špendlíky



host - 196.41 (?)
1.6.2007 8:38

Stromky Katalánského špendlíku je možné koupit v Baumgartner Bauschule poblíž Pasova.Internetová adresa je baumgartner-baumschulen.de. Pěstují velký sortiment hlavně starších odrůd jabloní, hrušní a švestek.

Lubor Dušek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312), 17.4.2007 23:15
Množí se toiž často semeny,proto jsou chuti i barvy rozdílné.Velké rozdílyj sou taky v tvorbě výmladků a to považuji za nejdůležitější.J e to taky důvod, proč je lepší množit jako podnože semenáče, než brát odkopky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 172.173 (?), 18.4.2007 21:11

Já znám jako špendlík  PRUNUS INSITITIA L. - slivoň obecnou

Je možné ji namnožit z pecky nebo raději odkopkem? Jak poznám napadení Šárkou? Děkuji Roman Tábor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312), 18.4.2007 22:28
Ovocnářská a botanická terminoilogie v tomtopřípadě zcela nekoreluje. Botanici příliš nerozlišují špendlíky od mirabvelek,  myrobalánů a žilienek, slívy od rynglí, ovocnáři však ano.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.251 (?), 19.4.2007 13:05
Já myslím, že myrobalán je kolikrát množen  ze semena a sadař ani o tom neví, myslí si, že je to odkopek.  Před  lety jsem narouboval na domácí švestku myslel jsem si, že nancysskou mirabelku, pár let mně plodí a letos se dívám, že pod stromem raší vedle odkopků švestky malinké semenáčky - mirabelce nebo myrobalánu raší listy mnohem dříve než švestce a tak se dají dobře poznat. Plody se neodlupují od pecky, takže podle diskuzí to bude asi ten myrobalán.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312), 19.4.2007 19:38
Je možné, že jste mirabelku narouboval na švestku, která rostla na myrobalánové podnoži. Semenáčky tak mohou být ve skutečnosti myrobalánovými odkopky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 8.5.2007 21:35
Pro zájemce o špendlíky jsem našel odkaz na jednoho křížence, který se dosud pěstuje. Je to Early Laxton, kříženec Katalonského špendlíku a Early prolific (Rivers). Našel jsem i stránku s podrobným popisem odrůdy v dánštině :-/  takže bohužel nevím jaká jeho odolnost či tolerance na šarku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.251 (?), 13.5.2007 12:47
Ta fotografie v odkazu mně velice připomíná jednu ryngli nebo švestku. Kdysi, jak jsem kočoval se včelami do lesa, jsem ji našel v jednom zpustlém zarostlém sadě a přenesl na zahradu. Je úrodná, ale velice náchylná k šarce, polovina plodů spadne zelená předtím, než zežloutne, z druhé poloviny většina zůstane poškozená šarkou a jen pár je takhle krásně červenofialově mramorováno na žlutém podkladu, jako je na odkazu výše  a chutných. Je ještě podstatně mnohem méně vzrůstná než zelená renklóda. Bohužel neudělal jsem fotky, snad to letos napravím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 15.5.2007 7:29
V popisu odrůdy je málo vrůstný strom, rodí dobře, plody občas opadnou před uzráním.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 16.5.2007 11:15
Fotky Katalonského špendlíku, odkaz "Catalonia". Web obsahuje kvalitní fotky spousty druhů slivoní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 196.41 (?), 1.6.2007 8:38

Stromky Katalánského špendlíku je možné koupit v Baumgartner Bauschule poblíž Pasova.Internetová adresa je baumgartner-baumschulen.de. Pěstují velký sortiment hlavně starších odrůd jabloní, hrušní a švestek.

Lubor Dušek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika