Prepad plodov slivky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?) 
9.7.2013 22:45

Včera jsem se shodou okolností sešel u distrubutora agrochemikálií s jedním zkušeným velkopěstitelem. A diskutovali jsme ten můj problém, extrémní propad raného Hermana a zvýšený propad některých odrůd jabloní. A shodli jsme se, že příčinou je špatné opylení té které odrůdy. A souvisí to s rozdílnou dobou květu. Na jinou příčinu jsme nepřišli.
Je to stejné jako se třešněmi, kde nad špatným opylením panuje všeobecná shoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 10.7.2013 10:34

Nevím jak by mohlo být údajné špatné, nekvalitní opýlení bráno jako důvod propadu už opýlených, a vyvíjejících se švestek Herman.U jabloní to taky nedokážu posoudit.

O odrůdě Herman se všeobecně ví, tuší,že je více náchylný propadu, než jiné odrůdy.Možná je to problém ranných odrůd, protože se obdobně chová i Topfirst.Přikláním se k možnému zdůvodnění zvýšeného čevenání plodů, a následnému propadů nezralých švestek jako komplexu negatívních vlivů po opýlení květů v podobě vlhkého, studeného počasí při vývinu samotných plodů.Jak jinak si tento problém logicky zdůvodnit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 10.7.2013 10:47

Já oosobně špatnému opylení, jako příčině velkého a hlavně pozdního propadu, stejně jako p. Slavík příliš nevěřím. Opadající plůdky mají uvnitř zárodek pecky i s jádrem. Možná to mohou tvořit i partenokarpické plody, ale spíš pochybuji. Velké množství malinkých plůdečků  (neopylených?) opadalo hned po odkvětu. Později opadaly nadbytečné plůdky (podle mě opylené), že standartně nepokračovaly v růstu, zežloutly a spadly   Ale tento propad následkem červenání a "modřin" je něco jiného. Tímto atypickým propadem je postiženo i Jojo, které má ale obrovskou násadu a stále mu zbývá ještě hodně plodů zelených.
    Jestli to Herman provede ještě jednou (10letý strom bude mít výsledně tak 2 kg plodů), končím s ním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 10.7.2013 11:23

To příznačné červenání nezralých plodů s následným sesycháním se mi letos objevilo i na přeplozené (ranné) Katince.Tam mě to vůbec nemrzí, protože o ostatní dozrávající plody není nouze.Zajimavé bylo to, že tyto červené plody se na některých větvích objevily více (i houfně),někde méně, ale dobře držely na stromku, proto jsem je otrhal ručně-jakási forma probírky.Možný je i vliv sucha mezi kořeny s chladným počasím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.102 (?), 10.7.2013 12:27

Zdravím pánové,

také přidám svou trošku do mlýna.

Propad u čačanské lepotice cca 50%, diagnóza stejná - červeno modré sesychající plody. Pokud to nebude pokračovat - je to jen dobře, i tak je plodů až až. Durancie, domácí, Hanita, Wangenhaimova - v pořádku, jen malý propad ze začátku, jinak obsypáno. Hanita extrémně nasadila - jak řešíte menší hoodně navalené větve, které nejdou podpírat? Protrhat na konci?? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 7.7.2013 21:04

Ono je to Toptaste zasadena v 2010 na jesen už ma druhu urodu ale plody sa nejak nenalievaju aby boli gulatejšie ako na staršom stromku Toptaste.Vypadaju ako Valievka a pritom ma vlahy dost, čo ma trochu sklamala slivka Topfive ma male plody a je ich malo začinaju modrat som zvedvi ako bude chutit za 2 tyždne.Toptaste na myrobalane po obrati tiež hned strihat aby vytvaral rodive drevo tiež vyholuje hold stale sa učime.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.7.2013 23:36

Každopádně máte velmi bohatou úrodičku, pane Milane, kam se na Vás hrabu. Ale, že na obrázku Toptaste - wangenheim, je Toptaste, mě asi nepřesvědčíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 9.7.2013 10:34

Přidám se na stranu nevěřících Petrů, a téměř s 99% jistotou tvrdím, že na snímku Toptaste podpnik wangenheim, pana Milana není Toptaste.Plody Toptaste jsou více oválné, s menší vydutou (miskovitou)ploškou u stopky.Loni po deštích se na horní plošce při stopce déle držela voda!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 130.175 (?), 9.7.2013 12:01

Či sa náhodou pán Milan nepomýlil a neodfotil svoju durandziu s dobre oddeliteľnou kôstkou. Tono.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 217.52 (?), 7.7.2013 22:07

Ahoj Milan,

tych plodov na Wawite je v pomere k listom privela - preto ten prepad. Plocha listov nedokaze vyzivit take kvantum. Zrejme to bude dovod prepadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika