Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                  
host - 220.182 (?) 
19.8.2012 22:32

Nikdy jsem ji nejedla, takže se k ní nemohu nijak vyjádřit, ale nahoře jste psal, že už ji nikde nemají, tak jsem se ozvala, když jsem na ni v nabídce náhodou přišla. Jinak mně kdysi dávno chutnala Vlaška a teď Hanita - myslela jsem, že dám do mrazáku trochu na koláč a nebude co - chodím kolem stromku a užírám cheeky... Někteří sousedé ji u mne loni poprvé ochutnali a už si ji pořizují také. Navíc sice není rezistent, ale k šarce je tolerantní.

Viktorii znám, tu měla na zahradě tchýně - mohutný strom, velké plody se jen pily, samá šťáva. Zrála dřív než jiné, ale neměla takové aroma. Kdesi jsem četla, že je doporučovaná jen pro vyšší tvary.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 238.154 (?), 19.8.2012 22:43

Zimmerovu sem měl, je chutove slabsi, ma sklon k preplozovani. A navic kdyz plod yuzrajou, tak spadnou snad vsechny v jeden den. Uz sem ji nahradil:)

Honza z Vysociny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 31.8.2012 18:20

To mě mrzí, že David není z Hanitou spokojen (v tématu Čačanská Lepotica). Kritiků bylo v minulosti již více. Na druhou stranu jsem rád, že se v letošním roce objevily na její adresu i pozitivní příspěvky. U mě se její chuť nemění, ani když je dužnina už měkčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.7 (?), 4.9.2012 14:01

Taky jsem zasadil několik Hanit a letos na ukázku byla jedna jediná trnka. Dojem byl ten, že dužnina připomíná chutí ringlu a slupka zas trnku. Doufám že se to zlepší. Průser by byl, kdyby mě tehdy prodali něco jiného. To už se mě taky stalo. Koupil jsem hrušku Konference a ona byla červená a bez chuti. To je potom 5 let v kélu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 17.9.2012 12:53

Ohledně Hanity musím Petra z Pardubic zklamat. Zatím nesdílím jeho nadšení.

Před chvílí jsem se vrátil ze zahrady od zetě. Pětiletý stromek Hanity na podnoži St. Julien, obsypán výstavními plody velikostí se téměř rovnající Čač. najbojli. Mé nadšení nad krásnou úrodou vychladlo, jakmile jsem pár plodů ochutnal. Plody kyselé a marně jsem v té chuti hledal něco positivního. Spousta těch zřejmě zralejších už bylo na zemi a na nich slimáci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jelen - (42) - 78.28 (?), 18.9.2012 7:45

A je to opravdu Hanita? V mé, průměrné poloze, je těch pár plodů, co mi mráz ponechal, už dávno pryč.

Taky nesdílím takové nadšení pro Hanitu, nechutná špatně, ale že by to byl takový zázrak to určitě ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 15.10.2012 15:56

Tak jsem si šel dnes koupit stromky slivoní. Chtěl jsem zde doporučované Hanitu a Katinku. Prodavačka mne odkázala na vedoucího, který jezdí pro stromky do skladu firmy Jural (cca 500 m vzdáleného). Ten mně řekl, že Katinku ani Hanitu nebere, protože to jsou ležáky, které nikdo nechce. Každý chce odrůdy Top.., Jojo, Stanley a nebo Čačanskou.

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 15.10.2012 17:35

...jinými slovy:  v Juralu Katinku a Hanitu neměli nebo mu je nedali...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 15.10.2012 17:50

Jen ještě doplním: Jural má licenci na množení těchto odrůd a také je prodejcům nabízí. Já jsem jednou byl přímo v jejich expedičním skladu, ale odmítlimně cokoliv prodat (velkoobchod). Ten vedoucí ze Čtyřlístku mně řekl, že Katinku tam viděl, ale že ji nebere, protože ji nikdo nechtěl- doslova řekl ležák  (asi zkušenost z předchozích let). Jinak byl ochotný a slíbil mně, že jak tam pojede, tak mi po jednom kuse vezme. Tak doufám a ve čtvrtek uvidím.

               Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 21.10.2012 17:50

Katinku mně dovezl, už jsem ji zasadil. Hanitu prý ještě letos neměli a tak jsem změnil koncepci a koupil jsem si meruňku- Velkopavlovickou.

                     Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika