale ani Hanita není špatná. Ale z těch nových odrůd jsem samostatně ještě nepálil tak nemohu soudit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 3.3.2013 16:41

Jojo je u mě sladké málo, stejně Tophit. Kupované plody Tophitu z Holovous byly sladké více. Z úrodných slivoní je nejsladší Stanley v měkké fázi zralosti a silně sladký je Toptaste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.143 (?), 3.3.2013 17:39

Jo jo, máte pravdu. Stanley je nejsladší, letos jsem měl tu možnost poprvé ochutnat. Pěstuji 5 odrůd. Stanley jsem koupil na výrobu povidel.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 2.10.2013 16:29

Budu muset opět použít "omluvu Hermanovi" (líbí se mi ten název), tentokrát u pološvestky Jojo. Kdo si řádně počká, ten se dočká, a dočkal jsem se i já cukernatějších plodů u této chuťově nestabilní odrůdy. Dalo se ale předpokládat, že letos to s cukry vyjde, jelikož to vychází prozatím u většiny švestek. Všechny výhody Joja, jako je slabší růst, velmi dobrá plodnost, snadná tvarovatelnost a hlavně rezistence vůči šárce netřeba znovu zdůrazňovat. Jediná leošní nevýhoda je horší odlučitelnost dužniny od pecky.

Jojo (9/2013)
Jojo (9/2013)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 192.98 (?), 2.10.2013 17:00

Jojo je jedna z mála švestek, které na Valašsku nevydrží déle než 5 let. Odumírají větve na chorobu už zde někde někým zmiňovanou. Původně se myslelo, že je to monilia laxa ale je to jiná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 2.10.2013 17:32

Mně letos Jojo zaplodilo poprvé a tak jsem měl obavu z té jeho inzerované "podradnější chuti" a "nesladkosti". Když pominu, že z asi 40-ti zrajících plodů mi cca polovinu odebrala pilatka s obalečem (neošetřil jsem) a zbývající druhou polovinu monilie (potvrzuji náchylnost plodů této odrůdy na předčasné hnití), takže mi zůstaly všeho všudy zralé 3 (slovy: tři) plody, byl jsem příjemně překvapen jejich solidní švestkovou chutí. Kdyby takhle Jojo chutnalo pokaždé, vůbec bych se nezlobil. Odlučitelnost byla dobrá. Bohužel, bez stříkadla to příště ale asi nepůjde a výraznější probírka bude rovněž žádoucí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 54.106 (?), 2.10.2013 20:56

Zakoupil jsem z nedalekých sadů na otestování Jojo a Hagantu - Jojo dobrá chuť, ale ne nějak výjímečná, Haganta byla chuťově o trochu lepší. Tophit již neměli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika