Švestka Jojo



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
1.10.2021 22:11

Jak na švestku JOJO? Brát jí jako velmi pozdní slivoň. Před tím než shnije jí postříkat fungicidem a nechat jí na stromě co nejdéle. Některé plody pak přece jenom zesládnou. 

Jojo
Jojo

Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 234.86 (?), 2.10.2021 15:11

Pan Petr, miesto Joja by som skúsil zasadiť Jogantu. Nemala by byť tak citlivá na moníliovú hnilobu plodov a naviac má väčšie plody ako Jojo. Chuť Joganty je uvádzaná ako velmi sladká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 2.10.2021 20:12

No tedy musím přehodnotit svůj postoj k JOJU. Nevím, čím je tento rok výjimečný, ale pravděpodobně jen švestky Joja, které díky postřiku předčasně neshnily, dobře vyzrály. Mám Jojo už řadu let, ale většinou jsem byl s kvalitou plodů nespokojen díky slabé cukernatosti. Jak už jsem psal mnohokrát, tak pěstitelsky je to vděčná odrůda. Roste optimálně, spíše méně, plodonosný obrost vydrží velmi dlouho. Možná díky tomu, že podnoží není myrobalán. Plodnost je vysoká a plody jsou dosti velké. Chuť je výrazná a pokud dostatečně plody zesládnou, je velmi uspokojivá. Momentálně "strčí do kapsy" například Elenu, která je jako vždy pouze fádně "stanleyovitá". Jolinu a Jogantu už mám pár let, ale bohužel je to jako s Jofelou - pro tyto stromky nebylo ideální místo. Ovšem to letošní JOJO opravdu překvapuje. Musím dát za pravdu tomu pánovi, co ho tady někde nedávno chválil.

Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 9.8.2022 16:47

Místo, abych konečně postříkal rajčata proti plísni bramboru, chystám se spíše na postřik JOJA proti moniliové hnilobě. No, posuďte sami, není to škoda, nechat takovou nádheru na pospas houbě? Zvláště, když kvalita v minulém roce nebyla nejhorší.

Jojo
Jojo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.9.2022 13:49

Je vůbec možné, vážení přátelé. aby odrůda slivoně s takto krásně oranžovou dužninou byla špatná? Otrhané plody přiměřeně zesládly a mají svoji specifickou chuť.

Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 22.9.2023 11:12

Když už jste, pane Bieglere, zmínil v jiném vlákně slivoň JOJO, kterou jsem chtěl už několikrát likvidovat, tak si to opět rozmyslím. I když slušnou chuť mají jen větší plody, obsypaný strom vzbuzuje obdiv a už byl několikrát různými návštěvníky protrháván. Kvalitu nikdo neřeší, protože jakékoliv švestky jsou ve městě vzácností, jak vidím. Hlavně na rozdíl od jiných pozdních švestek plodí nejvíce a je z ní největší užitek. Z takové Eleny do kloudného dozrání prakticky nic každoročně nezbude (špačci).

Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 22.9.2023 19:30
Na Jojo zasese hodují včely plus jeho známá náchylnost na moniliovou hnilobu a je to jasné. Elenu a Jojo pěstuju s rozdílem asi jednoho roku stejnou dobu a víckrát se vydařilo Jojo, navíc Elena taky hnije a na listech má šárku. A když jsem dělal z Eleny jednodruhový kvas, tak mimo jiných připomínek byla ta, že jsou tam přimíchané merunky... Ale taky musím přiznat, že předposlední kvas z Joja se nepodařil. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika