Nezabúdli ste na sýkorky?



host - 224.102 (?)
9.12.2012 7:20

Přestávám sypat do krmítek směsi. Sýkorky, vrabci, rehkové, brhlíci a ostatní zobají pouze slunečnici. Proso, oves a ostatní vyhazují z krmítka na zem. Proto už budu kupovat jen slunečnici. Samozřejmě doplním řádným pruhem loje. Poraďte co jestě přidat. Zdá se mi ta strava poněkud jednostraná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
host - 71.114 (?), 21.4.2012 17:48

souhlas. Rovněž od listopadu. Letos to bylo 55 kg slunečnic a 15 kg ovsa. Člověk si až říká, kam to vlastně mohli všechno nacpat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.125 (?), 12.1.2013 13:24

Teď se mi na zahradě usídlila letka hrdliřček cca 12 ks. Obě násypná krmítka vyprázdní za 15 minut. Utlačují sýkorky a ostatní zpěváčky. Co s tím? Kromě vzduchovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 8.12.2012 18:57

Už je to tady! Děda Mráz se přišel podívat i do České republiky a vypadá to, že se tu nějaký čas pobude. Postupně si zvykáme na bílý výhled z oken našich vytopených domovů a i kosové postupně přepeřují do zimního zbarvení.laugh

P.S. Omluvte zhoršenou kvalitu oborazu, je to foceno přes záclonu a okno.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.102 (?), 9.12.2012 7:20

Přestávám sypat do krmítek směsi. Sýkorky, vrabci, rehkové, brhlíci a ostatní zobají pouze slunečnici. Proso, oves a ostatní vyhazují z krmítka na zem. Proto už budu kupovat jen slunečnici. Samozřejmě doplním řádným pruhem loje. Poraďte co jestě přidat. Zdá se mi ta strava poněkud jednostraná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 9.12.2012 10:31

Divím se, že proso ptáčkům nechutná. To u mne ho berou, i když je pravda, že nejvíce se zajímají o slunečnici.

Do krmítek je možno přidat také trošínku hořčičného semene. Loni jsem psal, že ptáčků ubývá a je jich na zahradě méně. V těchto dnech mi však navštěvuje krmítko a lojové koule na stromech početné hejno sýkorek, strakapoudi, co se mi starali o sklizeň lískáčů, jsou zde také a hodně kosů. Je zde asi 8 cm sněhu a mrazy -16°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 9.12.2012 19:37

Já míchám slunečnici, pšenici, mák a ovesné vločky. Je pravda že sýkorky vyhazují pšenici z krmítek ven, ale na zemi jí zobou vrabci a zvonci, takže žádné ztráty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 179.89 (?), 9.12.2012 22:23

Krmím slunečnici a lůj vařený, pomletý s trochou škvarků a ořechů.slétá se mnoho ptáčků a chodí i veverka.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 175.210 (?), 12.12.2012 12:40

Ne nezabudli zme! Krmíme léta. Akorát nás mrzí, že neni k mání za rozumnou cenu hovězí lůj. Kupovat ho za cenu hovzad je neúnosné. Lojové koule by ale neměly obsahovat lupinu a oves. Také i u tohoto produktu je cena přemrštěná. Výrobci zde hrají na city. Letos, to je tento začátek zimy, jsme již spotřebovali 20l slunečnice z vlastní produkce. Než jsme úbory stačili sklidit. tak cca 60% bylo fuč. Ptáčci a myši!! Chodí k nám i bažanti. Letos se objevily tři slepice. Je velkou škodou, že nevyvedou žádné nové bažantíky. Všechno sežěrou kocouři nerozumných chovatelů a neni nikdo, kdo by počty toulavců slídících po ptačím masíčku korigoval. Na zavěšených úborech byl dokonce strakapúd. Přicází i sojka. Kosové, při své důvěřivosti, téměř všichni, padli za oběť kocourům.

bažantí slepice
bažantí slepice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.210 (?), 12.12.2012 12:45

Další foto, tentokrát sýkorka na krmítku. Fota byla pořízena přes dvojité sklo a za sněžení. Toto krmítko se nám nejvíce osvědčilo.

brousek

Sýkora koňadra na krmítku se slunečnicí.
Sýkora koňadra na krmítku se slunečnicí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 219.2 (?), 10.12.2012 10:16

Náš pan domácí se takhle maskuje pořád.Žije tu s námi už asi pět let a máme vždycky radost když se brzy na jaře zase objeví.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika