Nezabúdli ste na sýkorky?



host - 219.2 (?)
10.12.2012 10:16

Náš pan domácí se takhle maskuje pořád.Žije tu s námi už asi pět let a máme vždycky radost když se brzy na jaře zase objeví.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
host - 71.114 (?), 21.4.2012 17:48

souhlas. Rovněž od listopadu. Letos to bylo 55 kg slunečnic a 15 kg ovsa. Člověk si až říká, kam to vlastně mohli všechno nacpat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.125 (?), 12.1.2013 13:24

Teď se mi na zahradě usídlila letka hrdliřček cca 12 ks. Obě násypná krmítka vyprázdní za 15 minut. Utlačují sýkorky a ostatní zpěváčky. Co s tím? Kromě vzduchovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 8.12.2012 18:57

Už je to tady! Děda Mráz se přišel podívat i do České republiky a vypadá to, že se tu nějaký čas pobude. Postupně si zvykáme na bílý výhled z oken našich vytopených domovů a i kosové postupně přepeřují do zimního zbarvení.laugh

P.S. Omluvte zhoršenou kvalitu oborazu, je to foceno přes záclonu a okno.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.102 (?), 9.12.2012 7:20

Přestávám sypat do krmítek směsi. Sýkorky, vrabci, rehkové, brhlíci a ostatní zobají pouze slunečnici. Proso, oves a ostatní vyhazují z krmítka na zem. Proto už budu kupovat jen slunečnici. Samozřejmě doplním řádným pruhem loje. Poraďte co jestě přidat. Zdá se mi ta strava poněkud jednostraná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 9.12.2012 10:31

Divím se, že proso ptáčkům nechutná. To u mne ho berou, i když je pravda, že nejvíce se zajímají o slunečnici.

Do krmítek je možno přidat také trošínku hořčičného semene. Loni jsem psal, že ptáčků ubývá a je jich na zahradě méně. V těchto dnech mi však navštěvuje krmítko a lojové koule na stromech početné hejno sýkorek, strakapoudi, co se mi starali o sklizeň lískáčů, jsou zde také a hodně kosů. Je zde asi 8 cm sněhu a mrazy -16°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 9.12.2012 19:37

Já míchám slunečnici, pšenici, mák a ovesné vločky. Je pravda že sýkorky vyhazují pšenici z krmítek ven, ale na zemi jí zobou vrabci a zvonci, takže žádné ztráty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 179.89 (?), 9.12.2012 22:23

Krmím slunečnici a lůj vařený, pomletý s trochou škvarků a ořechů.slétá se mnoho ptáčků a chodí i veverka.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 175.210 (?), 12.12.2012 12:40

Ne nezabudli zme! Krmíme léta. Akorát nás mrzí, že neni k mání za rozumnou cenu hovězí lůj. Kupovat ho za cenu hovzad je neúnosné. Lojové koule by ale neměly obsahovat lupinu a oves. Také i u tohoto produktu je cena přemrštěná. Výrobci zde hrají na city. Letos, to je tento začátek zimy, jsme již spotřebovali 20l slunečnice z vlastní produkce. Než jsme úbory stačili sklidit. tak cca 60% bylo fuč. Ptáčci a myši!! Chodí k nám i bažanti. Letos se objevily tři slepice. Je velkou škodou, že nevyvedou žádné nové bažantíky. Všechno sežěrou kocouři nerozumných chovatelů a neni nikdo, kdo by počty toulavců slídících po ptačím masíčku korigoval. Na zavěšených úborech byl dokonce strakapúd. Přicází i sojka. Kosové, při své důvěřivosti, téměř všichni, padli za oběť kocourům.

bažantí slepice
bažantí slepice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.210 (?), 12.12.2012 12:45

Další foto, tentokrát sýkorka na krmítku. Fota byla pořízena přes dvojité sklo a za sněžení. Toto krmítko se nám nejvíce osvědčilo.

brousek

Sýkora koňadra na krmítku se slunečnicí.
Sýkora koňadra na krmítku se slunečnicí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 219.2 (?), 10.12.2012 10:16

Náš pan domácí se takhle maskuje pořád.Žije tu s námi už asi pět let a máme vždycky radost když se brzy na jaře zase objeví.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika