Prepad plodov slivky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?) 
6.7.2013 22:07

Po tom co jsem viděl fotky Hermana pana Václava, jsem na nic nečekal, a vsadil všanc poslední volné místo na mé zahradě jen pro něj.Stále mu věřím, že je to kvalitní ranná odrůda.Zajímalo by mě, zda se u pánů Vysloužila, a Vinšálka jedná jen o letošní nezdar, nebo se už někdy v minulosti opakoval.

U mého Topfirstu se načervenalé plody jeden po druhém scvrkávají, a poroučejí se k zemi.Nevím kde se to zastaví.Některé plody na stromku jsou ale stále zelené, tak určitá naděje stále žije, že něco dozraje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 184.146 (?), 6.7.2013 22:18

Já jsem měl o Herman také zájem, dokonce jsem měl v plánu zajet na nějaký ten plod k Milošovi, ale vidím, že z toho asi nebude nic. V jakési degustační tabulce, kterou zde někdo nedávno zveřejnil měl Herman chuť ohodnocen sedmičkou jako většina ostatních odrůd, ale u obsahu aromatických látek měl jen pětku, oproti většině ostatních. To by potvrzovalo Milošovo hodnocení této odrůdy. Zajímalo by mě srovnání s Katinkou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 54.114 (?), 7.7.2013 8:28

Letos jsem tak nějak podlehl pokušení vlastnit jednu z nejranějších odrůd, tak jsem narouboval Hermana na jednu starší slivoň. Uvidíme. Katinka je plánovaná na podzim. Ono u prvních plodů skorých odrůd se toho dá z jejich nectností dost odpustit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.7.2013 8:32

Kladem Hermana je doba zrání a velikost. Chuťově jsou to modré nasládlé koule. Katinka sice dozrává později a má menší plody, ale vypadají jako švestky a chutnají jako švestky. Navíc odolávají šarce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 184.146 (?), 7.7.2013 10:38

Já si pořád myslím, že ten Herman bude něco jako Bryská. Připomenout si chuť Bryské by taktéž po letech neškodilo. Obě jsou to slívy, takže bude později dužnina dosti měkká. Ať už je Herman jakýkoliv, výhodou je ta jeho ranost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.119 (?), 7.7.2013 7:38

Zaznamenal jsem velky, nebyvaly propad na jablonich Rubin, dost mne to rozladilo. Pro zajimavost - pred casem kompletne opadala tresen Kastanka, vedle stojici Karesova si plody udrzela. Pricitam to dlouhodobemu pusobeni nizkych, byt ne mrazivych teplot, popr. nedavnemu vykyvu nad 30 stupnu a pak poklesu k 11-13 stupnum. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.7.2013 8:46

Zajímavé přitom třeba je, že 14 letá Rubinola, mající kmínek silně zeslabený hlubokými mrazovými deskami, udržela téměř všechny plody.

Z toho, zdá se, plyne, že čím méně živin strom v koruně má, tím víc plodů se snaží udržet. Je to vcelku logické. Jak rostlina cítí, že se blíží její konec, začne víc myslet na potomky, aby předala své geny dál.
   Vnucuje se úvaha, nakolik může být zvýšený propad spojený s mimokořenovou výživou hnojením na list.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.119 (?), 7.7.2013 9:36

Neco na Vasi uvaze - dostatku ci nadbytku zivin - bude. Letorosty na Rubinech i Kastance rostou velmi intenzivne. U jabloni jsem pridaval hnojivo na list od 3. fungicidniho postriku (kazdych 14 dni), ale Kastanku jsem nikdy hnojivem na list nestrikal, strom je to veliky. Domnivam se, ze je to spise kombinace vice faktoru, zejmena neprizniveho pocasi. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.88 (?), 7.7.2013 14:17

Zdravím, letos také registruji extrémní propad a to u meruňky Karola. Zhruba týden a něco před dozráním (odhad) začaly plody najednou opadávat tak rychle, že bůhví jestli něco zůstane. Na plodech ani na stromě neni žádné viditelné poškození, padají i krásné velké plody.

Moje teorie je letošní nadměrná vlhkost, na přelomu května/června napršelo strašně moc a nikam to neodteklo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
aopatrny - (3) - 17.227 (?), 9.7.2013 11:34

Dobrý den

Stejný problém mám také na Čačanské Lepotici. Zčervenalo a opadalo snad 90% plodů za poslední týden. Mám dva 5ti leté stromy této odrůdy a na obou je to stejné. Vedle mám dva stromy Č. Nalbolji a na těch je to zhruba v 5%. Ví někdo z vás co to může způsobovat nebo čím to může být? Stalo se to letoos poprvé.

Nikde jsem toto napadení nebo nemoc nenašel. Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika