Královna Viktorie, Dabrovická, Jubileum, Kalypso



host - 43.70 (?)
3.3.2013 8:50

Děkuji za odpověď, v loňském roce jsem ji doporučil známé na základě informací z literatury a nebyl jsem si jistý zda jsem poradil dobře. PaR

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 43.70 (?), 2.3.2013 7:24

Zmiňovanou Belamiru nepěstuje nikdo, žádné zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 2.3.2013 9:14

Belamira je svělá. Oceňuji krom chuti velmi dloluhou dobu sklizňové zralosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.3.2013 10:03

Děkujeme Jarinovi za informace o Dombrovické. Pana Vysloužila jsem se chtěl zeptat, jakou mirabelku považuje za nejlepší z hlediska chuti. Nancyskou, Bellamiru, Miragrande?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 2.3.2013 10:34

Takze doporucujete Jojo nepestovat? Urcite jsou kvalitnejsi odrudy, ale mnel jsem za to, ze jeji rezistence k sarce a snad jeji chut nebude tak spatna.Osobne jsem ji jeste nechutnal.Jak pise Rosta Slavik o Tipale, taky mne laka, ale mam obavy, ze by podlehla jiz zminene sarce.Rozhodnout se co zasadit  je dulezity pocin, jelikoz nejde o brambory na jednu sezonu, ale je to rozhodnuti na desitek let.Mnel jsem v hledacku Valor, ale take jsem se tady docet, ze byva casto napadan sarkou... takze tezko se rozhodovat.Mozna za uvahu stoji Amers.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 2.3.2013 18:07

No to by bylo, aby Vám Rosto šárka zabránila pěstovat odrůdy, jaké chcete.Neberte na ní ohled, a možná si Vás ani nevšimne.Pěstujte si Tipalu, nebo jinou na kterou máte chuť.Za daleko důležitější v ochraně proti té nenasytné ženštině pokládám preventívní ochranu proti přenašeči-mšicím.Pozorováním zjístit mšice na listech, a následovat postřiky.Né vždy je ochrana stopro.Roubování jen bezvírozním materiálem.Nebo kupříkladu-když používáte nástroje nůžky, pilky,tak dbejte na to, abyste měli nástroje desinfikované v případě, když přecházíte z nemocného stromu na zdravý.

Dále bych Vám doporučil v případě kdy není nutno přihlížet na menší zahradu při koupi Opálu vybrat myrobalán, sluší mu víc, já si to nemohu dovolit.Opál je středně bujně rostoucí odrůda, která velmi přeplozuje.Při nedodržení probírky(málokdo se tím zabývá)by podnož wang.nemusela uživit kvanta plodů.

Do třetice si myslím, že jeden malý stromek odrůdy Joja není na škodu.Je rezistentní, a v dobrých podmínkách lze dosáhnout švestkovitou chuť.Navíc aspoň pak člověk ví o čem je řeč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 3.3.2013 8:50

Děkuji za odpověď, v loňském roce jsem ji doporučil známé na základě informací z literatury a nebyl jsem si jistý zda jsem poradil dobře. PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 2.3.2013 10:38

Koukam, ze stromek je mladoch a plodi, jak by to mnelo byt naposled.Doufam, ze ne...laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 2.3.2013 11:10

Tak panove... od 11.3 nam zacne mrznout a nebudou to zanedbatelne mraze... az -20 pro Navsi... to tady jeste nebylo.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 3.3.2013 8:56

Teď v březnu ty mrazy ještě nejsou tak výjmečné, alespoň u nás na Valašsku. Teplota vcelku běžně klesá na - 15°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.3.2013 12:27

Březnové silné mrazy ničemu neublíží. Tedy pokud by jim nepředcházely velká tepla, co by měla za následek nakvetení meruněk, a rašení pupenů. Dokonce rouby peckovin naštěpované koncem února spolehlivě ustály teploty hluboko pod -10.
   Stačí ovšem jedno ráno s minus šesti, jako 18.5. 2012 a je vymalováno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika