Příspěvky uživatele - mikej1

Nahrada za švestku domácí, 21.9.2011 Obsahuje fotku
Toptaste mě zklamala. Většina plodů postupně scvrkla a upadla. Nevím jestli nemá třeba jemnou slupku a uškodily jí kroupy. To co zbylo bylo tvrdé až doposavad. Strašně sladká je už od srpna, ale nedá se ukousnout. Oproti udávaným údajům rostě silně.
Slivoň President, 4.10.2009
Mám Tophit ve 350 mnm, jihozápadní svah, některé plody jsou zralé, některé chtějí ještě nechat dozrát. Kyselin to má dostatek a cukru už taky, zatím tužší dužina. Třeba ty zralejší budou chuťově lepší, zatím žádná sláva.
Šarka, 15.9.2009
Já ji mám ještě zdravou.
Určení staré odrůdy, 28.8.2009
Prezident, Lovaňská slíva? Zkuste to pofotit líp. Zdravím
Série Top, 19.8.2009
První zkušenost s Toptaste. Více než před týdnem se vybarvil plod. Zbyl mi na mladém stromku jeden, na jaře jsem ho přesazoval. Včera jsem ho našel na zemi a část už snědli mravenci. Sladké to bylo dost. Je na myrobalánu a i po jarním přesazování... celý příspěvek >
Pilatka svestkova, 12.6.2009
Řekl bych že obyčejné švestky(odrůda Domácí velkoplodá) jsou na tom líp. Třeba za to může barva okvětních lístků, která není zářivě bílá, spíše do zelena. Také Domací švestka kvete pozdně, to má na nálety pilatek jistě vliv.
Šarka? fotky listu, 6.6.2009
S naprostou přesností se dá říci, asi jo   Na těch vašich listech jsou stejně krásná kolečka jako na mojich fotkách výše. Dají se udělat testy z listů. Sesbírají se 3 4 listy a pošlou se poštou do VŠÚO Holovousy. Cenu bych si nechtěl vymýšlet,... celý příspěvek >
Co je to?, 26.5.2009
Díky pánové 
Co je to?, 25.5.2009 Obsahuje fotku
Kdo pozná strom na těchto fotografiích? Má červené plody ve tvrau šišky.
Opylení slivoní, 25.5.2009
Asi nejčastější příčinou malé plodnosti u slivoní je pilatka. Vosička, která prožírá mladé plůdky. Stříká se na konci kvetení.
Zavázání očka, 13.5.2009
Co si pamatuju z minulého roka, tak to zavazuju páskou tak že dokonale zakryju řezy pěkně utaženou páskou a očko čumí ven. Ale myslím že by šel vylomit řapík a zavázat to celé. Některé druhy slivoní mají očko výrazně vystouplé, tam by se to hodilo.... celý příspěvek >
Klanopraška čínská, 8.5.2009
Myslím že mladá namrzá a měla by se chránit, plodit by měla. Na zahradě.cz ale zatím nikdo neukázal fotku plodů. Já mám zatím mladou, takže nemůžu říct. Čaj z ní ale moc lidem nechutná, jen mě
Pochlubte se svými výsledky roubování, 3.5.2009
Naposledy jsem se dočetl že většinou je semenáč čistý. Vedli tu o tom spory. Pro svoje neprofesionální pokusy považuji semenáč myrobalánu jako čistou podnož bez šarky.  Všechny výmladky z meze a ze zahrad se dají považovat většinou za... celý příspěvek >
Van málo plodí, 21.4.2009
Známý má třešeň Van, kterou v mezičase 2 krát přesadil. Nyní je to větší strom starý cca 20 let a úroda je stále malá. V nejbližším okolí třešní mnoho není. Pomohlo by naroubovat nějakou odrůdu jako opylovač? Nebo to může být ještě něčím?
Šlechtění, 20.4.2009
Našel jsem výsledek asi toho o co se snažíte. Někdo tady na zahradě již dával link  Popisují 2 odrůdy kříženců myrobalánu a meruňky.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika